Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu mevsimde sıfır motor alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese, önceden hatırlayan vardır belki, A sınıfı ehliyeti yeni aldım ilk motorum olacak MT-25 düşünürken hem daha küçük CC olsun hem hafif, rahat parçası kolay başlangıç için NS 200 alayım düşüncesine girdim. Bu mevsimde alınır mı peki? İkinci el asla düşünmüyorum tavsiye verecek arkadaşlar için. Şimdi alma baharda alırsın düşüncesi var etrafımda ama fiyat artışı kafamda bir soru, kapalı garaj da yok çünkü, açık da güvenlik vs var ama yine de açık branda ile koruyabileceğim anca. Kışın motor alıp öğrenme konusunda düşünceniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Yaşadıgınız şehri belirtmemişsiniz ama, eger bu mevsim dediginiz kar,buz degilse bana göre elbette alınır, ögrenilir. En azından ucuza alıp koymus olursunuz MT-25 i de öyle buyutmeyin gozunuzde . Belli bir kafa olgunlugu varsa , sıfır sıkıntı ile baslar kullanırsınız. Çift silindirin tepkileri alt devirde, kalkısta daha uysaldır tek silindire göre..

Merhaba, kusura bakmayın ISTANBUL

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Ya bu ara kendime de farkındalık olması içim çok kaza videosu izliyorum da kim nerede nasıl yanlış yapmış, konumlama, frene basma vs en azından basitçe gözlemlemeye çalışıyorum, çok kaza gördükçe yaparsam daha az üzülmek için ns20 emi geçsem diye düşündüm

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben xmax'ı Kasım ayı sonunda aldım hatta bayiden çıkarmak Aralığın ilk haftasını bulmuştu. Ehliyet yok ehliyet alana kadar yaz gelecek ama zam gelmeden şimdiden alayım kenarda dursun deyip almıştım.

Benim şansıma kardeşim yıllardır motor kullanır, kapalı garajı da vardı, motoru bayiden o alıp getirdi zaten, ben ehliyet alana kadar kendi motoruma artçı olarak bindim.

Kapalı garaj yoksa da branda ile ötrülürse bir şey olmaz. Şu anda benim motor da evin önünde üzeri branda ile örtülü halde dışarıda duruyor. 2 haftadır binmedim. 2 haftada bir falan kış da olsa yerlerin ıslak olmadığı güzel havalara denk getirip bir tur atarsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ya bu ara kendime de farkındalık olması içim çok kaza videosu izliyorum da kim nerede nasıl yanlış yapmış, konumlama, frene basma vs en azından basitçe gözlemlemeye çalışıyorum, çok kaza gördükçe yaparsam daha az üzülmek için ns20 emi geçsem diye düşündüm

Motosikleti
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, kusura bakmayın ISTANBUL

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Al geç hocam.. Bu ulkede alınacak malın ertelenmesi devri bitti. Su an almadıgın motosiklet bahara kadar uzerine en az 5000 TL koymus olacak. Dogru kişiden egitimle fıstık gibi kullanırsınız. Egitim almadan, işin ucundan tutmadan kaza videosu izlemek bana göre sadece kaygıyı artırır.
    espresso, -Black-, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bu mevsim ikinci el motosiklet almak için ideal. O da bulabilirsen. Paraya ihtiyacı olmayan motorunu bekletir baharda satar.

Eskiden sıfır motosikletlerde ufak bir indirim oluyordu elden çıkarmak için. Artık öyle bir şey yok. Ama baharda fiyatların yükseleceği kesin.

Yeni bir model filan beklemiyorsanız, beklemenin bir anlamı yok. Fiyat bir yana baharda motor bulmakta bile zorlanabilirsiniz.

Kış konusu, hava şartları biraz yaşadığın yere bağlı. Bence istanbulda kışın bile motor sürülecek güzel havalar oluyor. Acemi olduğunuz için zaten uzun yol vs yapmayacaksınız. Pratik yapmak için fırsatınız olacaktır.

Yalnız karda sürme. Yolların tuzlandığı zamanlarda motoru sürersen, su tutmayı unutma.

