Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletli kurye ölümleri ve yeni moto kurye olmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Malum pandemi sonrası paket sipariş sistemleri ve moto kuryelik patladı.
    Hergün kazalar ve ölüm haberleri alsakta iş imkanı olmadığı için kendi motorumlu kuryeliğe başlamayı düşünüyorum.

Getir, Trendyol Go, BanaBi, İstegelsin, Yemeksepeti, Hepsi Express, Paket Taksi, Ulak ve Migros Hemen başvuru yapılabilecek şirketler
    buralarda çalışan arkadaşlar çalışma şartları maaşlar vb bilgileri paylaşabilirler mi?

Yoksa çok riskli başka iş bak mı dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu başlık ilerlerse çok faydalı olur, 15 sene önce Pizza Hot, MC Donalds, BurgerKing kuryesi olmak için seçim yapıyorduk. Şimdi onlarca firma var...

En azından ortalama net gelirleri biliriz böylece

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hepsiexpress in şartlarının çok yi olmadıgını duymustum sadece ...Riske gelince .. Motosikletin kendisi risk zaten ama delirmeden , hafif paranoyak kullanılırsa neden olmasın .

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    bu firmaların en büyük uyanıklığı şu: Sizi o firmaların çalışanı olmuyorsunuz. Yani sigorta, sendika vb. gibi haklarınız olmuyor, bir kaza anında da firmanın bir sorumluluğu olmuyor. Firmanın hizmet aldığı, firmaya hizmet karşılığı fatura kesen şahıs şirketi şeklinde çalışılıyor bu yasal görünse bile çok büyük üçkağıt aslında.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu firmaların en büyük uyanıklığı şu: Sizi o firmaların çalışanı olmuyorsunuz. Yani sigorta, sendika vb. gibi haklarınız olmuyor, bir kaza anında da firmanın bir sorumluluğu olmuyor. Firmanın hizmet aldığı, firmaya hizmet karşılığı fatura kesen şahıs şirketi şeklinde çalışılıyor bu yasal görünse bile çok büyük üçkağıt aslında.
    Çalışma saatlerini kuryeler kendi mi belirliyor yoksa mesai saatleri var mı? Uber gibi uygulamayı açınca mı aktif oluyor?

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle yasal dolandırcılık diyerek nitelendirebiliriz ama ''Alan memnun Veren memnun'' yapıcak bişey yok insanlar mmuhtaç
    espresso bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hocam ölmek istemiyorsan, her yere girip çıkmayacaksın, ucu ucuna kurtaracak hamlelerde bulunmayacaksın. mario gibi 3 ya da 6 canın yok bir kere yandın mı oyun bitiyor.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    6 aydır express devam son 3 ay, sonra temelli bırakıyorum. Not: öğrenciyim.

Hepsiexpress, İstanbulda 7 8 farklı taşeronu var. Ben arılı olandayım duymamışsınızdır daha önce. Kağıt üstünde yemek parası hariç bizim firmanın şartları daha iyi. 3200 net, 2,4,7,14 olarak paket başı prim, aylık 300 multinet motor ve yakıt firmadan. Sigortalı çalışanız. Aylık elime ortalama 4 bin kalıyor. Motor sürekli bende otopartaki motorumu almaya falan bunla gidiyorum. Bi çok ufak iş için kullanabiliyorum. Gelir olarak az gözükebilir ama çok rahat bir iş. Getir gibi günde 40 50 atmıyorsun. 8 saat 1 saat mola toplam 9 saat maksimum atacağın 30 35 en az 6 7 ortalama 12.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yaşım 17, bende Banabide çalışmaya başlamak istiyorum kendi motosikletimde var (banabiye girmek istememin sebebi işi istediğimiz zaman iş almamız) trendyol gibi firmalara baktığım zaman 18 yaş altı kabul etmiyorlar. Şuanlık ehliyetim yok ama işe alıcaklarını bilirsem hemen ehliyet yapıp başvuru yapmak istiyorum, yaş ile bilgisi olan abimlerim yardım ederseniz sevinirim.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Arkadaşlar ben bir garip muhasebeci kardeşinizim eğer şahıs işletmesi ile başlayacaksanız bu işe muhasebe açılış vergi vb. giderlerinizi de göz önünde bulundurun. Bakın hiç bir şey yapmazsanız bile yıllık damga vergileri 2.000 TL civarında aylık en az 200 TL muhasebe ücretiniz olur ki altına tutan adamla işiniz olmasın sonra ah vah etmeyin muhasebe yatak odası gibidir. 29 yaş altında iseniz devlet 1 yıl bağkurunuzu karşılıyor oradan bir yaklaşık 15.000 tl kaptınız 3 yılda 75.000 tlye kadar gelir vergisinden muaf oluyorsunuz miss daha ne olsun tabi muhasebeciniz makbuz kesecek onunda stopajı var oda yıllık bir 500 lira tutar etti sana 2500 75.000 tlden fazla kar edebilirseniz eğer ki kuryeler için biraz zor 75.000 tl den sonra ne kadar kar elde ederseniz onun vergisini ödersiniz. ayrıca bağkur teşviği 12 ay sonra bitince gelecek bağkur prim borcunu da göz önünde bulundurun.
    haluk23, mgora, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Kuryeler işleri hakkında kısa bilgi veriyor ilgilenenlerin işine yarayacaktır.
    Vigo ve Fiyuu diye iki kurye firması daha varmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)