Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vızvız ile bir adama çarptım "ikimizede bişey olmadı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    dün işten çıktım eve tıngır tıngır gidiyorum.
    interkomda 2000 ler şarkısı altımda vızvız
    güneş vizörüm kapalı ve gizemli bir şekilde eve gdiyorum.

tüm korumalarım tam

kask.
    motosiklet eldivenleri.
    montun altına armor
    kevlar korumalı pantolon
    yds diablo çizme

tüm güvenle ve keyifle bir kamyonun arkasında giderken

adamın biri kamyon geçsede karşıya geçsem diye çita gibi pusu kurmuş

benim adamdan haberim yok adamın benden haberi yok.

benim adamı görmem ile çarpışmamız arasında frene dokunmam kadar bir zaman geçti
    yok tam anlatamadım bidakka
    adam ile benim görüş anındaki fren anımla beraber durma anımın adama dokunma anı aynı oldu
    gene olmadı
    ben adamı görünce frene abandım adama dokundum adam bi sarsıldı ama yere düşmedi
    heh şimdi oldu.

adam bana kızmaya başladı.
    yaaa herkesten yol istiyoruz karşıya geçicez kimse yol vermiyor sende yol vermiyorsun diye söylenmeye başladı
    resmen beni ters pskolojiye soktu bişey diyemedim adama

sadece sol ikiz aynam yamuldu onuda elimde düzeltip yola devam ettim.

demekki neymiş.
    güvenli fren mesafesini koruyarak sürmemiz gerekiyor
    espresso, potasyum, perisipis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    En güzeli sona saklamışsınız alkıslıyorum sizi. Herkez gitmeyi düşünüyor durmayı düşünen ne yazık ki yok şu devirde. Motor yavas giderse yine ulaşılır gidilecek yere ama duramazsa sıkıntı o zaman.
    Voltaren ve emenyasin bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Küçük motorun bir faydasını daha anlamış olduk. Ağır bir motorla vursaydın adam da motoru da yamulurdu.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adama zarar gelmediyse keşke suratına tekme atıp "yırtık dondan cıkar gibi ne b.kuna cıkıyorsun emüegoduuuum " deseydin
    iskampavya bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun muhtemelen kanyonu çok yakından ve sağ teker izinden takip ediyordun.Büyük araç arkasında seyir etmek pek güvenli değil bu yüzden.Tüm görüş açını kapatıyor.
    Öndeki aracı sol teker izinden takip ederken o aracın önündeki asvaltında bir parçasını görebilecek yerde konumlanmak gerek.
    Voltaren bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün arabayla işe geliyordum. Önümde bir motor, artçısıda vardı. Ben hiper yapıyorum. Motorun arka lastiği patladı. Motorun arka teker bildiğin zikzak çiziyor.Oğlan iyi gidoncuymuş. Zampetti motoru ama bir anda olmadı. Motoru durdurması yaklaşık 30 sn sürmüştür. Ben bunu farkedince hemen yavaşladım tabi arkamdaki at sürüsü yavaşlamak istemesede şeritden çekilmedim. Çok çok bana arkadan vururlardı çocuklara birşey olmazdı. Benim yerimde turbolu apaçiler olsaydı çocukların işi zordu.
    perisipis ve tommygun bunu beğendiler.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Ben yayalarla bir türlü anlaşamıyorum önümde ki araçlar yol vermiyor çocuklu yaşlı hatta dün ayağı alçılı bir abi denk geldi durdum buyur abi dedim
    Bana bakıyor
    Ben ona bakıyorum
    O bana bakıyor
    Ben durmaya devam ediyorum
    Adam geç kardeşim diyor
    Buyur abi geç diyorum
    En sonunda pes edip geçiyorlar.
    natijax bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Karşıdan karşıya geçmesi için yol verdiğim yayanın iyice yavaşlayıp kaplumbağa hızında aheste aheste yürümesine çok gıcığım. Kötü ruhlu bir adam olsam, motorumun Türkiye'de yedek parçası olsa farklı şeyler yapabilirdim.

