Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yaptığım Bir Kaza Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun.. Bu tarz olaylar hep oluyor maalesef. Benim fikrim, erken karar verip hemen moturu vs. satmayın. Olayın sıcaklıgıyla ve öfkesiyle zarar edilebiliyor. Bu ülkede cahil bitmez, bu kadar zamandır suruyormussunuz zevkinizden vazgecmeyin derim.
    Sadece bu olay benim motosikleti bırakmamı tetiklemedi hocam. Daha öncesinde dikkatli olmasam o kadar çok kaza atlatırdım ki eminim siz de gün içinde bu andaval insanlar yüzünden çok kez kaza atlatıyorsunuzdur. Ama hangi birine laf anlatacaksın ki? Yolun ortasında duranlar mı dersin, dönel kavşakta yol vermeyen mi, en soldan sağa atlayan mı, geldiğini göre göre yola çıkan mı vs.vs. Hadi bunları ben dikkatim sayesinde atlattım. Yarın yine kırmızıda durduğumda ya birisi hızla çarpar ve ezerse? Bu ülkede ne adalet var ne eğitim ne de bilinçli insan. Bu riskleri artk alamam.

Yurtdışına çıkıyorum zaten, motoruda satacağım.
    espresso, Voltaren, frustrated ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Dün şöyle bi an yaşadım ;

Kadın bana yol vermemek için hızlanarak yan yoldan ana yola girdi. Mecburen yavaşladım ve durdum .Arkadan gelen doblocu amcada aynasını sürttü aramızda 10 metreden fazla mesafe olmasına rağmen adamın beni görmemesi de enteresandı.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    BEN olsam bütün emniyet teşkilatını yıkmıştım oraya
    abla türbanlı veya mercedes li hiç fark etmez hatta hatta tek kelime etmeden oturup ağlaması bile uğraşmaya değer hemen ararun 155
    yoksa senin bir parmağın kopsa o fren maneti yerine durum çok daha vahim olurdu

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün kaza yapmadım ama uyuz oldum, zaten sonbahar gelmiş pis bir hava var önümde sileceklerine şey ettiğimin arabası silecek suyunu öyle bir fışkırttı ki yüzüme attırdı sanki tövbe estağfurullah, vizör de açıktı sıkıntı oldu. Trafikte yanaştım arabanın yanına, cam açık olsa küfredeceğim, cam kapalı, içeri bir baktım direksiyona 2 elinle sıkı sıkı yapışmış bir abla, birşey diyemeden hemen uzaklaştım.
    Voltaren bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir fışkırttı ki yüzüme attırdı sanki tövbe estağfurullah, vizör de açıktı sıkıntı oldu.
    Aman hocam sizin namınıza leke mi sürüyorlar yoksa

https://eksisozluk.com/entry/86521111

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman hocam sizin namınıza leke mi sürüyorlar yoksa

https://eksisozluk.com/entry/86521111
    Üstat ekşisözlük benim her gün girdiğim sitelerden biridir, "tommygun" mahlasını ise belki 20 senedir farklı birçok mecrada kullanıyorum, samimi söyleyeyim bu mahlası ekşide hiç aratmamıştım, teşekkür ederim size.
    espresso bunu beğendi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Yok, yok, maalesef bu ülkede, bu seviyedeki insanların olduğu trafikte motor kullanmanın adeta imkanı yok.

Daha önce de söyledim, motorla trafiğe çıktığımda en az "bir adet" vukuat oluyor, olmadığını herhalde görmedim henüz.

Az önce, evime dönüyorum, mahalle içinde dört yolun birleştiği bir yer, yol hakkı benim, sağda bir taksi duruyor, iki kere dıt-dıt korna bastım, çıkmasın önüme diye. Sanki "çık" demişim gibi bir anda gazladı önüme, tabii ani bir fren... Bu sefer uzunca bastım kornaya 4-5 saniye kadar. Durdu. Ben de durdum, bekliyorum inecek mi arabadan bir de dövüş mü edeceğiz gecenin bu saatinde diye... Öyle olmadı, sanki, "Allah kahretsin, ben ne yaptım?" der gibi kafasını direksiyona dayadı. Hiç bir anlam veremedim, yürüdüm gittim ben de.

