Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaptığım Bir Kaza Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Geçen hafta bir kaza yaptım. Üsküdar kuzguncukta aşırı trafikle birlikte eve gitmeye çalışıyordum. Önümde otobüs arkada mercedes marka bir araba bulunuyordu.

Kırmızı ışık yandı otobüs durdu, bende otobüsle arama mesafe koyup hafif sağa yanaşarak durdum. Yeşil yandı otobüs çok az ilerledi ve durdu çünkü otobüsün önündeki park halinde bulunan araç yola çıkmaya çalışıyordu. Bunu görünce ben hafif ilerleyip durdum. Sonra arkamdaki mercedesli abla yeşili görünce heralde beni gördüğü halde bilerek gaza bastı ve ben yokmuşum gibi üstümden geçmeye çalıştı.

Bana ve motora birşey olmadı. Sadece fren manetinin ucu kırıldı, koruma takazları çizildi. Gidon topuzunda da çizik oluştu.

Sürerken o kadar dikkat etmeme rağmen, bu olayın yaşanması beni motordan soğuttu ve bu olaydan sonra 4 yıllık motosiklet serüvenimi Türkiye'de sonlandırmaya karar verdim. Türkiye'de hiç bir araç diğer araç sürüclerine kesinlikle saygı göstermiyor, hiçmişiz gibi davranılıyor. Böyle medeniyetin olmadığı, insanların umursamaz olduğu, insan canının hiç bir öneminin olmadığı bir ülkede motosiklet kullanmanın gerçekten cesaret olduğunu anladım.

Herkese bol şans diliyorum.

Voltaren, oxus, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Geçmiş olsun bende ciddi ciddi bu riski almaya değer mi diye düşünüyorum....
    Mevlt ve perisipis bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abla sonrasında haklıymış gibi ağladı mı?

sogumuşsanız bırakın hocam. en temizi.

Ama yaya olsanız bile bu ülkenin çilesi bitmez.
    perisipis bunu beğendi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Sürerken o kadar dikkat etmeme rağmen, bu olayın yaşanması beni motordan soğuttu ve bu olaydan sonra 4 yıllık motosiklet serüvenimi Türkiye'de sonlandırmaya karar verdim.
    Geçmiş olsun hocam. En doğru kararı vermişsiniz bence. Keşke ben de motora tövbe edebilsem ve arabayla mutlu olmaya çalışsam bundan böyle. Umarım bir gün ben de başarırım.

Bu ülkede artık "insan" diye bir şey kalmadı maalesef. Neredeyse herkes it-kopuk-serseri-maganda-kıro. Haliyle bu trafiğe de yansıyor.
    Mevlt, espresso ve perisipis bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abla sonrasında haklıymış gibi ağladı mı?

sogumuşsanız bırakın hocam. en temizi.

Ama yaya olsanız bile bu ülkenin çilesi bitmez.
    Abla bana birşeyin var mı diye bile sormadı. Tek laf etmedi. Yanında oturan adam hakkını helal et, daha acemi görüyorsun dedi. Bende madem acemi bu sıkışık trafikte neden araba kullanıyor diye sordum. CCevap yok. Yani insanları ayrıştırmak istemiyorum ama abla muhafazakar görünüyordu. Yakında terkedeceğim bu ülkeyi.
    espresso, perisipis ve birbilent bunu beğendiler.

Alıntı Mevlt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abla bana birşeyin var mı diye bile sormadı. Tek laf etmedi. Yanında oturan adam hakkını helal et, daha acemi görüyorsun dedi. Bende madem acemi bu sıkışık trafikte neden araba kullanıyor diye sordum. CCevap yok. Yani insanları ayrıştırmak istemiyorum ama abla muhafazakar görünüyordu. Yakında terkedeceğim bu ülkeyi.
    hakkını helal et gibisinden salak bir cümle kurdular diye umarım polis cagırmamazlık yapmadın.

ugrastırsaydın.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakkını helal et gibisinden salak bir cümle kurdular diye umarım polis cagırmamazlık yapmadın.

