Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ducati Multistrada V2 | V2 S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hafiflik en pahalı özelliklerden biri. Kaliteli süspansiyon, fren ve şase de hemen arkasında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla korlas test gününde yeni monster 937 sürdüm.ilk çıktığı günden beri hayal ettim heleki tr fiyatının açıklanmasıyla şoka uğradım çünkü mt09 parasına yepyeni bir motor verdiler en başları launch control falan var.binmeden bile alabiliceğim bir motordu taki binene kadar.o blok sanırım monster multistrada hypermotard gibi modeller de var.eğer öyleyse bu kadar multistrada kullanıcısnı merak ediyorum açıkcası çünkü o blok gerçekten kötü.neyi kötü alt viteste gitme ihtimaliniz yok motor ağlıyor bağırıyor öksürüyor daha gaz vermiyorum vites düşşşş diye allaha haykırıyor.basınca da yüzünde gülücükler olmuyor 950cc yi bana yaşattığını söylemek zor mt07 den sonra şok edebilcek beğenebiliceğim bir durum yok.ekran inanılmaz küçükmüş şaşırttı ama kaliteli.frenler ve genel kalitesi güzeldi.ön arka yay takımı çok rahatsız yine mt07 den sonra daha iyi darbeleri engelliceğini bekledim ama olmadı takır takır belime döşedi.kısaca benim için ducati defteri kapandı benim bütçeye hitap eden bir ducati yokmuş onu anladım.v2 nasıldır bilmiyorum seneye oda gelirse onada bineriz.ama bu şu demek oluyor 950 cc bloğu v2 ler ile sanırım değişiyor

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir youtube kanalının yaptığı karşılaştırmada 950 için alt devirleri çok ölü demişlerdi.V2 ile bu sorun çözülmüş müdür?
    Herhalde test eden kişilerin sürüş tarzına uymadığı için o şekilde belirtmişlerdir.

Vstrom 650: 62 Nm/6.500 rpm
    Multistrada V2: 94 Nm / 6,750 rpm
    1200GS: 125 Nm / 6,500 rpm

Ya da Ducati mihendislerinin tork eğrisinde "efsane saçma"lamış olması gerekiyor.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Korlas japonlara ciddi savaş açmış görünüyor, yüksek vergilere rağmen Triumph’un anavatanı İngilterede 90 bin tl ye satılan trident’i ülkemizde 95 bin tl ye satıyor, bir sonraki aşama tiger sport 660 olarak lanse edildi, yine bu fiyat politikası ile satılırsa ortalığı sallar diye düşünüyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok artk.190.000 TL ye satılan guzelim makinaya nasıl cop dersin.

Bana deseler ki Hırbonen, sana V2 veya VStrom 1050 xt hediye edeceğiz sec birini,hemen xt derdim.Kafam rahat olmalı benim,uğraşamam italyanla falan.

Bu arada yurtdışında v2(s olmayan) 300 pound daha ucuzmuş xt den.

Bir de V2 nin şu gagasıni kuculteseler veya uygun şekilde kaldırsalar hiç fena durmaz,boyle kotu oluyor bence
    Sen önce açtığın ceviz konusuna cevap ver.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen önce açtığın ceviz konusuna cevap ver.

Yasin goriyosun aksamin bu saatinde cevizlerle ugrasiyoruz :( fakirlik diz boyu

Hirbonen kardesinizden ceviz almayip marketten,kuruyemisciden alirsaniz cok ayip edersiniz...

