Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Dolar 9 tl oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önemli olan itibar :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Durmak yok yola devam hedef 10 :D 20 30 off amaaan :D yandan hadi bakalım cibili cibili şak şak şak lezzetsiz çipetpet bunlar :D

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    99 olsun. Müstehak !!!

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Yeni Zamlar Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun, dolar bugün 9 TL olduğunda n'olacak değil.
    Sorun, dolar yarın bir gün 20 TL olduğunda n'olacak sorusunu sormuyor oluşumuz.
    Cevap ;

Şu an ithal birim * 10 / *12 gibi bir matematik var, yani ithal bir ürün motosiklet, otomobil v.s. fark etmez hata elektrik süpürgesi.

Örnek 700 EURO ise ülkemizde bunu 7.000 TL 8.000 TL civarı alabiliyoruz (şu an), 20 TL olduğunda da olacak şey 700 EURO'luk ürünü, mesela bir elektrik süpürgesini bugün 7.000 TL'ye almak yerine 14.000 TL'ye alacağız ya da forumun çoğunun anlayacağı dilden konuşayım

R25 bugün 5.500 $ civarı iken 60.000 TL'ye alınıyorsa, $ = 20 TL olduğu zaman 120.000 TL'ye alınacak

Tabii bu farkı manavına meyve getiren/markete ürün getiren adam mazot parası öderken de verecek = meyve pahalı/genel gıda pahalı
    Telefon satan genç minik yatırımcı yurt dışından malı çekerken de verecek = telefon pahalı
    Yerli lastik satan sözde markamız ham maddeyi ülkeye getirirken de verecek = lastik pahalı
    Çocuğu "illa da Nike baba, illa da Adidas baba" diyen baba da bu parayı verecek (Nike dediğiniz 50 $ - 100 $'lık ayakkabı bu arada ; https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ings?itemId=64)

Kısacası hem ülkemize çöpleri ithal edeceğiz hem de bu çöpleri çok pahalıya alacağız, mesela Hans'ın "eskidi bu çöpe atıyorum" dediği bir ürüne burada bir maaş vereceksin ... zamanında yerli üretim olsaydı ve gerçekten kimseye boyun eğmeden ikame mal ve hizmet üretebilseydik .. en azından kendi yağımızda kavrulabilecek g***te sahip olabilseydik, belki bu günleri yaşamazdık .. çok daha kötüsünü hak ediyoruz çok çok çok .. Umuyorum ki $ 20 TL'de olsun 30 TL'de olsun .. £'da 50 TL'de sabitlensin missss ...
    khaledome, oxus ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanal Istanbul a acilen başlamak lazım.Hem stratejik bir hamle hem de ulkeye milyarlarca dolar para getirecek.

Akp ye bazen kızıyoz falan ama haksızlık mı yapıyoruz acaba ? Bursali,ne dersin abi ?
    mecajını aldım. bir de üstüne Sinop'dan Mersine bir kanal daha yaptık mı sırtımız yere gelmez
    Yayan ve Italian bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Onların $ ve € varsa bizimde Allahımız var korkmayın,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların $ ve € varsa bizimde Allahımız var korkmayın,
    Allahımız var haklısın ama Allah kullan diye akıl vermiş beyin vermiş :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Turkiye tam bagimsizlik yolunda hizla ilerlerken(iha larimiz dunyanin en iyisi,en kotu ikinci) dolar firliyor,tesaduf mu ?

Buyuk resmi bi görün artik minakoyum yaaa.

oxus bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahımız var haklısın ama Allah kullan diye akıl vermiş beyin vermiş :D
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye tam bagimsizlik yolunda hizla ilerlerken(iha larimiz dunyanin en iyisi,en kotu ikinci) dolar firliyor,tesaduf mu ?

Buyuk resmi bi görün artik minakoyum yaaa.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i..._Xu1w&usqp=CAU
    Bu eleman "Dolar 3'ü geçerse yüzüme tükürün" demişti.Şimdi 9 TL.9/3=3.Şimdi bunun suratına 3 kere tükerebiliyor muyuz?
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yeterince güldük eğlendik. Eğleniyor muyuz gençler demek istiyorum, gırgır tantana son gaz devam ediyor.

Neyse, ben işin "dış güçler" kısmına değinmek istiyorum. Şimdi ben buraya çıkıp dış güçler desem çok kral linç yerim fakat vurmadan önce bir dinleyin çünkü dış güçler diyenler kısmî olarak haklılar. Söyle ki:

3. sınıf ülkelerin siyasetini, politikasını, ekonomisini uzaktan kontrol eden hepiniz biliyorsunuz ki amerika'dır. Amerika ile çalışırsan ekonomik anlamda iyi olursun. Yok Amerika ile ters düşersen, onların planlarına aykırı hareket edersen şu anda içinde bulunduğumuz mevcut duruma düşersin. Bu ayın 14'ü gibi ortada olan bir gerçektir.

Şu andaki yönetim-benim görüşüme göre-Amerika yönetimi tarafından istenmiyor. Bizimkiler de bırakıp gitmediği için Amerika bizi ekonomik yönden sıkıştırıyor. Halkın ekonomik durumunu zayıflatarak halkin siyasi tercihlerini değiştirip mevcut yönetimi saf dışı bırakmak istiyor.

Abd eskiden bu tür durumlarda askeri kullanıp darbe marifeti ile yönetimi değiştirirdi. Şimdilerde ülkeyi ekonomik alanda sıkıştırma yoluyla deneme yapıyor.

Mevcut yönetimin hatalarını yazabilecek kadar cesur değilim. Onu da götü yiyen birisi yazsın.

Ezcümle, "dış güçler" metaforu tamamen haklı bir önermeden ibarettir.

Ek: şunu yazmadan geçemeyeceğim, dış güçler ile mevcut yönetimin arasındaki inatlaşmanın bedelini biz yani halk ödüyoruz. Maalesef üzücü bir gerçek bu.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeterince güldük eğlendik. Eğleniyor muyuz gençler demek istiyorum, gırgır tantana son gaz devam ediyor.

Neyse, ben işin "dış güçler" kısmına değinmek istiyorum. Şimdi ben buraya çıkıp dış güçler desem çok kral linç yerim fakat vurmadan önce bir dinleyin çünkü dış güçler diyenler kısmî olarak haklılar. Söyle ki:

3. sınıf ülkelerin siyasetini, politikasını, ekonomisini uzaktan kontrol eden hepiniz biliyorsunuz ki amerika'dır. Amerika ile çalışırsan ekonomik anlamda iyi olursun. Yok Amerika ile ters düşersen, onların planlarına aykırı hareket edersen şu anda içinde bulunduğumuz mevcut duruma düşersin. Bu ayın 14'ü gibi ortada olan bir gerçektir.

Şu andaki yönetim-benim görüşüme göre-Amerika yönetimi tarafından istenmiyor. Bizimkiler de bırakıp gitmediği için Amerika bizi ekonomik yönden sıkıştırıyor. Halkın ekonomik durumunu zayıflatarak halkin siyasi tercihlerini değiştirip mevcut yönetimi saf dışı bırakmak istiyor.

Abd eskiden bu tür durumlarda askeri kullanıp darbe marifeti ile yönetimi değiştirirdi. Şimdilerde ülkeyi ekonomik alanda sıkıştırma yoluyla deneme yapıyor.

Mevcut yönetimin hatalarını yazabilecek kadar cesur değilim. Onu da götü yiyen birisi yazsın.

Ek: şunu yazmadan geçemeyeceğim, dış güçler ile mevcut yönetimin arasındaki inatlaşmanın bedelini biz yani halk ödüyoruz. Maalesef üzücü bir gerçek bu.
    Şimdiki yönetimin ciddi ciddi Amerika ile ters düştüğünü mü düşünüyorsun?Adamlar Amerika'nın bir dediğini iki etmiyor.En son emir geldi alın Afganları diye bir dünya Afgan kontrolsüz giriş yaptı,polis bile dokunamıyor kimliksiz gezen Afgan it kopuklara...

Amerika bu yönetimi istemese çoktan uçurmuştu.
    Hırbonen, okanbagiscan, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çok katılmıyorum. Onlar şimdiye kadar dolaylı yoldan sürekli iktidara destek oldular, göstermelik yapılan kavgalar bile iktidarın tabanıyla ilişkisini koparmaması içindi. En son Ülkü Ocakları'nı terör örgütü listesine eklediler mesela, bu da MHP'nin eriyen oylarını durdurmak içindi. Ben yemiyorum bu numaraları artık.
    okanbagiscan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiki yönetimin ciddi ciddi Amerika ile ters düştüğünü mü düşünüyorsun?Adamlar Amerika'nın bir dediğini iki etmiyor.En son emir geldi alın Afganları diye bir dünya Afgan kontrolsüz giriş yaptı,polis bile dokunamıyor kimliksiz gezen Afgan it kopuklara...

Amerika bu yönetimi istemese çoktan uçurmuştu.
    hay ağzına sağlık,sen yazmasan benzer seyleri ben yazacaktım.Sadece Abd de değil,Rusya ve Avrupa için de bu yonetim gibisi bulunamaz.

Rusya ya ne tavizler veriliyor.Başka bir yonetim olsa bu multeciler Avrupa için buyuk sorun olurdu,biraz nakit paraya her turlu işlerini gorunuyoruz adamların.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

olm hokahey harbi amator cıktın heee.Siyasi analizler seni aşıyor hacı.Ulusal kanal falan mı izliyon yoksa napıyon
    Thracian ve Cyan bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hoka o dış güçler bize ve bizim gibi olan bütün ülkere varda niye bize bu kadar köklüyorlar.Her anlamda dünyadan negatif ayrışıyoruz.Bizim kategorideki ülkede dolar 1 değer kazansa bizde 5.Orda enflasyon 1 se bizde 10.İşsizlik keza.

Bu dış güç herkese dış güçte biz birşeyleri yanlış yapmıyormuyuz acaba.Kazandığımızı çarçur edersek doları tutacaz diye milyar dolarları eritirsek üreticiyi desteklemeyip üretimi bitirirsek.Bunların olacağı belliydi.2000 krizi sonrası parasal genişlemenin nimetlerini daha olumlu kullansaydık.Mevcut yapının uzun dönemde bizi bu moktaya getireceği belliydi.

Gezide Ali İsmaili dolar sizin yüzünüzden 5 kuruş arttı diyerek darp edenlere bu gün acıyormuyum acımıyorumm.
    drtayfun, Thracian, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

"Üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liraydı (2002). Bursları 650 TL'ye çıkardık. Harçları kim kaldırdı, biz kaldırdık"

Bu millete de yaranmak zor, daha nasıl temiz bir açıklama yapabilir ki bazı şeyleri görmeniz için ?
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Doların 9tl olduğu bir dönemde, bunu yazmak üzücü ama; bunlar iyi günlerimiz. (Gerisini siz düşünün)
    Bahara kadar neler yaşayacağız bakalım.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu madem amerika ile bu yönetim gül gibi anlaşıyorlar, neden biz yani halk eziliyoruz? Neden biz bu anlaşmanın meyvelerini yiyemiyoruz?

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Ben sadece yorumları okumaya geldim )
    Kim demiş ekonomi kötü millete para fazla geliyo aha dayıya sorun

https://www.youtube.com/watch?v=aDEkHg4caSQ

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)