Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ModernKovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar. Öncelikle yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, bu tür konuların geneli buraya açılmış. Ben öncekilerin takipçisiyim

Abiler, ablalar, kardeşler nedir bu kask fiyatları böyle? Motor aksilik çıkmazsa sabaha tamam, ceket sağdan soldan ikinci el, bot ucuz yollu. Ama iş kaska gelince öyle kolay karar verilemiyor ne yazık ki.

Şimdi azami 2000 ₺ gibi bir bütçe ayırabiliyorum kaska. Kimisi termoplastik tekmeliyor, kimisi polikarbon çiğniyor. E fiber ya da karbonların da fiyatları ortada. Bu fiyatlara alınabilecek ya da her şeyden önce bulunabilecek bir kask öneriniz var mı? Hangisine baksam bedeni yok (L).

Eğer yakın fiyatlı olup polikarbonlara nazaran tercih sebebi olacak güzel mi güzel bir fiber kask öneriniz varsa onu da beklerim. Kötü bir durum yaşansa zararsız atlatmak için servet sahibi olmak gerekiyor herhalde. Temel istek; ölmek istemiyorum be Daha gideceğim çok km var.

Hatta konu açmışken fikrinizi alayım. Bu MT Targo, MT Blade gibi kasklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Revenge2 bulsam gözüm kapalı alırım ama ne yazık ki kalmamış hiçbir yerde.

Bir diğer konuysa eldiven. Eldiven alırken nelere dikkat etmeli? Çoğunlukla avuç içinde pedi olan, kemik ve parmak etrafında korumaları olan modellere mi bakmalıyım?

Not: Yurtdışından sipariş etmek istemiyorum. Belirttiğim gibi yarın motorumu alacağım, kasksız 100 metre bile binmem. E kapıda haftalarca yatsın da istemiyorum haliyle. Şimdilik son çare olarak kalması makul.

Şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı ModernKovboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Öncelikle yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, bu tür konuların geneli buraya açılmış. Ben öncekilerin takipçisiyim

Abiler, ablalar, kardeşler nedir bu kask fiyatları böyle? Motor aksilik çıkmazsa sabaha tamam, ceket sağdan soldan ikinci el, bot ucuz yollu. Ama iş kaska gelince öyle kolay karar verilemiyor ne yazık ki.

Şimdi azami 2000 ₺ gibi bir bütçe ayırabiliyorum kaska. Kimisi termoplastik tekmeliyor, kimisi polikarbon çiğniyor. E fiber ya da karbonların da fiyatları ortada. Bu fiyatlara alınabilecek ya da her şeyden önce bulunabilecek bir kask öneriniz var mı? Hangisine baksam bedeni yok (L).

Eğer yakın fiyatlı olup polikarbonlara nazaran tercih sebebi olacak güzel mi güzel bir fiber kask öneriniz varsa onu da beklerim. Kötü bir durum yaşansa zararsız atlatmak için servet sahibi olmak gerekiyor herhalde. Temel istek; ölmek istemiyorum be Daha gideceğim çok km var.

Hatta konu açmışken fikrinizi alayım. Bu MT Targo, MT Blade gibi kasklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Revenge2 bulsam gözüm kapalı alırım ama ne yazık ki kalmamış hiçbir yerde.

Bir diğer konuysa eldiven. Eldiven alırken nelere dikkat etmeli? Çoğunlukla avuç içinde pedi olan, kemik ve parmak etrafında korumaları olan modellere mi bakmalıyım?

Not: Yurtdışından sipariş etmek istemiyorum. Belirttiğim gibi yarın motorumu alacağım, kasksız 100 metre bile binmem. E kapıda haftalarca yatsın da istemiyorum haliyle. Şimdilik son çare olarak kalması makul.

Şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Geçen gün mt revenge 2 siyah için stokları güncellemişlerdi, bir bak derim. Onun dışında mt satan mağazaları tek tek arayıp sorman da iş yapar. Çok satılan model olduğu için uğraşıp yüklemiyorlar bazen.

Revenge2 dışında motovento'yu tavaf et derim. O da denk gelmezse Marushin, Caberg, Nolan gibi markalara bak bence. Bütçe çok geniş değil, bir de gidip marka parası verme havadan Agv k3'e falan. Leğen plastiğinden kasklara 2000 lira verme gidip de. Şekil önemli ama önceliğin işlevsellik olsun bu tercihte. motovento'yu kontrol etmeyi unutma.

Yurtdışından alan biri olarak bu yönde tavsiye verirdim ama istemediğini söylemişsin. Ben bir aydan fazla yatırdım kapının önünde ekipmanları dizene kadar.
    ryangt bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Simdi soyle oluyor.genel olarak kasklar giris orta ve ust seviye olarak ayriliyor...
    Giris seviyesindeki kasklar ortalama 100 dolar civari buda mt kaskin turkiyedeki fiyati ediyor...
    Mt yarislara sponsor olan iyi bir ispanyol kask markasi.instegram hesabini inceleyin derim...
    Ben thunder 3 ve stinger modelini kullaniyorum...
    İkiside sessiz,rahat...
    Hic kullanmadim ama sanirim bir ust orta segment hjc kasklar oluyor.butceniz yeterse sharp 4-5 yildizli hjc olabilir...
    Eldiven ise avuc ici destekli ve dis yuze plastik korumali olmasi iyi...
    Carpmada eldivenin fonksiyonu yok,sadece surtunmeye karsi korumasi vardir eldivenin...
    Sicaga,soguga,ruzgara ve kire ksrsi korur...
    Surus konforunu artirir...
    Five gloves kullaniyorum tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)