Ureticiye destek olalim arkadaslarrr,sipariş almaya devam ediyorumm
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korlas japonlara ciddi savaş açmış görünüyor, yüksek vergilere rağmen Triumph’un anavatanı İngilterede 90 bin tl ye satılan trident’i ülkemizde 95 bin tl ye satıyor, bir sonraki aşama tiger sport 660 olarak lanse edildi, yine bu fiyat politikası ile satılırsa ortalığı sallar diye düşünüyorum.
    vergi avantajı o korlas ile alakask yok.avrupa motorlarına yönelik bir olay ama emin olamadığım konu trident ingiliz üretimi değil.uzak doğudan geliyor bu ek vergili fiyatıysa efsane.başka bir efsaneyse street triple.onun fiyatıda şu an efsane rakiplere göre baya avantajlı.grup sürüşü sırasında 765rs sürene dedim sürermisin monsterı tamam diyince değiştik motorları.tekrardan şaşırdım çünkü dehşet bir makineymiş 765rs bayıldım.tridente keşke bi şöyle otursaydım üstüne onu bile yapmadım ama süren herkes tridente bayıldı

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergi avantajı o korlas ile alakask yok.avrupa motorlarına yönelik bir olay ama emin olamadığım konu trident ingiliz üretimi değil.uzak doğudan geliyor bu ek vergili fiyatıysa efsane.başka bir efsaneyse street triple.onun fiyatıda şu an efsane rakiplere göre baya avantajlı.grup sürüşü sırasında 765rs sürene dedim sürermisin monsterı tamam diyince değiştik motorları.tekrardan şaşırdım çünkü dehşet bir makineymiş 765rs bayıldım.tridente keşke bi şöyle otursaydım üstüne onu bile yapmadım ama süren herkes tridente bayıldı
    Alakası yok, vergi avantajı olsa Tracer 700 ingilterede 105 bin tl iken burada 128 bin tl ye satılmazdı, tracer da avrupa üretimi.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok, vergi avantajı olsa Tracer 700 ingilterede 105 bin tl iken burada 128 bin tl ye satılmazdı, tracer da avrupa üretimi.
    avrupa motorları ek vergiye tabi DEĞİLDİR.ilk çıkan tracer fransız üretimi tıpkı xmax300 gibi onlar vergiden muaf geldi ama 2018de japona döndü o yüzden fiyatıda zıpladı.ayrıca ne demek ingilterede 105 tl 660 ?? o neyin hesabı sen fiyatımı çarpıyorsun tl ile yeni kasa tracerdan bilgim yok ama belliki japon fiyatından belli

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa motorları ek vergiye tabi DEĞİLDİR.ilk çıkan tracer fransız üretimi tıpkı xmax300 gibi onlar vergiden muaf geldi ama 2018de japona döndü o yüzden fiyatıda zıpladı.ayrıca ne demek ingilterede 105 tl 660 ?? o neyin hesabı sen fiyatımı çarpıyorsun tl ile yeni kasa tracerdan bilgim yok ama belliki japon fiyatından belli
    yamaha uk sitesinde tracer için verilen pound rakamı tl ye çevirince öyle çıkıyor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    aklıma bişey takıldı.
    uzun vadede avantajlı olanlar gene avrupa motorlarımı

bakımı vs aklınıza gelebilecek her bir ıvırı zıvırı hesaplayarak

düşününki benim gibi birisi(bir motorla ömür geçirecek biri)
    japon mu almalı avrupa mı almalı hiç pişman olmamak için

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma bişey takıldı.

valla şu saatten sonra şahsen fark etmez.bmw ducati triumph kawasaki honda yamaha suzuki bunların hepsinin alayına giderim.kötü araba çıkmadığı gibi kötü motorda çıkmıyor 'bence'.pişman olabilicek tek bir durum olur oda piyasa hızı.biri 1 haftada satılır öbürü 1 ayda.daha önemlisi yıllık ne kadar sürdüğün ne kadar süre binmeyi düşündüğün.bakım aralılarında avrupalılar şu an avantajlı 15.000kmde bir çoğu modeli.kısa aralıklar al satta avrupalılar bence avantajını koruyor ama 5 yıl ve üzerinde dezavantaj oluyor.kimse şu an gidipte 7 8 senelik ducati trimph bmw falan almaz honda kawasaki yamaha tercih eder.belki bu algıda 3 5 sene sonra kırılmaya başlar ki bence başladı gibi.fiyatları belli bir tutarda şu an bile.eskiden ducati 100bin tl ye alınca 60 70 e zor satıyordun alıcısı yoktu şimdi normal fiyat istemeye başladılar.arkadaşım 2 sene önce beğendiği ve ucuz diye bmw r ninety aldı ilk motor olarak 3000km de 3 yaşında aldı o zamanın 0km mt09 parasına denkti.şimdi 2.el rninety eli yüzü düzgünü 170 180 190 diye gidiyor yani mt09dan bayaa bir pahalı benimde şahsen bundan sonraki motor triumph 765 diye hedefledim zamanı geldiği zaman gözümü kırpmadan alıcam açıkcası
    mavzer-i bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ibb.co/vdC9hDg/IMG-20211011-204657.jpg