Buarada mavzer-i geçmiş olsun, kimseye birşey olmaması iyi.
    iskampavya, Cyan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşıdan karşıya geçmesi için yol verdiğim yayanın iyice yavaşlayıp kaplumbağa hızında aheste aheste yürümesine çok gıcığım. Kötü ruhlu bir adam olsam, motorumun Türkiye'de yedek parçası olsa farklı şeyler yapabilirdim.

teşekkür ederim.
    normalde çok dikkatli ve temkinli kullanırım. biraz yaramazlık yapayım dedim ona denk geldi.
    since 1987

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

buna ben de gıcık oluyorum. Tamam yakınlarda yaya geçicidi falan yoksa da yol yayanın hakkı ama bari acele ediyormuş gibi yap, yani hızlanmasa da hızlanmış gibi yapsın ona da razıyım o zaman gıcık olmam.
    Cyan ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O karşıdan karşıya geçerken gıcıklığına yavaşlayan ezik dümbüklere ben de uyuz oluyorum. Bir araç bana yaya geçidinde bile yol verse teşekkür edip adımlarımı hızlandırırım.

Geçmiş olsun mavzer-i.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Valla abi isviçrede yaşasak sorun yok ama burada bayaği bir trafik kültürü ekmeğinden yemek lazim.

Bir keresinde yaya geçiti olmayan yolda kahkaha atarak yarim adimlarla karşiya geçen gevşek iki elemana yol vermiştim baktim avel avel etrafina bakmadan yuruyorlar,yapistirdim uzun kornayi çekirge gibi ziplayiverdiler.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse de demiyor ki "vızvız ne?"

50 cc sanırım.

Arkadaşlar, yaya geçidinde yayaya yol vermeden önce arkanızdan son sürat gelen bir neolitik dönemden kalma mağara insanı var mı yok mu lütfen kontrol ediniz zira bir keresinde bu sebepten ötürü neredeyse iki kişinin ölümüne sebep olacaktım!

Gerçi neolitik dönem insanları bahsettiğimiz organizmalardan belki daha kültürlüydü. Bilemiyorum, tereddütte kaldım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    şu yavaş yürüyen yaya olayına ben de gıcığım ama bir de şu tarafından düşünün.
    zerre kötü niyetim olmaz kimseyi bekletmeyi sevmem ama bundan en az 5-6 sene önce tüm gün yürümüşüm aşırı yorgunum ve aşırı dalgınım. yoldan geçiyorum ama baya tın tın yürüyorum ve araba zerre aklımda değil çünkü zaten ne yürüyebiliyorum ne de yorgunluğumdan başka bir şey düşünecek haldeyim. arabada birden deli gibi kornaya basmaya başladı ne oluyor falan derken adam diyor napıyorsun sen yürüsüne.

ben de şeye tilt olurum karakterime ters olan şeyi karakterime yakıştırırsa biri. ki burada bilerek yavaş yürüyorum imajı çizmişti adama deli tilt oldum o dönemde gidere gidere ergenliği var. adam ne yapıyorsun diyor ben sen ne ypaıyorsun diyorum. sen kimsin diyor ben kimsin diyorum derken. adam arabayı önüme kırmadı mı.
    devamı sinema gişelerinde.

kısaca aşırı tilt olsam da böyle tin tin yürüyen yayalara. hatta küfür dahi ediyorum içimden sinirden.
    ama içlerinde dünyadan haberi olmayan yorgun argın kişiler de var.

en iyisi şöyle küfür etmek.
    "bile bile yürüyorsan ayağının topuğuna koyayım" diyip geçelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse de demiyor ki "vızvız ne?"

50 cc sanırım.

Arkadaşlar, yaya geçidinde yayaya yol vermeden önce arkanızdan son sürat gelen bir neolitik dönemden kalma mağara insanı var mı yok mu lütfen kontrol ediniz zira bir keresinde bu sebepten ötürü neredeyse iki kişinin ölümüne sebep olacaktım!

Gerçi neolitik dönem insanları bahsettiğimiz organizmalardan belki daha kültürlüydü. Bilemiyorum, tereddütte kaldım.
    bu maalesef bana çok oluyor. yol veriyorum ama arkadan hiç durmadan pata küte arabalar geçiyor veya motor. birkaç kez yaya zar zor durdu. bile bile birine kaza yaptırıcam bu gidişle. en iyisi çoğu zaman durmamak arkadan emin değilken

edit: neyse yeri gelmişken bugünkü düşüşümden bahsedeyim. paket atarken hızlı şekilde ayaklığı açıp indim ayaklık tam açılmamış motorla beraber inmeye çalışırken pat yere düştüm. benzin deposu içeri göçtü. durduğumuz yerde düşmedik düşmedik demiştik siftahımın bu kadar boktan olmasaydı keşke.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Otomobil kullanırken motosiklet gördüm mü!!!
    Yanina bile yaklaşmam ...ne yapacağı belli olmaz ... ...
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150 S
    Yolu dikine değil de 45° sağa veya sola doğru yavaş yavaş yürüyenlere çok ayar oluyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)