Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Dolar 9 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hirbocum ben halkta bir suç görmüyorum. Halk bebek gibidir. Ne verirsen onu alırlar. Sabah akşam propaganda bombardimanina maruz kalan insanlar haliyle negatif yönde değişiyorlar. Her zaman disiplinlerine hayran kalıp övgü ile bahsettiğimiz Almanlar bile zamanında propaganda bombardimani yüzünden yerle bir oldular. Adamlarin burnunun dibine giren Ruslardan bile haberleri yoktu. Ondan sonra propaganda yapan adam da "beni onlar seçtiler sonuçlarına katlanacaklar" deyip işin içinde siyrilmaya çalıştı.
    Ben suçu %100 halkta görüyorum. Oy veriyorlar çünkü oy verdikleri bire-bir onlar gibi, kendilerini gördükleri için veya kendilerinin idealize edilmiş bir yansımasını gördükleri için veriyorlar o oyu. 3. seçimden sonra artık bunun lamı cimi yoktur, suçlu %100 halktır.
    Thracian, Mr.wind, xtrafrozen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben suçu %100 halkta görüyorum. Oy veriyorlar çünkü oy verdikleri bire-bir onlar gibi, kendilerini gördükleri için veya kendilerinin idealize edilmiş bir yansımasını gördükleri için veriyorlar o oyu. 3. seçimden sonra artık bunun lamı cimi yoktur, suçlu %100 halktır.
    Halk tabii ki tamamen en masum olamaz. Lakin mevcut hükümeti destekleyenleri sadece ona oy verenlere indirgemek te hatali bence. Mevcut hükümete tamamen zıt düşünceye sahip olmakla beraber, indirek olarak hükümete destek veren, az da olmayan bir kesim mevcut. Erdoğan ustaca kullanıyor bu kesimi. Varlığına izin verdiği muhalif medyanın çoğu bunlardan ibaret.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasemacim nerdesin yaa..bir iddia dolasiyo senin hoca efendi icin öldü,zehirlendi falan diyolar..spekulasyon mu gercek mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Ohooo vallahi olmaz yaa 1940 ile 2022 yi bir mi tutuyon ?

O zamanki sartlarla simdiki ayni mi ?

Yuzde yuz eminim, ortada bir kandirmaca yok,bilincli bir tercih var.

Benim babannem kanabilir,ama motosiklet.net e girip yorum yapan,liseyi okumus adam icin ayni yorumu yapamam kusura bakma.
    Ya senin ismin ne, sürekli hırbo diye hitap etmek sinir bozucu bir hal alıyor. Ben sana Tacettin demek istiyorum. Kısaca taco dersek daha bir tatlı olur

Neyse taco kardeş, sana bizim milletin bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Aşırı derecede duygusal insanlarız. Bu duygusallık o derece ileri ki gerçek ile hayali bile ayırt etmekte zorlanan insanlarız. Mesela duymuşsundur, yollarda aktörlere saldıran insanlar. "Neden filmde kıza kötü davrandın" diyor. Senaryo icabı ölen mafya karakterinin cenaze namazını kıldılar mesela. Televizyona ateş eden insanlar. Ben Allah'ım diye gelen telefondan korkup para kaptıranlar falan.

Yani bunlar bir gösterge. Neyin göstergesi? Gerçek ile hayali / soyut ile somut olanı birbirinden ayıramama hali. Çocuk yaşta zihin dünyası iğdiş edilmiş birey hali.

Dolayısıyla bu tür insanlardan dünyevi işler içerisinde sağlıklı hareket etmelerini beklemek saçma olur. Bu insanlar örnek aldıkları kişi nasıl hareket ediyorsa aynısını tatbik etmeye meyillidirler.

Yani lider iyiyse iyi olurlar. Kötüyse kötü olurlar. Bu yüzden ben bu insanlar pek fazla bir şey diyemiyorum.

Not: yukarıda yazdıklarım Ali abi özelinde değil, genel anlamda yazılmıştır. Yanlış anlaşılmasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    An itibariyle 10.94

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irdoğan irdoğannnn

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    burada suçun azıcık kısmı halkta bence.

"ona oy vermiyekte kime verek" diye soruyor o halk.
    Muhalefet tatmin edemediği için gidip yine aynı yere oyunu veriyor.

Yani suçun büyük kısmı olması gerektiği gibi muhalefet yapmayan/yapamayan muhalefet partilerindedir.
    Halkı örgütlemek her ülkede muhalefet tarafından yapılır bizde ise iktidar tarafından yapılıyor.
    gençlik kolları, kadın kolları, parti teşkilatları ayrı ayrı çalışıyor iktidarın.
    ama muhalefet kendi iç çatışmalarından başını kaldıramıyor.
    meclis kürsüsünden, TV ekranından muhalefet yapılmaz.
    halk kendi yanına gelene oy veriyor.
    İmamoğlu ve Yavaş halkın yanına indikleri için seçim kazandılar.
    Birileri Bay Kemali fena gaza getirmiş.
    Her seçim oy verdiğim Bey Kemal şu anda Erdoğan'a seçim kazanamayacak tek kişi bence.
    Ve gaza geldiği için kendisine oynamaya başladı.

yani özetle bu iktidara oy veren halka kızıyorum, ama BU MUHALEFETE oy vermeyen halka kızamıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani suçun büyük kısmı olması gerektiği gibi muhalefet yapmayan/yapamayan muhalefet partilerindedir.
    Halkı örgütlemek her ülkede muhalefet tarafından yapılır bizde ise iktidar tarafından yapılıyor.
    gençlik kolları, kadın kolları, parti teşkilatları ayrı ayrı çalışıyor iktidarın.
    Her seçim oy verdiğim Bey Kemal şu anda Erdoğan'a seçim kazanamayacak tek kişi bence.

