Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Dolar 9 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni Bakan atandı ekonominin başına, ama Ekonomi okumuşluğu yok. Güreşçi olmadığına şükür edebiliriz gerçi, bazı bankaları güreşçi falan yönetiyor malum. Hele işe başlayış mesajı geleceğimizin ne olacağını dosdoğru gösteriyor bize.
    https://twitter.com/NureddinNebati/s...91820111716353
    Allah'la gavur icadı Twitter üzerinden konuşuyor dini bütün bakanımız.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen cennet vatanımızda herkes Fetöcü de bir ben değilmişim gibi hissediyorum. Almanya'ya, Abd'ye kapak atsam orada da Fetöcü bol bulamaç. Ne pis bir terör örgütüymüş yahu her yerin içinden çıkıyorlar. Ailelerine sormak istiyorum; öyle "kandırıldık, çok safmışız, dötümüz açıktaymış, gelin mikin bizi" diyerek kıvırmasınlar, neden çocuklarınızı terör örgütünün kucağına attınız? neden çocuklarınızın teröristlerin yanında yetişmesine izin verdiniz?
    E sorunun cevabını vermişsiniz işte. İnsanımız terörü ve teröristi seviyor belli ki... Velhasıl vatan haini ve cani kaynıyor memleket. Her şeyin farkında olarak yaptıklarına göre başka türlü bir açıklama mümkün mü ki?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E sorunun cevabını vermişsiniz işte. İnsanımız terörü ve teröristi seviyor belli ki... Velhasıl vatan haini ve cani kaynıyor memleket. Her şeyin farkında olarak yaptıklarına göre başka türlü bir açıklama mümkün mü ki?
    Üstat helal olsun, şu zamanda cesaretinizden ötürü sizi kutlarım, olayları hep objektif değerlendiren bir yapınız var. Her ne kadar uzaklarda yaşasanız da samimi ve bizden birisiniz. Ben mesela "o Fetö'nün Allah bin belasını versin, sürüne sürüne gebersin it oğlu it, ona para ve evlat kaptıran ailelerin de yedi ceddini şey edeyim" desem, kibar uslübünüzden ötürü "Amin" demeseniz de özde benimle aynı fikri paylaştığınızdan eminim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Korkmayın. Reis yerli ve milli deniz topu ürettiğimizi açıkladı. Titre Amerika.

Not: Niyeyse sadece askerler dışında halktan kimsenin görüp inceleyemeyeceği şeyleri üretiyoruz. Uçak, tank, top, SİHA, İHA, gemi, gemi topu, vs. Bu kadar komplike cihazı üret, bir arabayı üreteme.
    Mr.wind bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bugün kablo fiyatı alamadık.
    Adamlar sadece bir saat geçerli fiyat veriyor.
    Üstelik bu firmalarla 15-20 yıldır çalışıyorum.

Arnyyyyy, bi saha kur paylaşırsan kabloyla ağzına vururum
    M.balibey bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolar 13.67 olmuş

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Not: Niyeyse sadece askerler dışında halktan kimsenin görüp inceleyemeyeceği şeyleri üretiyoruz. Uçak, tank, top, SİHA, İHA, gemi, gemi topu, vs. Bu kadar komplike cihazı üret, bir arabayı üreteme.

Ocak 2008'de bir ABD Deniz Kuvvetleri araştırma merkezinde test atışı.

Rail Gun.

Mermi (denebilirse) ses hızının 6 katına çıkabiliyor.

Falan filan şurada bolca bilgi var;

https://en.wikipedia.org/wiki/Railgun

Vay efendim biz de yaptık işte SAPAN za zu diyenin ağzına kürekle vururum. Bizimkinin atıldığının ya da bir şeye zarar verebildiğinin hiç bir ispatı dahi yok. Alayı 3D çizim... Süper 3D çizimler de yapamıyoruz ya orası ayrı.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar 13.67 olmuş
    6x0.22mm kablomu yoksa 3x1.5mm TTR kablomu olsun.

Hiçbiri dersen, dikenli tel gelecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

O kadar komplike şeyler üretmek matah bir iş değil.

Dotu yiyen, 6 transistörlü radyonun içindeki transistörle radar yapsında göreyim.

Amaç nemi?

Yarın bir gün ambargo uygulanırsa ve bir geminin radarı bozulursa, en yakındaki kıyı kasabasının televizyon/radyo tamircisinde bulabileceği çıkma parçalarla radarı tamir edebilmek.

80'li yıllar. Projedeki yeni yetme mühendislerden biride ben...
    M.balibey, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çoğu lisansla üretim tusaşta f16 üretimi yapılıyordu gövdenin %70i üretiliyordu nasıl ki bize ait değilse proje bunlarda öyle en son güney kore tankının lisansını alıp prototip yapıldı ama orda kaldı almanya ambargo koyunca İha ve Sihaları bilmeme ama diğerleri bir Devrim arabası değil kısaca

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6x0.22mm kablomu yoksa 3x1.5mm TTR kablomu olsun.

Hiçbiri dersen, dikenli tel gelecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

O kadar komplike şeyler üretmek matah bir iş değil.

Dotu yiyen, 6 transistörlü radyonun içindeki transistörle radar yapsında göreyim.

Amaç nemi?

Yarın bir gün ambargo uygulanırsa ve bir geminin radarı bozulursa, en yakındaki kıyı kasabasının televizyon/radyo tamircisinde bulabileceği çıkma parçalarla radarı tamir edebilmek.

80'li yıllar. Projedeki yeni yetme mühendislerden biride ben...
    yazdıktan sonra gördüm kusura bakmayın

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Bazen cennet vatanımızda herkes Fetöcü de bir ben değilmişim gibi hissediyorum. Almanya'ya, Abd'ye kapak atsam orada da Fetöcü bol bulamaç. Ne pis bir terör örgütüymüş yahu her yerin içinden çıkıyorlar. Ailelerine sormak istiyorum; öyle "kandırıldık, çok safmışız, dötümüz açıktaymış, gelin mikin bizi" diyerek kıvırmasınlar, neden çocuklarınızı terör örgütünün kucağına attınız? neden çocuklarınızın teröristlerin yanında yetişmesine izin verdiniz?
    o iş tam öyle değil aslında.
    insanların bakış açısı o zaman çok farklıydı, şimdi çok farklı.

Bu duruma şöyle örnek vereyim.
    Naziler Yahudileri katletti. Bu katliamı yapanları hep gözü dönmüş caniler olarak hayal ederiz.
    Ama propaganda ile o Nazi ailelerinin beyni tümden yıkanmıştı.
    O katliam kamplarının yanında Naziler ailecek, çoluk çocuk neşe içinde yaşıyorlardı.
    Alttaki fotoğraf bir nazi kampında çekilmiş.
    Mutluydular çünkü kendileri ve ülkeleri için doğru olduğuna inandıkları şeyleri yapıyorlardı.

Aynı şekilde Fetö ye yardım edenler onun iyi olduğunu düşünüyordu.
    Fetö nün kötü olduğunu Fetö nün yardım ettikleri biliyordu sadece.
    Cahil ülkelerde Milyonların beynini yıkamak zannettiğinizden daha kolay.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ABD Doları eşittir
    13,64 Türk Lirası

Motosikleti
    speederbike
    Nerede o arkadaşlar vardı, zamanında hocaefendi derken sonra bütün muhaliflere Fetöcü diyen? Buyursunlar yeni maliye bakanını, başlarının üstünde taşısınlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mb dolar satiyor ama dolar afedersiniz ziklemiyor bile

Ulan ya,memleketi imamlar yonetiyor hele su foto :(

Ahh aq ahh,atam genclige hitabe de bugunlerin gelecegini biliyormus gibi yazmis ama bir skim yapamıyoruz o cok koyuyor.

Motosikleti
    cb250r
    -Bu mb dolar satimlarindan onceden kimlerin haberi oluyor?
    -Dolar 10 un altindayken devlet bankalarindan kredi cekip kimler dolar alimi yapiyor?
    -Tum bunlar yasanirken kimler mikiliyor?

cevabini herkesin bildigi 3 soru.