Yasin goriyosun aksamin bu saatinde cevizlerle ugrasiyoruz :( fakirlik diz boyu

Hirbonen kardesinizden ceviz almayip marketten,kuruyemisciden alirsaniz cok ayip edersiniz...

Ureticiye destek olalim arkadaslarrr,sipariş almaya devam ediyorumm
    kabuklu almam, evde kabuk soyunca çocuklar bütün eve kabukları dağıtıyorlar, evi süpüren ben olduğum için de bana iş çıkıyor.

Geçen marketten sodexo kartımla bir kiloya yakın ceviz aldım yine. Marketten aldığım iç cevizleri beğenmediler, daha uzakta bir marketten aldığım cevizler daha iyiymiş oradan alacakmışım. ayda en az bir kilo ceviz yeniyor bizim evde. Senin cevizleri toplayıp ayıklayıp sipariş almaya başlamanı bekliyordum ben de.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabuklu almam, evde kabuk soyunca çocuklar bütün eve kabukları dağıtıyorlar, evi süpüren ben olduğum için de bana iş çıkıyor.

Geçen marketten sodexo kartımla bir kiloya yakın ceviz aldım yine. Marketten aldığım iç cevizleri beğenmediler, daha uzakta bir marketten aldığım cevizler daha iyiymiş oradan alacakmışım. ayda en az bir kilo ceviz yeniyor bizim evde. Senin cevizleri toplayıp ayıklayıp sipariş almaya başlamanı bekliyordum ben de.
    Abi cevizi bulup beğenmemezlik de ayri mesele,bir de emrivaki

Bence eve bir muddet ceviz alma,sende sodexo ile aldigin marketteki cevizin iyi oldugunu savun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben hem kabuklu ceviz hem de yer fıstığı alıyorum. Maymun gibi yiyoruz evde. Varsın yerleri süpürmek zorunda olalım. Bana kalsa yere atarım sonra süpürürüm ne olacak? Keyfimi mi bozacağım? (Ama o kadar yapamıyorum, hanıma geliyorlar...)

Konuya dönersek, Avrupalılar arasında şu anda bana en cazip gelen Triumph, sonra da Aprilia. (Triump güzel motorlar var diye, Aprilia da güzel ama bundaki asıl güzellik çok kişide olmaması...)
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    aklıma bişey takıldı.

Japon motorlarda yakın zamana kadar benzer parçalar kullanılıyor, yaygın satış nedeniyle de (dünya çapında) yedek parça çok uzun süreli olarak tedarik edilebiliyordu. Tecrübem olmadı ama, hala öyle olduğunu sanıyorum.

Avrupa'da bu konuda Bmw rakiplerine fark atar. Bazen tuzlu olur, ama olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    aklıma bişey takıldı.

Tabii ki Japon.

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    aklıma bişey takıldı.

tamamen modeline ve tarzina bagli. Bazi durumlar da avrupa daha avantajli olur, bazi durumlar da japon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar Multi yi elden geçirdim.Biraz KTM esintileri kattım.Nasıl olmuş ?

tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Herhalde ağırlık için falan kısa tutmuşlar ama, aksesuar olarak bile satsalar biraz daha uzun bir ön çamurluk alırdım sanıyorum.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler