Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Dolar 9 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen benim nerede çalıştığımı biliyorsun. Bizim sendika geçen sene toplu sözleşme yaparken, yeni yıl ile birlikte maaşlara zam almamış. Almadığı gibi bir protokol yapıp veya işverenden bu böyle olmaz die bir randevu almayı bile düşünmüyor. Benim maaşım Ocak 2021'de ne ise Ocak 2022'de öyle olacak. İsterse asgari ücret 10000tl olsun, bizim çalışanlara 1tl yok
    Olmaz öyle şey yahu. İçtiada aykırı bir durum bu.
    Angrypower bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekşi'de denk geldim. Sokak röportajında "telefonunu göster" diyen amcanın ağzına telefonu sokmuşlar.

https://twitter.com/denizseckin/stat...910778372?s=21
    Ben de sabah denk geldim, genel görüş ağzına soktuğuna dua etsinler yönünde. Ayıp etmiş, büyüğe saygı vs. gibi yorumlar pek gözüme çarpmadı.
    Gençler bir alamancılardan, iki şükret diyen dayı/teyzelerden iyice bıktılar.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Gençlere ne denir ki? Ben bu yaşta o konuşmaları duyunca telefonu alıp ...
    espresso ve ero__ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci mesajın 2 sayfa sana laf anlatmaya calıstıktan sonra pes etmem sonucu yazımış birşeydir muhtemelen.

ahaber gibi cımbızlama :D
    Sorun zaten birilerine laf anlatmaya çalışmamızda. Doğruyu tek biz biliyoruz ya. Doğru veya yanlış şahsi fikrini belirtmek, tam olarak emin olmamak ta neymiş... Güçsüzlük belirtisi. Doğruyu dikte eden güçlü insanlar makbul bizde. Öyle seviyoruz biz.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlere ne denir ki? Ben bu yaşta o konuşmaları duyunca telefonu alıp ...
    Hocam sizin bu konuda yetkinliğiniz vardır, Tıp fakültesinde muhakkak dersini işlemişsinizdir, bizimki bodosloma olur
    drtayfun bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sabah denk geldim, genel görüş ağzına soktuğuna dua etsinler yönünde. Ayıp etmiş, büyüğe saygı vs. gibi yorumlar pek gözüme çarpmadı.
    Gençler bir alamancılardan, iki şükret diyen dayı/teyzelerden iyice bıktılar.
    Yerinde olmuş, artık "büyüğündür, saygı göster" diye bir kavram yok .. Şu 60 yaş üstü ihtiyarlar ölüp gidince (azınlıklar hariç) biraz rahatlarız belki ...

Ben de bir gün bu röportajlara kasıtlı katılırsam, yanımda bolca asfalt parçası götüreceğim "ama yol yapt ..." dedikleri anda sokacağım ağızlarına

Aşağıdaki yaratığı da "kadın, yaşlı, cahil" demeden hak ettiğini orada CANLI CANLI vermek lazımdı ..

espresso, drtayfun ve Cyan bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ABD Doları eşittir
    13,70 Türk Lirası
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinde olmuş, artık "büyüğündür, saygı göster" diye bir kavram yok .. Şu 60 yaş üstü ihtiyarlar ölüp gidince (azınlıklar hariç) biraz rahatlarız belki ...

Ben de bir gün bu röportajlara kasıtlı katılırsam, yanımda bolca asfalt parçası götüreceğim "ama yol yapt ..." dedikleri anda sokacağım ağızlarına

Aşağıdaki yaratığı da "kadın, yaşlı, cahil" demeden hak ettiğini orada CANLI CANLI vermek lazımdı ..

http://www.youtube.com/watch?v=cmMng0g-Pf4
    Bu tarz bir olaya maruz kalırsanız hiç uğraşmayın röportajı yapandan görüntüleri alıp savcılıktan şikayetçi olun açılan davadan alacağınız parayıda bir güzel yersiniz hatta tavsiyem eğer silah vs gibi eşyanız yoksa psikiyatriden o olaydan sonra psikolojim bozuldu vs. gibisinden rapor alıp tazminat miktarını arttırmanızdır. Öteki türlü size karşı dava açılabilir.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ABD Doları eşittir
    13,70 Türk Lirası
    13.68 e düşmüş

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz bir olaya maruz kalırsanız hiç uğraşmayın röportajı yapandan görüntüleri alıp savcılıktan şikayetçi olun açılan davadan alacağınız parayıda bir güzel yersiniz hatta tavsiyem eğer silah vs gibi eşyanız yoksa psikiyatriden o olaydan sonra psikolojim bozuldu vs. gibisinden rapor alıp tazminat miktarını arttırmanızdır. Öteki türlü size karşı dava açılabilir.

13.68 e düşmüş
    a haber: dolarda sert düşüş
    M.balibey bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=cmMng0g-Pf4
    Kimseyi ötekileştirmek istemiyorum ama bilhassa Almanya'da yaşayan bu bakış açısına sahip insanlar benim iştahımı kabartıyor. Süleyman Mercümek gibi, Fadıl Akgündüz gibi, Deniz Feneri gibi bunların tüm Oyrolarını kapıp onları dolandırmak istiyorum. O paraları kumarda, çapkınlıkta, abuk subuk işlerde tüketip para bitince de "Hacım haydan gelen huya gider, para suyunu çekti ama lakin ne eğlendik beee" demek istiyorum.