ugrastırsaydın.
    adam muhafazakar demis, neyini anlamadin.
    polis cagirsa, ilce teskilatina bir telefon, konu kapanir, ustune motorcuyu suclu cikarirlar
    espresso, Mevlt, msandikci ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam muhafazakar demis, neyini anlamadin.
    polis cagirsa, ilce teskilatina bir telefon, konu kapanir, ustune motorcuyu suclu cikarirlar
    napacan türbanlı bacı senin üstünden gecip gitse sesini cıkarmayacak mısın?

bu bakış açısı nedeniyle bu halde bu ülke zaten.
    xtrafrozen ve perisipis bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Aynı sebepten dolayı motosiklete ara verdim. Büyük şehirlerde gerçekten motosiklet kullanmak büyük tehlike. İş sebebiyle İstanbul’a taşınmış birisi olarak bu şehirde motosiklet kullanmaya benim gtüm yemez. Sadece memlekete dönünce bayram seyran günlerinde vs biniyorum. Mantıklı bir insanın yapacağını yapmışsınız. Geçmiş olsun.

Bakış açısından değil baştakilerin yüzünden böyle oldu artık insan kendi ülkesinde yaşamaktan rahatsızlık duymaya başladı
    Mevlt, perisipis, Voltaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Cok gecmis olsun.. Bu tarz olaylar hep oluyor maalesef. Benim fikrim, erken karar verip hemen moturu vs. satmayın. Olayın sıcaklıgıyla ve öfkesiyle zarar edilebiliyor. Bu ülkede cahil bitmez, bu kadar zamandır suruyormussunuz zevkinizden vazgecmeyin derim.
    Mevlt bunu beğendi.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    napacan türbanlı bacı senin üstünden gecip gitse sesini cıkarmayacak mısın?

bu bakış açısı nedeniyle bu halde bu ülke zaten.
    elbette benim turbanli bacim "kabatas" iskelesinin ordan gecerken gönul rahatligiyla bir motorcu da ezemeyecekse
    yere batsin öyle demokrasi, olmaz olsun böyle mercedes teknolojisi

isin sakasi hakkini hukukunu savunmak elbette olmasi gereken; ama turkiye sartlarinda cogu zaman mercedese binen malum zumreyi sikayet etmenin sonucu
    kimi kime sikayet ediyorsun oluyor, sonunda zararli cikiyorsun
    basit orman kanunlari bu sekilde isliyor
    espresso, perisipis, Voltaren ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok gecmis olsun.
    Mevlt ve Voltaren bunu beğendiler.

Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette benim turbanli bacim "kabatas" iskelesinin ordan gecerken gönul rahatligiyla bir motorcu da ezemeyecekse
    yere batsin öyle demokrasi, olmaz olsun böyle mercedes teknolojisi

isin sakasi hakkini hukukunu savunmak elbette olmasi gereken; ama turkiye sartlarinda cogu zaman mercedese binen malum zumreyi sikayet etmenin sonucu
    kimi kime sikayet ediyorsun oluyor, sonunda zararli cikiyorsun
    basit orman kanunlari bu sekilde isliyor
    fetöcü motorcu geri geri giderek türbanlı bacımıza önden çarptı.
    perisipis, espresso, recaip ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Konunun muhazakarlıkla ya da türbanla ne alakası var arkadaşlar? Konu tamamen karakter, haysiyet, şeref meselesi. Bazen gerçekten şaşırıp kalıyorum. Yobazın sağı solu olmaz. Yobaz yobazdır. Burada çok net şekilde görülüyor. Benim kız arkadaşım da, annem de kapalı. Daha bir gün olsun sizin bahsettiğiniz saçmalıkları yapmadık. Sizler bu şekilde yapacaksanız sağcı, muhafazakar olarak gösterdiğiniz, ülkenin kanayan yarası olan insanlardan yani yobazlardan ne farkınız kalır? Kişi ahlaksız yetiştirildiyse bunun bedeli o kişiye benzer herkesten çıkarılmamalıdır. Lütfen..
    buralpdi, Yahya0047 ve serif abi bunu beğendiler.

Sağ sol muhabbeti işin kıllatması. karşı tarafı bilemeyiz tabi.

Ancak çarpıp hakkını helal et diyip fıydıysa zaten zihniyeti bellidir.