Yani bir değil, iki değil, hep vukuat, hep vukuat - bıktım artık, illa ki bir gün kurtaramayacağım bir an gelecek ve kaza kaçınılmaz olacak.

Bir tavsiyesi olan arkadaşım var mı, nasıl motor sürülebilir bu ülkede? :(
    Mevlt bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, yok, maalesef bu ülkede, bu seviyedeki insanların olduğu trafikte motor kullanmanın adeta imkanı yok.

Daha önce de söyledim, motorla trafiğe çıktığımda en az "bir adet" vukuat oluyor, olmadığını herhalde görmedim henüz.

Az önce, evime dönüyorum, mahalle içinde dört yolun birleştiği bir yer, yol hakkı benim, sağda bir taksi duruyor, iki kere dıt-dıt korna bastım, çıkmasın önüme diye. Sanki "çık" demişim gibi bir anda gazladı önüme, tabii ani bir fren... Bu sefer uzunca bastım kornaya 4-5 saniye kadar. Durdu. Ben de durdum, bekliyorum inecek mi arabadan bir de dövüş mü edeceğiz gecenin bu saatinde diye... Öyle olmadı, sanki, "Allah kahretsin, ben ne yaptım?" der gibi kafasını direksiyona dayadı. Hiç bir anlam veremedim, yürüdüm gittim ben de.

Yani bir değil, iki değil, hep vukuat, hep vukuat - bıktım artık, illa ki bir gün kurtaramayacağım bir an gelecek ve kaza kaçınılmaz olacak.

Bir tavsiyesi olan arkadaşım var mı, nasıl motor sürülebilir bu ülkede? :(
    Eğitim alın. Eğitimlerde defansif sürüşü de öğretiyorlar. Olay sadece motora hakim olabilmek değil, trafikte başımıza gelebilecek şeyleri öngörüp onlardan korunabilmek.
    Aslanların, leoparların dılaştığı Serengeti çayırlarında sürüsünden ayrı düşmüş antilop yavrusu gibi korkmamız ve her an uyanık olmamız gerekiyor.
    Trafikte düzgün süren yok, herkes bizi öldürmeye çalışıyor, şu ileride yolun kenarındaki araba beni görse bile çıkacak vb. bu şekilde düşünmek gerekiyor.
    Voltaren ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yoktur.
    Trafikte düzgün süren yok, herkes bizi öldürmeye çalışıyor
    Tüm kalbimle katılıyorum.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah motordan soğuyanları ve acaba bıraksam mı diyenleri yok bırakma diye teselli etmeyi normal bulmuyorum. gerçekten tehlikeli maalesef bu ülkede trafik.
    ve sürüldüğü süre zarfı boyunca gerçekten ciddi tehlike içerisindeyiz ve bu tehlikeler sürüş süresi arttıkça ihtimali de arttırıyor.
    yani bırakıp kurtulmak isteyenlere allah kurtarmış dicem bundan sonra.

kendime gelirsek seviyorum bu laneti nereye kadar gidecek bilmiyorum görücez bakalım.
    geçmiş olsun.
    Voltaren ve Mevlt bunu beğendiler.

kaza sonradan görme akp ihale zenginlerinin merkez üssü üsküdarda olmuş üstelik 06 plakalı türbanlı meymenetsiz kadın klişesi tarafından yapılmış. kendini de o kadar nimetten o kadar üstün görüyor ki çıkıp ne oluyor diye bakmaya tenezzül etmemiş. yeni türkiye'nin tablosu gibi adeta.
    milletvekillerine kanunla trafik cezası yasak olan bir ülkede bunlar normal şeyler tabii.
    Voltaren, espresso, Mevlt ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/207959-buyuk-kazami-yaptim-bir-devrin-sonu.html

Sen ucuz yırtmışsın ben bu olaydan sonra bıraktım ancak... Ama bırakmak gerçekten en sağlıklısı. Ya hapis ya mezar..
    Mevlt bunu beğendi.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün kaza yapmadım ama uyuz oldum, zaten sonbahar gelmiş pis bir hava var önümde sileceklerine şey ettiğimin arabası silecek suyunu öyle bir fışkırttı ki yüzüme attırdı sanki tövbe estağfurullah, vizör de açıktı sıkıntı oldu. Trafikte yanaştım arabanın yanına, cam açık olsa küfredeceğim, cam kapalı, içeri bir baktım direksiyona 2 elinle sıkı sıkı yapışmış bir abla, birşey diyemeden hemen uzaklaştım.
    Alla alla,tommy bu yorumuna ben cok sasirdim.

