Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kedilere karşı çözüm önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    İyi günler arkadaşlar,
    Başlıktan da anlaşıkacağı üzere kedilerden müzdaribim. Her yere çişlerini yapıyolar, branda ile örtüyorum içine girip heryerde yürüyorüp ayak izleri bırakıyoarlar ama esas kötü olan çişkeri bir kedi kontağa neden çişini yapar hadi lastiklere anladım da kontak neden sonra disk kilitleri herseferinde ıslak oluyor, hep kedi çişi hep kedi çişi buna bir çözümü olan varmı?.. Mesela özel kaçırıcı bir parfüm, şampuan vs gibi. bir tane pitbull alıp bahçeyede salmak istemiyorum lütfen şu sorunu çözmüş arkadaşların acil önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Malesef çok tartışıldı bunun bir çözümü yok.Ben zaten bu kedileri anlamış değilim.

Servise gittim motoru almalarını bekliyorum servisin önüne park ettim.Orayada güneş vuruyor bende karşı kaldırıma gölgeye geçtim bekliyorum.Olayı aynen anltıyorum.

Şerefsiz kaldırımda salına salına geldi motorun yanından geçip gidecek durdu.Koruma demirine sütündü döndü kıçını mator kapağının oraya işedi gidiyor.Ulan dedim şerefsiz manyakmısın diye sinirle peşinden yola çıktım araba geliyormuş çarpıyordu.Adam açtı camı birader nepıyorsun diyor anllatım adama gülüyor harbiden çok şerefsizmiş diyor .
    BloodyBaron, tommygun, 06Serhat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    çözümü basit.
    motoru park ettiğiniz yerde kimsenin görmediği zamanda çıkarıp siz işeyin
    sizin kokunuzu alan kediler gelmeyecektir.

yer işaretleme metodu :D

inanmayan denesin görsün :D
    espresso, tommygun, CAGRRI ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    geçen gördüm başkasının motoruna gözümün önünde 2-3 tur attıktan sonra biraz dayadı sonra pata küte püskürttü şerefsiz. çok tatlılar kızamıyor da insan.
    ben selede pati izi görünce hoşuma gidiyor da işerlerse herhalde kafalarına 2-3 tane yerleştirir elimin içinde sıkıştırırım o kafayı. ruh hastaları
    CAGRRI bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Karabiber sepin tek çözüm bu.
    CAGRRI bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    çözümü yok. kapalı garaja park edeceksiniz. tecrübe ile sabit.
    CAGRRI bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Benim teorim kediler özellikle başka bir kedinin kokusunu aldıkları zaman bu koku bırakma işini yapıyorlar. Bu sürtünme olayı filan ondan, motorda baska kedinin kokusunu alıyor.

Motoru temizliyorum kapalı otoparka parkediyorum. Kapalı dediysem üstü kapalı. Bir kaç gün temiz ama sonra koku atma işi başlıyor. Ve her zaman lastiklerden başlıyor. Nedir bu lastiklerden alıp veremedikleri diye düşünürken farktettim ki motorun lastiklerine yerden kedi kokusu bulaşıyor. E bir kere koku bulasinca biri geliyor diğeri gidiyor. Durdurmak mümkün değil.

Genel tavsiye pes etmek yönünde. Branda tavsiye etmem. Parcaliyorlar. Brandayi işeyip batırıyorlar leş gibi oluyor. Hele altına girmeyi basarirlarsa ohoo cümbüş kıyamet.

Ama selenin üstüne serdigim bir kumaş parçası var ona pek bir şey yapmıyorlar. Motora bineceğim zaman katlayıp kaldırıyorum, park ederken geri koyuyorum.
    CAGRRI bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    fireblade e'nin dediği gibi karabiber güzel bir çözüm sağlıyor. Lakin seleye oturmadan önce üfleyin, temizleyin, uçsun o karabiber. Yoksa farkında olmadan karabiberli seleye oturursanız tüm gün "muahhaahh altına s.çmış kocam adam" diye maytap geçebilirler.
    CAGRRI, okanbagiscan ve Yahya0047 bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Motosiklet in uzerinde gezip arka selede oturmus bir de seleyi kabartmaya calismis tirnak izleri var

CAGRRI bunu beğendi.

DrunkenRabbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Django 150i Sport
    Aynı konudan bende muzdaribim, motoru dışarıda bıraktığım için branda ile örtüyorum ve bu sırada ayak koyduğum alana bir filenin içinde 4-5 tane naftalin koyuyorum. Daha içine giren kedi olmadı.

Üstüne ise poşet serip taş koyuyorum, koymadığım zaman hemen üstüne çıkıp tırmalayıp işiyorlar.
    CAGRRI bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Seleye 2-3 tane sigara izmariti koy kesinlikle bulaşmazlar.
    CAGRRI bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bende bir dönem şikâyetçiydim, çok fazla kafa patlattım. En çok naftalin etkili oldu fakat bir süre sonra burunları bağışıklık gösteriyor yine geliyorlar. Şuan 150 cc çin malı siyah renk motorum var. Depoda çizikler dolu, her yerine püskürtmüşler vernik bozulmuş, boyaya kadar işlemiş. Umrumda da değil. Motoru seven dikenine katlanacak mecbur.
    CAGRRI bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bizim mahallenin kedileri baya iyi motorun üstünde pati izleri oluyor ama daha hiç zarar vermediler motora, pisletmediler de. Kendi hallerinde takılıyorlar.
    CAGRRI bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim bildiğim kadarıyla çiş değil. Çiftleşme çağrısı bölge belirleme tarzı bir hareket için pıslattıkları bir sıvı. Çişten çok daha ağır bir kokusu var. Bir kez biri bıraktı mı diğerleri de onun kokusunu bastırmak için bırakıyor. Benim brandaya dadanmışlardi. Brandayi takamaz oldum. Son motorda 5 aydır herhangi bir girişim olmadı. Daha önceki konularda wd40 örneği vardı. Denenebilir. Bir de internette kedi köpek kovucu sprey tarzı ürünler de var.
    CAGRRI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Bi kere artik o motor işaretlenmiş işeme duvarina dönmüş.önce motoru ve brandayı yikamaniz lazim.branda isine çozum yok 1 kere yaptilarmi devam edicek o olay.ben şahsen seleye poşet geçiriyorum inanilmaz şekilde işe yariyor.motora cikmiyorlar aslinda merak etmeleri lazim hışırtısından ama olmuyor.karabiber sirke lavanta falan denedim çok işe yarayamiyor uçuyor dökülüyor kısa sürüyor
    CAGRRI bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kekik yağını sevmiyorlar.
    CAGRRI bunu beğendi.

Tarzan Rifki gibi bende seleye poşet geciriyorum. Kedi faan gelmiyor.
    CAGRRI bunu beğendi.

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    Motoru bol şampuanla yıkadım. Brandayı makineye atıp bol deterjanla yıkadım. Branda kururken motorun başında nöbet tuttum gelim işemesinler diye.brandayı örttükten sonra iplede boşluk olmıcak şekilde bağladım. Hediye paketi yaptım. Bakalım yarın sabah görücez işe yarayıp yaramadığını. Yaramazsa intrenetten kedi kovucu sprey alıcam bide onu denicem.

Motosikleti
    xv250
    kaskın içine işemişlerdi kafaya taktım bir kokuuu öyle anladım . Ama hayvan sonuçta onlarında yaşam alanı helal olsun kediciklere bütün motorlarım
    CAGRRI bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Reyiz konuya el attı. Dağılın!..

allegromod bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)