Sözlerim Almanya'da yaşayan her gurbetçi Türk vatandaşı için değildir ama büyük bir kısmını da kapsadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a haber: dolarda sert düşüş
    ABD yi TL korkusu sardi
    M.balibey bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ABD Doları eşittir
    13,71 Türk Lirası

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şaka bir yana durum ciddi.

Bu ay bir faiz indirimi daha gelirse ki gelecek deniliyor. Dolarda 15-17 ler çok hızlı görülebilir.

Kriz ciddi manada derinleşiyor, dolar-altın borcu olanlara Allah kolaylık versin.

Bu sefer teğet geçmeyecek, acısını her geçen gün daha derinden hissedeceğiz.

Maaşlarımıza yapılan zamma sevinemez olduk. Zam oranı gerçek enflasyonun yanından bile geçmiyor.

Geçen Sn Hırbonen’in bahsettiği; temel gıda ürünlerini stoklama konusu çok mantıklı, kendisi aslen motor sporları uzmanı olmasına rağmen, bizi bu konularda bilgilendirmekten geri durmuyor. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Sadede geleyim, Skt en az 6 ay olan gıda ürünlerini şimdiden satın almak lazım. Hatta geç bile kaldık. Tamam alım gücünün kötüye gittiğini biliyorduk ama, bu kadar kısa sürede bu kadar kötüye gideceğini tahmin etmemiştik…
    Hırbonen bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana durum ciddi.

Bu ay bir faiz indirimi daha gelirse ki gelecek deniliyor. Dolarda 15-17 ler çok hızlı görülebilir.

Kriz ciddi manada derinleşiyor, dolar-altın borcu olanlara Allah kolaylık versin.

Bu sefer teğet geçmeyecek, acısını her geçen gün daha derinden hissedeceğiz.

Maaşlarımıza yapılan zamma sevinemez olduk. Zam oranı gerçek enflasyonun yanından bile geçmiyor.

Geçen Sn Hırbonen’in bahsettiği; temel gıda ürünlerini stoklama konusu çok mantıklı, kendisi aslen motor sporları uzmanı olmasına rağmen, bizi bu konularda bilgilendirmekten geri durmuyor. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Sadede geleyim, Skt en az 6 ay olan gıda ürünlerini şimdiden satın almak lazım. Hatta geç bile kaldık. Tamam alım gücünün kötüye gittiğini biliyorduk ama, bu kadar kısa sürede bu kadar kötüye gideceğini tahmin etmemiştik…
    Bu "gıda/tüketim ürünleri" konusu aslında o kadar büyük ve gerçek bir acı ki ..

Örnek ; Kasım başı gibi kahve stoklamıştım şu an aldığım ürünlerin total toplamına 300 TL zam gelmiş,
    Örnek ; Eşime hep "doğum gününde alırım" dediğim bir süpürge vardı, baktım gidişat belli "al,al,al hemen al" demiştim, şu an ilgili ürüne 1.500 TL zam gelmiş ..

Bizi soktukları duruma bak ..

Ben de gelecekte torunlarıma "önceden fiyatların artacağını tahmin edip gıda ve ithal ürün stoklardık, ne günlerdi be" diye anlatacağım herhalde ..

Gaz kuyruğuymuş ..
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 dönüm buğday ektim, maksat kıtlık falan çıkarsa aç kalmayalım diye ama kıtlık çıkarsa vallahi o tarlayı yağmalarlar.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Elinde çifteyle beklemezsen birgün bir bakmışsınn hasat etmişler senin buğdayları senin haberin olmadan.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dönüm buğday ektim, maksat kıtlık falan çıkarsa aç kalmayalım diye ama kıtlık çıkarsa vallahi o tarlayı yağmalarlar.
    Hoka, bu mevzuya bende epeyce takık vaziyetteyim. Bir yandanda çiftçilikle ilgili forumları okuyorum.
    4 kişilik bir aileyi doyurmak için 100 dönüm mertebesinde tarla ihtiyaçları çıkıyor hep.
    Tahminimden daha derin bir mevzuymuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoka, bu mevzuya bende epeyce takık vaziyetteyim. Bir yandanda çiftçilikle ilgili forumları okuyorum.
    4 kişilik bir aileyi doyurmak için 100 dönüm mertebesinde tarla ihtiyaçları çıkıyor hep.
    Doyurmak derken yilda min 120.000 net para getirsin diye mi dusundunuz ?

Tarim isi yapilmaz arkadaslar bizzat isin icindeyim.Hoka 10 donum yeri bugday ekecek diyelim attigi tas urkuttugu kurbagaya degmez.
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 dönüme gerek yok hocam, 10 dönüm yeter. 2 tane de inek olacak. Tavuk besleyeceksin. Doğadan ot toplayacaksin. Aç kalmazsin.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doyurmak derken yilda min 120.000 net para getirsin diye mi dusundunuz ?
    Hayır.
    Beslenme ihtiyacını gidersin, bir miktarda takas için, satma amacıyla ayırıp su , elektrik, giyim parasını ödemek. Minimumun bir tık üstü yaşam standardı bahsettiğim.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)