Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Akü şarj aleti ucuz ekonomik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Malum kış geliyor ve akü şarj aletine ihtiyacınız olabilir. Uzun zamandır 2006-2007 belkide kullandığım basit ucuz bir şarj aletidir ve araba motosiklet fark etmez akünüzü şarj eder . Alın elinizin altında bulunsun.

https://youtube.com/shorts/imO20zqX9fU?feature=share
    infernus, EneS_Turker, M.balibey ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    ataba 660
    videoyu izlemek istemeyenler için.

harbiden böyle yaparak izlenme/abone kasılıyor mu
    berk_cglr, khaledome ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ucuz, uygun fiyatlı, ekonomik, f/p, işe yarar her fikrin genele yayılmasını savunan biriyim. Ha kullanırız kullanmayız bu fikri o ayrı konu. Ramazan Hocam senin de eline emeğine sağlık.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz, uygun fiyatlı, ekonomik, f/p, işe yarar her fikrin genele yayılmasını savunan biriyim. Ha kullanırız kullanmayız bu fikri o ayrı konu. Ramazan Hocam senin de eline emeğine sağlık.
    Teşekkür ederim böylelikle akümüz daha uzun ömürlü oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ataba 660
    videoyu izlemek istemeyenler için.

harbiden böyle yaparak izlenme/abone kasılıyor mu
    Abone olunması değil ama izlenmesi hoşuma gidiyor bir çok bilgi paylaşıyorum insanların da işine yarıyor 300-500 lira vermek yerine 50-60 liralık cihaz alarak iş çözülüyor 30-40 saniyelik video izlenmesi zor olmamalı faydalı bilgi söz konusu oldumu
    -Black- ve tommygun bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim böylelikle akümüz daha uzun ömürlü oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Abone olunması değil ama izlenmesi hoşuma gidiyor bir çok bilgi paylaşıyorum insanların da işine yarıyor 300-500 lira vermek yerine 50-60 liralık cihaz alarak iş çözülüyor 30-40 saniyelik video izlenmesi zor olmamalı faydalı bilgi söz konusu oldumu
    okuyarak 3-5 saniyede alınabilecek bir bilgi için 30-40 sn video izlemek yoruyor. Bu yüzden foruma geliyoruz ki yazılı bilgi okuyalım diye. Video paylaşırken en azından işe yarar bir özetini yazsanız video izlemeyi sevmeyenlerin de işine yarar.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bence gayet faydalı bir bilgi olmuş, kendi adıma teşekkür ederim. Herkes forumu bilmiyor, bilen çoğu kişi de buradan uzaklaşmış maalesef. Açılan konulardaki etkileşime bakarsak forumun içler acısı halini herkes görebilir. Youtube yüklemek çok mantıklı ancak videonun izlenilebilir ya da arama kısmında aranınca hemen çıkması için çeşitli etiketler yapılıyor sanırım. Onları öğrenip daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gayet faydalı bir bilgi olmuş, kendi adıma teşekkür ederim. Herkes forumu bilmiyor, bilen çoğu kişi de buradan uzaklaşmış maalesef. Açılan konulardaki etkileşime bakarsak forumun içler acısı halini herkes görebilir. Youtube yüklemek çok mantıklı ancak videonun izlenilebilir ya da arama kısmında aranınca hemen çıkması için çeşitli etiketler yapılıyor sanırım. Onları öğrenip daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.
    Teşekkür ederim bilgiler için ve güzel yorumunuz için

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Bilgi paylaşıldıkça değerlidir, teşekkürler

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum kış geliyor ve akü şarj aletine ihtiyacınız olabilir. Uzun zamandır 2006-2007 belkide kullandığım basit ucuz bir şarj aletidir ve araba motosiklet fark etmez akünüzü şarj eder . Alın elinizin altında bulunsun.

https://youtube.com/shorts/imO20zqX9fU?feature=share
    Ramazan emeğine sağlık dostum ancak izninle bilmeyen arkadaşlara faydası dokunacak bir ilavede bulunmak isterim. Aküler genelde şarj edilirken üzerlerinde amper olarak yazan kapasite değerlerinin %10 u ile %15 i arasındaki amper değerine ve voltaj değerlerinin de birkaç volt fazlasına sahip güç kaynakları (şarj adaptörleri) ile şarj edilmeleri idealdir.

Örneğin 12 volt 8 amperlik bir akü 14 volt ve 800mA -(miliamper) ile 1.2 A ( amper) akım veren ,aynı voltajda 60 amper akü ise 6 -9 amper akım veren bir kaynaktan şarz edilmelidir. Buna dikkat edilirse akü verimliliği ve ömrü maximum olacaktır. Bahsettiğim durum teknik verilerlede çelişmeyen kişisel tecrübelerimdir.