Motosikleti
    Honda Dio
    Selamlar,

ben de motorumu 1 ay önce aldım, Ankara'da yaşıyorum. Herkes ne yapacaksın zaten kış geliyor vs. diye konuşurken ben sabredemedim aldım. İyi ki de almışım. Günlük kullanacağım için trafik akışına ayak uydurabilmek, aralardan kolayca geçebilmek adına sıfır scooter ile başladım. He, çok kar kış olursa çıkarmam motoru ama artık öyle kışları çok göremiyoruz yaşadığımız yerlerde ve büyükşehirlerde özellikle ana yollar kar bile tutmuyor yoğunluktan. Güzel bir lastikle sorun olacağını sanmıyorum. Gönlünüzce olsun..

işte acaba alacak parayı dövize yatırıp, sonunda aynı yere çıkar mı düşüncesi de geldi de bi

Motosikleti
    işte acaba alacak parayı dövize yatırıp, sonunda aynı yere çıkar mı düşüncesi de geldi de bi
    Çok bi al-satçı gördüm sizi Aldıgınız metal malzeme TR'de zarar ettirmez , korkmayın.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçen yıl aldığım motor dolar bazında yaklaşık 400 dolar zamlandı.

Motosikleti
    Honda Dio
    Zaten metal parçası da dövize göre değerlenmiyor mu ?

yok hocam valla hiç öyle şeylerden çok uzağımdır, hatta şansımı bildiğimden ne al sat yaparım ne ikinci el. O nedenle sıfır ilk motorumu alayım bitsin kafasındayım, yanlış imaj çizmeyim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her ay zam geldiği için mevsimi zamanı yoktur, alabildiğin an alınır
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı bfkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten metal parçası da dövize göre değerlenmiyor mu ?
    Eskiden öyleydi. Artık her şeyin dolar/euro fiyatı da çıkmaya başladı.
    espresso ve oxus bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor tavsiyesinde bulunmayacağım. Fakat Türkiye şartlarında bir şey alacaksan hemen alman gerekiyor.
    Şöyle ki; en son aldığım sıfır motosiklet Yamaha Xcity250 2012 yılında o zamanki döviz kurlarına göre 5381 USD ödeyerek aldım. Xmax 250'de 6230 USD ödeyerek alınıyordu. Şimdi Xmax 250 almak isterseniz 7586 USD ödemeniz gerekiyor. Üreticiler sadece modelleri geliştirmiyor. Fiyatlar da geliştiriliyor.
    Uzun lafın kısası; alabiliyorsan al.

muyurekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Geçen ay NS200 alarak başladım motor sürmeye, hiç tecrübem yoktu. Bence alın en kötü garajda durur, üstüne binecek zamdan daha az ödersin garaja.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor tavsiyesinde bulunmayacağım. Fakat Türkiye şartlarında bir şey alacaksan hemen alman gerekiyor.
    Şöyle ki; en son aldığım sıfır motosiklet Yamaha Xcity250. 2012 yılında o zamanki döviz kurlarına göre 5381 USD ödeyerek aldım. Xmax 250 6230 USD ödeyerek alınıyordu. Şimdi Xmax 250 almak isterseniz 7586 USD ödemeniz gerekiyor. Üreticiler sadece modelleri geliştirmiyor. Fiyatlar da geliştiriliyor.
    Uzun lafın kısası; alabiliyorsan al.

) Teşekkürler yorum için hocam. Valla bende o konuya da takılıyorum işte en fazla ne olur yagmurda branda ile dursun düşüncesi de var hem yağmurda da tecrübe olur zoru öğrenip kolaya geçmek daha kolay olur gibi ama tabi yanlış da düşünüyor olabilirim Ay sonunu bekleyip MT-25 mi zorlasam düşüncesi var işte eğer alacaksam yoksa daha ilk motor üzer o yüzden ns200 al daha kafa rahat olsun mu? Ah ulan bu ülke ve ekonomisi ne hallere düşürdü bizi :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Hocam sen dedikten sonra baktım 2019 MT-25 3888€, şu an 5791€ o zamanki ve şu anki güncel kurlar ile...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Brands ve 2 tane kilit al
    Hem calinmaz hem pas tutmaz motosiklet...
    Ekimde ve kasimda sicak gunlerde binersiniz.kisin ufak turlar...
    Sonra nisan gibi tekrar binersiniz...
    Ns 200 baslayin sikinti yok...
    Degisceniz zaman bakarsiniz ileriye.
    Bence

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)