Maslak opet in onunde bir arac su fiskirtti diye motorcu adama ne fiskirtiyon falan el kol hareketleri yapti.

Dedim bu nasil bir motorcu manyak midir nedir.Simdi senin yorumunu gorunce biraz sasirdim.Ben hic araba kullanmadim,su fiskirtirken arkada motorcu var mi yok mu diye bakmasini mi bekliyoruz arac suruculerinden ?

Bana biraz ilginc geldi bu durum.

Yuzune gelen suyla ilgili yaptigin benzetmeye 5 dk dir guluyorum
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Sen de onun suratına attırsaydın abi. şaka maka ne güldüm allah affetsin.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alla alla,tommy bu yorumuna ben cok sasirdim.

Maslak opet in onunde bir arac su fiskirtti diye motorcu adama ne fiskirtiyon falan el kol hareketleri yapti.

Dedim bu nasil bir motorcu manyak midir nedir.Simdi senin yorumunu gorunce biraz sasirdim.Ben hic araba kullanmadim,su fiskirtirken arkada motorcu var mi yok mu diye bakmasini mi bekliyoruz arac suruculerinden ?

Bana biraz ilginc geldi bu durum.

Yuzune gelen suyla ilgili yaptigin benzetmeye 5 dk dir guluyorum
    En tırt araba olmuş bilmem kaç yüz bin TL, o kadar para verip de silecek suyunun ön cam yerine sağa sola atması moral bozucu olsa gerek. "Bu nasıl mühendislik?" der insan. Şöyle düşünelim; bayram ziyareti için aile evine gelmişiz, sohbet muhabbet, "evladım sen ne iş yapıyorsun?" falan, birden dayanamayıp balkona çıkıp pimapenden dötü sarkıtıp sokağa s.çıyoruz. Ayıp olmaz mıydı? Olurdu. İşte öyle birşey.
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yoktur.
    birden dayanamayıp balkona çıkıp pimapenden dötü sarkıtıp sokağa s.çıyoruz.
    Beni güldürdün, Allah da seni güldürsün.
    tommygun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu silecek suyu hakkında bende bir anımı anlatayım

.Önceki arabadaki silecek suyu sistemi geleneksel iki noktadan V şeklinde cama su püskürtmüyordu.
    Yüksek basınçla jet gibi suyu pulvarize şekilde atıyordu.Hatta o zaman 75 tl ye aliexpresten bunun ayarını yapan özel aparat alıp aşağıya bile indirmiştim.

Neyse arabadayım camı temizlemek için çalıştırdım arkadan bir kurye geldi soluma abi dedi bu sileceklerini ayarlasana antifirizli sabunlu su yüzüme geldi diye serzenişte bulundu.Dedim bu senin bildiğin gibi bir şey değil zaten ayarlı dedim.Yok abi toplu iğne ile falan demeye bana tarif etmeye çalışıyor.Dur dedim kendin bak.Çalıştırdım suyu ooo abi bu acayip bir şeymiş bunu nasıl ayarlıyorsun diye sordu.Anlattım bunun özel bir aparatı var oraya sokup ayarlanıyor dedim.

Sonrasında senin çene açılır kaskın kapalı vizörününde inik olması lazım bende motorcuyum cam suyunu boşver daha tehlikeli bir şeyde olabilir dedim haklısın abi dedi gitti.
    espresso bunu beğendi.

Yoldaki mikropu ezsem vicdanım sızlar ne oluyor yaa anlayan anlatsın

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    benim düşüncem bu ülkede motorsiklet ulaşım aracı olarak kullanılmaz. illaki bu mereti kullanmak istiyorum dersen hafta sonları falan keyif amaçlı ara sıra kullanıp nefsini köreltmek.
    TimFx ve Voltaren bunu beğendiler.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Ben motosiklet e başladığım zaman bir arkadaşım "motosiklet kullanmak nasıl bir duygu ? " diye sormuştu ; her kontağı çevirdiğinde hayatını ortaya koydugun bir kumar " demiştim .
    Hâlâ aynı düşüncedeyim.
    Voltaren ve dreams82 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)