Yarin faiz artirimina gidilip, o kamu bankalarini kendi cebi gibi kullananlar kar satisi yapip, azicik birikiminin degerini korumak maksadiyla dolar alanlar da mikilebilir mi? evet

Hersey olabilir. Yabanci basin Mb rezervimizin -50 milyar dolar oldugunu iddia ediyor. Bu dogru olabilir mi? evet

Suan su yaptiklari sacmaliklarin bir sebebi olabilir mi? evet

olacaklari kimler biliyor? Akp sirketinin kodomanlari.

icim sisti yazarken gunluk dozumuzu aldik

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

-Bu mb dolar satimlarindan onceden kimlerin haberi oluyor?
    -Dolar 10 un altindayken devlet bankalarindan kredi cekip kimler dolar alimi yapiyor?
    -Tum bunlar yasanirken kimler mikiliyor?

cevabini herkesin bildigi 3 soru.

Yarin faiz artirimina gidilip, o kamu bankalarini kendi cebi gibi kullananlar kar satisi yapip, azicik birikiminin degerini korumak maksadiyla dolar alanlar da mikilebilir mi? evet

Hersey olabilir. Yabanci basin Mb rezervimizin -50 milyar dolar oldugunu iddia ediyor. Bu dogru olabilir mi? evet

Suan su yaptiklari sacmaliklarin bir sebebi olabilir mi? evet

olacaklari kimler biliyor? Akp sirketinin kodomanlari.

icim sisti yazarken gunluk dozumuzu aldik
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Üstat helal olsun, şu zamanda cesaretinizden ötürü sizi kutlarım, olayları hep objektif değerlendiren bir yapınız var. Her ne kadar uzaklarda yaşasanız da samimi ve bizden birisiniz. Ben mesela "o Fetö'nün Allah bin belasını versin, sürüne sürüne gebersin it oğlu it, ona para ve evlat kaptıran ailelerin de yedi ceddini şey edeyim" desem, kibar uslübünüzden ötürü "Amin" demeseniz de özde benimle aynı fikri paylaştığınızdan eminim.
    Üstat, şimdi okuyunca anlıyorum ki yazdığınızı konfirme ettiği için çok anlaşılmıyor ama sarkastik yazmıştım aslında. Çünkü sorunuz retorikti, cevabını kendi veriyordu.

Problem şu ki cevap yüzbinlerce insanı terör destekleyicisi yapıyor. İyi de bu mümkün mü Allah aşkına? Şu forumda birbirimize zıt farklı fikirlerden bir sürü insanız. Birimizin başına bir şey gelse üzülmez miyiz? Lakin ortada dolaşan fikirlerin ekstremitesi o derecede ki aşağı yukarı üçte birimizin vatan haini terörist destekçisi falan olması lazım. Mümkün mü?

Lakin evet durum rezalet, tepki büyük, faturanın bir yerlere kesilmesi gerekiyor. Çünkü açıktan tecavüze uğruyoruz ve yapacak hiç bir şey de yok görünüyor.

Eğer durumu sakince değerlendirecek olursak sorun kimsenin terörü sevmesi falan değil tabii ki. Sorun kabilecilik. Haksızlığı da, baskıyı da, hırsızlığı da meşru yapan o. Çünkü kimsenin kendi kabilesindeki pisliklere karşı sesini yükseltmeye niyeti yok

Bu noktada insanlar ikiye ayrılıyor. Kendi kabilesinin diğer her kabile gibi pisliklerle dolu olduğunu bilip, ses çıkarmayanlar. Diğeri de kendi kabilesinin temiz olduğunu düşünen, afedersiniz, saf mallar.

Tek çözüm ise medenileşmek. Koruması, güvencesi ve desteği kabilesinden değil, kanunlardan gelen tek bir kabile, yani tek bir ülke olmak. Yoksa bu soğuk iç savaş ve getirdiği sefalet zaman içinde azalır artar ama bitmez.

Velhasıl bu noktada söylemler bence ikiye ayrılıyor: Kabileleşmeye destek veren söylemler ve vermeyenler. Herkesin karşı olması gereken kriterler belli: Haksızlık, yolsuzluk, ayrımcılık, çifte standart, vs. Yoksa o bu şu parti, din, cemaat, *izm, vs. değil. Hangi birini bitirirsek bitirelim, pislik devam edecek. Çünkü kaynağı o bu şu parti, din, cemaat, *izm, vs. değil, biziz. Direk haksızlık, yolsuzluk, ayrımcılık, çifte standarda savaş açabilmek için de önce bir olabilmemiz şart.