yani özetle bu iktidara oy veren halka kızıyorum, ama BU MUHALEFETE oy vermeyen halka kızamıyorum
    Tırt bir yorum olmus,kusura bakma.
    okanbagiscan, xtrafrozen ve okanius bunu beğendiler.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tırt bir yorum olmus,kusura bakma.
    Gerçekler her zaman acıdır.
    Cehaletin bu kadar büyük boyutlara ulaşması muhalefetin suçu

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında muhalefette suç muç yok. Geçen ay 9,3'ten Usd alan Ak Partiliye kurlar bugün 10,9 olmuşken "Chp'ye oy ver" dediğinde adam sana güler, kendi kafasında kar elde ettiği için yine Ak Parti'ye oyunu basar. Geçen ay sokuk bir araba, motosiklet alıp bu ay sattığında en az %10 kazanç elde ettiği için "Gel, İyi Parti'ye oy ver" dediğinde adam sana yine güler, gider Ak Parti'ye oy basar. Ak Parti bir siyasi parti değildir, çıkar organizasyonudur. En büyük dış mihrak Ak Partidir.
    Mr.wind, Cyan, drtayfun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ohooo günah çıkaranlarımız da oldu misss...

Yemezler... Oy verenlerin HEPSİ SUÇLU. Daha da ağır konuşurum da yüz yüze gelmek lazım, forumda olmaz.
    xtrafrozen bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Muhalefetinde eksik olduğu yerler vardır tabide ihaleyi muhalafete yıkmakta çok zalimce.Ülkede ne demokrasi ne insan hakları ne yargı ne basın özgürlüğü kalmamış.Ülke parti devleti haline gelmiş.Tüm devlet kurumlarının içi boşaltılıp partizanlarla doldurulmuş.Bu durumda muhalefet ne yapsın sesini nasıl duyursun.Senin dediğin normal demokrasilerde olur.
    drtayfun bunu beğendi.

aga yanlıs anlama da akp ilk secildiği zaman ne gibi bir şekilde halka indi de iktidar oldu?

Konunun muhalefet ile alakası yok. Halk gerizekalı.

Adamlar CHP gelince camileri kliseye cevirecekler sanıyor, bu halkın içine girsen ne olur?
    Cyan, xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kimsenin Chp'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu sevme mecburiyeti yoktur ama Chp'ye her seçim oy verdiğini söyleyen bir seçmenin de Kemal Kılıçdaroğlu için Ak Parti jargonuyla "Bay Kemal" demesi tuhafıma gitti.
    Hırbonen bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Gerçekler her zaman acıdır.
    Cehaletin bu kadar büyük boyutlara ulaşması muhalefetin suçu
    Benim yorumumu anlamamışsınız; muhalefet de bu halkın muhalif kesimini ifade ediyor. Problem halkta yani...

Burada sen - ben konuşmuyoruz, sokaktaki ortalama adam ile kadını konuşuyoruz. Münferit kişiler dünyanın en iyi tatlı insanı olabilir, kusurları da olabilir, ama ortalamaya vurup adına halk deyince mal bu, konu başka yani:

Yapısal reformlar sadece ekonomide gerekmiyor, toplumsal yapı ve kültürde de gerekiyor...
    xtrafrozen, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohooo günah çıkaranlarımız da oldu misss...

Yemezler... Oy verenlerin HEPSİ SUÇLU. Daha da ağır konuşurum da yüz yüze gelmek lazım, forumda olmaz.
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    jung diyor ki;
    "Gelismis toplumlar liderlerini mantiklariyla, gelismemis toplumlar ise duygulariyla secer."

Peki bizim toplumumuzdaki baskin duygular neler? Korku.

Biz korku ile yogrulmus, dogdugumuz andan itibaren genlerimize korku isletilmis bireyleriz.

Allah'tan kork.
    Babadan kork.
    Anneden kork.
    ogretmenden kork.
    Terorden kork.
    fakirlikten, acliktan kork.
    gekecekten kork.

Korku hayatimizda oyle baskin bir duygu ki, "ev hissi" ne donusmus.

Dini somurunun temeli korkudur.

Kanarya da lisede calisirken, pek ogrencilikle alakasi olmayan, bicak tasiyan, uyusturucu kullanan, ogretmen yanlis yapsa da bi picaklasak modunda takilan ogrencilerimiz, 3-4 ogretmen disinda kimseye saygi gostermezdi.

Onlarin dunyasinda korkana saygi gosterilmez. onlari korkutana ise tapilir.

Bizim deli kralin ve suc oegutunun korku hissini cok guzel kullandigi cok acik. Reis'te baba figuru, ideal es figuru, lider figuru ve hatta Tanri figuru bile goruyorlar.

Reise oy verin sevap kazananin.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Reise oy verin sevap kazananin.
    Peki bu sevaplarla kafasını taşla ezeceklerimizin bedelini ödeyebiliyor muyuz? Öyle ise verdim gitti. Sonrası malum!

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bugün saat 14:00 sularında ekran karşısında olun, tarihin en çok gişe yapacak olan filmini izleyebilirsiniz ..

Faiz düşecek, zaten düşecek ama eğer bu yükseliş onun fiyatlaması (bu beklentinin) değilse ve faiz indirim kararı sonrası bile hala İSTİKRARLA yükselmeye devam ederse ..... THE END ..

14:00 - Bir Hafta Vadeli Repo Faiz Oranı (Mevcut ; %16 Beklenen ; %15)
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Belki gelişmelerden korkup sabit tutabilirler, o zaman biraz düşer. Parası olan alsın, çünkü gelecek sefere 2 katını düşürürler, uçar gider o zaman.

1 ABD Doları eşittir
    10,71 Türk Lirası

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)