Bu ülkede insanlar hakkını ararken karşısındakine göre arıyor. 400 500 için kasmayıp malum kitleden olma ihtimali olan kişilerden uzak duruyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    ''ayrıştırmak istemiyorum ama abla muhafazakar görünüyordu'' e ayırmışsın işte bir de ayırmak istemem ama diyorsun senden sonrakiler de ayırdı işte
    bir d eşu lafa ayarı mmuhafazakar neyi muhafaza ediyor. kim olursa olsun cezasını çekmeli bilmiyorsa trafiğe çıkmasın öğrenene kadar . giydiği kıyafetle senin ne alakam olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Valla soguduysan birak kardesim en guzeli,ama surmek istiyorsan bil ki youtubede yabanci vidrolar var ,yani bu olaylar baska ulkelerdede oluyor.muhtemelen bizde daha cok oluyodur.bir digeri yabanci ulkede hakkini aramak belki daha kolaydir...
    Dedigin gibi bizde mshkemeler falan uzun suruyor...
    Nacizane fikirlerindeb sonra aklima gelmisken iki olay paylasmak isterim...
    İlkinde skisik ve akmayan trafikte arkamdaki pabel van tamponunu bana dayadi gaz veriyor vrom vrom,benim eller frendeyde motor boyna havaya kalkiyor.dedim bismillah noluyor depremmi.arkama donuyorum pabel vanin surucusunuve tamponunu bana dayadigini goruyorum.adam dondugumu gormesine ragmen gaza basmaya devam ediyor.eliyle hadi ilerle hareketi yapiyor.isin komigi sagim solum onum 20 ser ssntimle dolu mumkun deil kimildayamam...
    Bir an olum duygusu basiyor.ssnki ben 5 yasinda cocugum yetiskin biri beni olume iteliuor.ekran simsiyah oluyor motordan iniyorum adamin camina vuruyorum in arabadan senin ... Gerisibi anlarsiniz.baya bi cami yimrukluyorum.adam korkudan inemiyor.sonra arkadasin eli omzumda bitiyor.tanidik motorcu sakin ol diyor.bi an sskinlesiyorum ve surmeye degam ediyorum...

İkinci olayda ayni sekilde akmayan trafikte durmusum.ellerim frende.motosikley bi an yukseluip alcaliyor.arkama donuyorum pik up vurmus bana.iniyorum motorfan avi diyorum napiyosun bi sorunmu var...
    Adam diyorki gormedim...
    Yani boyle bir cevap bir insan nasil kabul eder.

Yarin bi gun sen yolda ufak cocukda ezersin baska seylerde olur...
    Neyse olaylar bunlar.
    Birde su var bir tek motosiklet surenlere olmuyor bunlar.otomobil suruculeride birbirlerini sikistiriyolat yada baska tehlikeli aksiyonlar oluyor.
    Tabi motosiklette insan cok korumasiz ve kirilgan hissediyor fark o...
    Arabayken diyosun en fazla yan kapi gocer,tampon duser vs...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Halkımız arabayı mok gibi kullanıyor.

Halkımız içinde kadın olanlar arabayı daha mok gibi kullanıyor.

Halkımız içinde kadın olanlardan otomatik vites kullananlar arabayı daha da mok gibi kullanıyor.

Halkımız içinde kadın olanlardan otomatik vites kullananların sürüş esnasında elinde telefon olup sosyal medyada takılan ve wp'de mesajlaşanlar arabayı daha da mok gibi kullanıyor.

Allah yardımcımız olsun.
    Mevlt, Atincozkan, Yahya0047 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Aslında hikayedeki en büyük sorun "Mercedes'li abla" sanırım cinsiyetçi davranacağım tek konu budur şu yeryüzünde.

Bir de İstanbul trafiğinde insanca kullanınca başına hep bir şey gelir, mümkün olduğunca aradan, dereden, köşeden derken sana yakınlaşma ihtimali olan her arabadan uzaklaşmak sureti ile sürmek gerekli.

Ben trafik ışıklarında beklerken bile hep en sağda beklerdim mesela, bildiğin şerit dışında, çünkü eminim bir gün bir Dızo gelip vurur arkadan.

Geçmiş olsun.
    Mevlt ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)