Yahu Amerikan ordusunda bile her tür kökenden, dinden insan var. Onlar öyleyken kıç kadar ülkede üç kişi birbirimizi yiyoruz. Öyle düşünce de hakkediyoruz diyesi geliyor insanın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Tek çözüm ise medenileşmek. Koruması, güvencesi ve desteği kabilesinden değil, kanunlardan gelen tek bir kabile, yani tek bir ülke olmak. Yoksa bu soğuk iç savaş ve getirdiği sefalet zaman içinde azalır artar ama bitmez.

Velhasıl bu noktada söylemler bence ikiye ayrılıyor: Kabileleşmeye destek veren söylemler ve vermeyenler. Herkesin karşı olması gereken kriterler belli: Haksızlık, yolsuzluk, ayrımcılık, çifte standart, vs. Yoksa o bu şu parti, din, cemaat, *izm, vs. değil. Hangi birini bitirirsek bitirelim, pislik devam edecek. Çünkü kaynağı o bu şu parti, din, cemaat, *izm, vs. değil, biziz. Direk haksızlık, yolsuzluk, ayrımcılık, çifte standarda savaş açabilmek için de önce bir olabilmemiz şart.
    ...
    Pisliğin her yerde olduğuna katılıyorum. Konuyu başka bir yere çekmek istedim, daha önce de yazmıştım:

İşte "bazı" dinlerde kabile "tek", ya o kabileye dahilsiniz ya da değilsiniz... Yani bariz bir uyum sorunu var, bunlar sadece kendi kanunlarını kabul ediyor, başka kanun tanımıyor / kabul etmiyor. Böyle uyum sorunu olunca kişilik bölünmesi yaşanıyor, bu da peşinden bir sürü saçma sapan sorun getiriyor...

Bazı dinleri dışarıda bıraksak dahi: Siyasi spektrumun her iki aşırı ucu da kabileşmeyi getiriyor bu arada. Mümkün olduğunca merkezde veya merkeze yakın ve merkeze doğru bakıyor olmak lazım...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kölelik yüzünden iç savaş çıkmış bir ülke ABD ayrımcılığın ağa babasınıda yapmışlar zamanında.Bazı bedeller ödeyerek bazı kazanımlar elde edilmiş.Bizim geçmişimiz çok ABD örneğine uymuyor.

Örnek tepeden inme kazanılmış kadın hakları ile bunu kanırta kanırta mücadele ederek almış kadınların o değerleri koruması aynı olmuyor.

Biz bunu sağ sol davasında yaşadıkta burdan bir çıkarım yapmadan darbe oldu başka bir şeye evrildi olay.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte "bazı" dinlerde kabile "tek", ya o kabileye dahilsiniz ya da değilsiniz... Yani bariz bir uyum sorunu var, bunlar sadece kendi kanunlarını kabul ediyor, başka kanun tanımıyor / kabul etmiyor. Böyle uyum sorunu olunca kişilik bölünmesi yaşanıyor, bu da peşinden bir sürü saçma sapan sorun getiriyor...

Bazı dinleri dışarıda bıraksak dahi: Siyasi spektrumun her iki aşırı ucu da kabileşmeyi getiriyor bu arada. Mümkün olduğunca merkezde veya merkeze yakın ve merkeze doğru bakıyor olmak lazım...
    Açık söyleyeyim, ben insanların büyük çoğunluğunun bir inanç ya da ideal uğruna, başkalarına eziyet etmeye hevesli sorunlu bir hayat yaşamaya istekli olduğuna inanmıyorum, her ne kadar güncel durum aynen bu gibi görünse de.

Benim gördüğüm insanların çoğunluğunun amacı insan gibi yaşamak.

Bu mümkün olmadığında ekstremizmin genele yayılmasının yolu açılmış oluyor.

Ters bir örnek olacak ama zamanında mangalda kül bırakmayan "dindar"larin parayı bulduğunda dinle ilişkisine bakın. Nerede kaldı Kuran, sünnet, hak, dava, ideal?

İnsanların inançlarıyla uğraşmayı bıraktığımız, herkesi hukuk güvencesi altına aldığımız anda ekstremizmin marjinalleşeceğini düşünüyorum şahsen. Türkiye'de bunu görmek çok mümkün olmayabilir ama gittiğim çoğu ülkede gözlemlediğim bu oldu. Dindarların, inançları dahil en rahat yaşadıkları ülkeler yine batı ülkeleri. Fırsat verseniz çoğu gidip orada insan gibi yaşamayı tercih eder.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dindarların, inançları dahil en rahat yaşadıkları ülkeler yine batı ülkeleri. Fırsat verseniz çoğu gidip orada insan gibi yaşamayı tercih eder.
    Ve gittikleri ulkede herkesin kendi dindarliginda olmasi, kendi dinine inanmasi gerektigini dusunerek yasar, ustune bir de bu sekilde yasamayanlari ve kurumlari suclar.
    DickName, espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat, şimdi okuyunca anlıyorum ki yazdığınızı konfirme ettiği için çok anlaşılmıyor ama sarkastik yazmıştım aslında. Çünkü sorunuz retorikti, cevabını kendi veriyordu.

Problem şu ki cevap yüzbinlerce insanı terör destekleyicisi yapıyor. İyi de bu mümkün mü Allah aşkına? Şu forumda birbirimize zıt farklı fikirlerden bir sürü insanız. Birimizin başına bir şey gelse üzülmez miyiz? Lakin ortada dolaşan fikirlerin ekstremitesi o derecede ki aşağı yukarı üçte birimizin vatan haini terörist destekçisi falan olması lazım. Mümkün mü?

Lakin evet durum rezalet, tepki büyük, faturanın bir yerlere kesilmesi gerekiyor. Çünkü açıktan tecavüze uğruyoruz ve yapacak hiç bir şey de yok görünüyor.

Eğer durumu sakince değerlendirecek olursak sorun kimsenin terörü sevmesi falan değil tabii ki. Sorun kabilecilik. Haksızlığı da, baskıyı da, hırsızlığı da meşru yapan o. Çünkü kimsenin kendi kabilesindeki pisliklere karşı sesini yükseltmeye niyeti yok

Bu noktada insanlar ikiye ayrılıyor. Kendi kabilesinin diğer her kabile gibi pisliklerle dolu olduğunu bilip, ses çıkarmayanlar. Diğeri de kendi kabilesinin temiz olduğunu düşünen, afedersiniz, saf mallar.

Yahu Amerikan ordusunda bile her tür kökenden, dinden insan var. Onlar öyleyken kıç kadar ülkede üç kişi birbirimizi yiyoruz. Öyle düşünce de hakkediyoruz diyesi geliyor insanın.
    Üstat toplumun tüm sınıflarının birleşmesi Allah korusun ama tek bir felakete bakar. Büyük bir deprem olur şehirler yıkılır, sıfırdan yeniden başlarız. Manyak komşularımızdan biri bize savaş açar, yeniden bir süreliğine bir oluruz. Senin dediğin sözler güzel, bir çoğunun da altına imzamı atarım ama maalesef kötülükten, huzursuzluktan, fitne fesattan keyif alan bir toplumuz. Biz Türkler için inandığımız dinin ne olduğunun kavga etmek anlamında bir önemi yok, millet olarak Hristiyanlığı benimseseydik "vay efendim sen Protestansın, o Katolik" , Museviliğe inanan Yahudi toplumundan olsaydık da "Vay efendim o Aşkenaz, diğeri Sefarad" diye yine birbirimize girerdik. Elimizde çekiç olduğunda da herkesi çivi olarak görmekteyiz. Ben bilmemneciler, zart zurt hocacılar vs her türlü cemaatleşmeden nefret ediyorum. Memleketçilik, hemşericilik, her türlü "o bizdendir" kavramından nefret ediyorum. Bu nefretimi de eğip bükmeden, kimsenin kırılmasına aldırış etmeden kelimelere döküyorum. Sanki koca ülkede başka adam yokmuş gibi Nebati diye bir "abi"yi maliyenin başına getirdiler. Yazık oldu o gece ölen 251 vatandaşa.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)