Bu arada ben eski pc powerını güç kaynağı olarak şarj maksatlı kullanıyorum.

Motosikleti
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan emeğine sağlık dostum ancak izninle bilmeyen arkadaşlara faydası dokunacak bir ilavede bulunmak isterim. Aküler genelde şarj edilirken üzerlerinde amper olarak yazan kapasite değerlerinin %10 u ile %15 i arasındaki amper değerine ve voltaj değerlerinin de birkaç volt fazlasına sahip güç kaynakları (şarj adaptörleri) ile şarj edilmeleri idealdir.

Örneğin 12 volt 8 amperlik bir akü 14 volt ve 800mA -(miliamper) ile 1.2 A ( amper) akım veren ,aynı voltajda 60 amper akü ise 6 -9 amper akım veren bir kaynaktan şarz edilmelidir. Buna dikkat edilirse akü verimliliği ve ömrü maximum olacaktır. Bahsettiğim durum teknik verilerlede çelişmeyen kişisel tecrübelerimdir.

Bu arada ben eski pc powerını güç kaynağı olarak şarj maksatlı kullanıyorum.
    Bu kadar teknik terim bilmesemde bu cihaz ile 90
    Amper bile aküyü şarj ettim. Bilgilendirme için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi paylaşıldıkça değerlidir, teşekkürler
    Teşekkür ederim bende aynı fikirdeyim teşekkür ederim.

Motosikleti
    Havaların soğuk gitmesi sebebi ile konuyu tekrar güncelleyim …!

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    50 tl lik bir charger hayat kurtarır bazen. O kadar sacma seylere para harcıyoruz ki herkesin garajında durması gereken birşey. Emeğinize sağlık

Akünün kaç amper olduğunu anlayıp yüzde 10 seviyesinde şarj yapıyor mu yada yapan ucuz yollu cihaz var mı

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Geçen sene bitmiş aküyü laptop şarj aleti ile canlandırmıştım.4 ay yattıktan sonra tek marşta çalışmıştı

Motosikleti
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 tl lik bir charger hayat kurtarır bazen. O kadar sacma seylere para harcıyoruz ki herkesin garajında durması gereken birşey. Emeğinize sağlık
    Teşekkür ederim 🙏🏻

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün kaç amper olduğunu anlayıp yüzde 10 seviyesinde şarj yapıyor mu yada yapan ucuz yollu cihaz var mı
    90 amper bitik aküyü bile 3-4 günde seviyesine getirti.
    Ama otomatik amperi tanıyıp dolunca kapanan lar pahalı bu ucuz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bitmiş aküyü laptop şarj aleti ile canlandırmıştım.4 ay yattıktan sonra tek marşta çalışmıştı
    Zaten muhim olan da elimizdeki ile çözmek . 12 volt olması gerekiyor şarj aletinin

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Akülü vidalama yada matkabınız varsa şarj ünitesine iki adet kablo lehimleyip akünüzü doldurabilirsiniz , hem matkabın aküsü halihazırda ful dolu ise motosikletin aküsünü kısa sürede 13-14 volta çıkarır ve hemen marş basabilir..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akülü vidalama yada matkabınız varsa şarj ünitesine iki adet kablo lehimleyip akünüzü doldurabilirsiniz , hem matkabın aküsü halihazırda ful dolu ise motosikletin aküsünü kısa sürede 13-14 volta çıkarır ve hemen marş basabilir..
    Değerli bir bilgi teşekkür ederim

Motosikleti
    Güncel kalsın

Motosikleti
    cb250r
    aku sarji icin alternatif bir yontem yazayim.

1-evdeki dc laptop sarj aletini kullanacagiz. (genelde 19 volt, ve 3-4 amper oluyor)

2-n11 den stepdown voltaj ve akim ayarlayici aliyoruz. (usendim link atmaya ama 15 ampere kadar dayanikli olanlar var.

3-sari voltmetrelerden aliyoruz.

4-sarj aletinin yuvarlak ucunun ic kismi arti, dis kizmi eksi oluyor. kablo ile stepdown module bagliyoruz.

5-akumuzun durgun voltaji 12,2 civari ve uzeri ise 14.4 volt gerilim, ve kapasitesinin 1/10 akimi ile 10 saat sarj ediyoruz.

6-durgun voltaji 12 volt ve asagi ise bu islere hic bulasmayip gidip yeni aku aliyoruz.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    n11'den 15 tl'ye step up modül aldım,
    1 amperlik 12v modem adaptörüne bağladım.
    step up modülü 14.4volta ayarladım.
    mis gibi şarj ediyor. adaptör hariç maliyet 15 tl.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler