Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tavsiye, Trident 660 - MT 7 - 390 ADV - Tracer 7 - NC750X - Scrambler Icon

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cebinde 100 bin tl parasi olan,mt07 ve trident arasindan seçim yapacak 100 kişiden 90 i Mt07 alir.

Böyle de bir gerçek var.

Hee tridentin donanimlari daha iyidir ona lafim yok.

Seçenekler çok ama iş ciddi olarak alim sürecine gidince işler değişiyor.

Olay tamamen mantik evliliği
    yooo anket yaptık burda mt7 vs trident 660 vs cbr650r diye.Trdeent bir milyon oyla birinci oldu.

Ne olduysa avrupa hayranları biraz geri adım atmış gibi gorunuyor.Bayak sallayanlarından biri olan tarzan rıfkı'nın bile ayağı suya ermiş,tovbe etmiş avrupalıya.Afferin biz boşuna japon japon diye soylemiyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

trident stoklarda var mı ki? benim anladığım diğer tüm popüler modellerde olduğu gibi bunu da eline geçiren üfürükten aksesuarlar koyup 10 bin eklemeden satmıyor.

şu ilandaki gibi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-2021-trident-660-923440504/detay

OFFICIAL AKSESUAR OLARAK İLAVE YUKARI VE AŞAĞI SHIFT ASIST (FİYATA DAHİL DEĞİLDİR )

OFFICIAL AKSESUAR OLARAK İLAVE TRIUMPH CONNECTVITY BAĞLANTI MODULÜ ( GO PRO ,INTERKOM ,TELEFON BAĞLANTISI) FİYATA DAHİL DEĞİLDİR

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Cebinde 100 bin tl parasi olan,mt07 ve trident arasindan seçim yapacak 100 kişiden 90 i Mt07 alir.

Böyle de bir gerçek var.

Sevdiğini alamiyorsan
    Aldiğini seveceksin
    Halbuki kendimi mantıklı zannederdim?

Üstad benim param hiçbir koşulda MT-07'ye çalışmaz. O paranın motosikleti değil çünkü. Eskisi gibi çok rekabetçi fiyat koysunlar alalım. (Ek vergiyle zor tabi onları da anlamak lazım...)
    blueway2, Merdo ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Genel konuşursam, bana hangisini bedava verseler alırsın diye sorsalar Tracer 7 ile NC750X arasında kalırım ve muhtemelen de NC7050X'i alırım. Dolayısıyla bana göre geçiş için en mantıklı seçenekler bu ikisidir.

MT-25'ten sonra rüzgar yemeye ve konforsuz artçı sürüşüne devam derseniz, fiyat performans oranı olarak Trident 660 rakipsiz duruyor. Scrambler de bu açıdan bunlarla aynı yerdedir. Biraz daha bozuk yola gelir. MT-07'nin teknoloji olarak ne eksiği varmış merak ettim ? Fiyatının daha pahalı olması dışında bir dezavantajı yok. Trident ile arasında kalsam hangisi ucuz ise onu alırım. Kısa zaman sonra satılacaksa MT-07 tabii.

ADV 390'ı hiç düşünmeyin. Çift silindirden tek silindire geçilmez. Titreşim çekilmez olur.
    blueway2 ve Merdo bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel konuşursam, bana hangisini bedava verseler alırsın diye sorsalar Tracer 7 ile NC750X arasında kalırım ve muhtemelen de NC7050X'i alırım. Dolayısıyla bana göre geçiş için en mantıklı seçenekler bu ikisidir.

MT-25'ten sonra rüzgar yemeye ve konforsuz artçı sürüşüne devam derseniz, fiyat performans oranı olarak Trident 660 rakipsiz duruyor. Scrambler de bu açıdan bunlarla aynı yerdedir. Biraz daha bozuk yola gelir. MT-07'nin teknoloji olarak ne eksiği varmış merak ettim ? Fiyatının daha pahalı olması dışında bir dezavantajı yok. Trident ile arasında kalsam hangisi ucuz ise onu alırım. Kısa zaman sonra satılacaksa MT-07 tabii.

ADV 390'ı hiç düşünmeyin. Çift silindirden tek silindire geçilmez. Titreşim çekilmez olur.
    MT-07'de Trident'te olan ride-by-wire ve sürüş modları yok, traction control yok. Trident'in amortisör ve frenleri MT-07'ye göre çok daha iyi. Biri ucuz Japon biri ucuz İngiliz. Japonların premium modelleri bile çoğu Avrupa modelin yanında ucuz kaldığı dikkate alındığında Trident tabi ki tercih sebebi oluyor. Bu arada Triumph'un eletrik sistemi Japon'muş.
    Merdo bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Cyan

Haklisin hocam,mt07 nin hakki max 50 bilemedin 60 bin tl..

Ben 0 km olarak iki model arasinda kalanlar icin yazdim

Yoksa 90 ve ustu butcelere,2.el duzgun kawasaki,honda,suzuki bulunabilir,tabi illa japon tercih edilecekse.

Buyukşehirler haricinde anadolu da yaşayan vatandaş ,SSS olayindan dolayi buyuk ihtimalle japona yönelir
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Aprilia TUONO 660 incelemenizi öneririm.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia TUONO 660 incelemenizi öneririm.
    Şiir gibi, hasta oldum...
    levend84 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    versys 650 alın devam edin.

aks aralığı çok kısa olduğu için şehir içinde çok kıvrak
    çok ağır olduğu için uzun yolda rüzgardan etkilenmez savrulmaz tank gibi gider
    performansı iyi olduğu için her anlamda elinin altında güç var
    frenleri çok iyi olduğu için zımba gibi durur
    az yakmak istiyorsan şehir dışı yolculukta 4ün altında yakar
    bir depo ile türkiye gezilir (21 litre)

eksi yönleri
    boyunuz kısa ise düşürme tehlikesi ile çok karşı karşıya gelirsiniz
    arkada artçı ve çanta varsa yokuşlu virajlarda tehlike arz edebilir

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    versys 650 alın devam edin.

aks aralığı çok kısa olduğu için şehir içinde çok kıvrak
    çok ağır olduğu için uzun yolda rüzgardan etkilenmez savrulmaz tank gibi gider
    performansı iyi olduğu için her anlamda elinin altında güç var
    frenleri çok iyi olduğu için zımba gibi durur
    az yakmak istiyorsan şehir dışı yolculukta 4ün altında yakar
    bir depo ile türkiye gezilir (21 litre)

eksi yönleri
    boyunuz kısa ise düşürme tehlikesi ile çok karşı karşıya gelirsiniz
    arkada artçı ve çanta varsa yokuşlu virajlarda tehlike arz edebilir
    Kawa güzel ve sağlam makina ama ariza yaptigi zamanda çok nazli oluyor,arkadasimda z750 vardi 3 defa statör 1 defa da krank rulmani dağitti.

Japonlar içinde yedek parçasi en pahali marka kawa.

Alirken mutlaka bakimlari aksatilmamis,yipranmamis denk getirmek lazim.
    Aksi taktirde avrupaliyi mumla aratir.honda gibi 1500-2000 tl ye siyrilip kurtaramazsin.model adeti az oldugu icin çikma motor parçasida bulmak kolay degil

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok tesekkur etti yorumlar icin. biraz filtrelesi seceneklerimi.

trident zamlaniyormus, ilk teslimde aralık ayi ortasi gibi olacakmis. 1.000 km bakimi da 1.200 tl'ymis. hem zamlanmasi hem istedigin rengin olmayisi, hem bakimin fazlaligi biraz soguttu beni acikcasi.

Traceri ve diger endruolari denklemden cikardim. acikcasi su an ihtiyacimdan cok daha kalipli motorlar. trafikte ugrasmak istemiyorum o kaliplarla. ihtiyacim da az cok belli bu konuda.

ADV'ye o kadar para verilmez gercekten. ayrica tek silindir olmasi bence basli basina secmeme sebebi.

karenajli bir motor da almak istemiyorum. supersport motorlar cok benlik degil, ben commuter ve uzun yol icin kullaniyorum tuono'yu da o sebeple alirim diye dusunmedim. ama oneri icin tesekkur ettim.

nc750x, mt 7, cb650r, scrambler su an seceneklerim sanirim. belmi xsr700'lerden de denk gelirse tercih edebilirim gibi. aslinda ihtiyacım olan motor cok net cb500x ama honda turkiye is yapmak istemiyor belli ki.
    mt 25i satabilirsem alabilecegim zaten. cok da durgun piyasa sanirim kimse arayip sormadi motor icin. tekrar tesekkur ettim.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS

Böyle de bir gerçek var.

Sevdiğini alamiyorsan
    Aldiğini seveceksin
    Biri eğlencelik diğeriyse evlenilecek motosiklet. Trident ile ateşli geceler yaşarken, NC ile de seviyeli ve saygılı bir ilişki yürütülebilir
    espresso bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mt-25 için bile arayıp soran yoksa gerçekten durgun demek ki piyasa. ben de satmayı düşünüyordum sizinle aynı sebepten ama demek zor bu aralar.

Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-25 için bile arayıp soran yoksa gerçekten durgun demek ki piyasa. ben de satmayı düşünüyordum sizinle aynı sebepten ama demek zor bu aralar.
    sorma hocam, favoriye bile eklenmedi neredeyse. benzer durumu xmax'i olan abim de yaşıyor. X max bile gitmiyor hemen. sezonun bitmesinin de etkisi var tabi ki malum her şey tepetaklak gidiyor ülkede, para harcamamaya çalışmak normal sanırım. ben de yükseltmek için kredi çekeceğim o da düşündürtüyor tabi ki.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Tenere, ducati scramble ve trident 660 arasında dönüp dururken bugün trident 660 için siparişi verdim. Şimdi otur bekle ki aralık ayı gelsin..
    Cyan bunu beğendi.

hayırlı olsun hocam. fiyat değişecek dendi bana. 100k olacaktı sanırım. beni de gıdıklıyor hala beyaz veya siyah rengine sipariş verebilirim her an.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hocam. fiyat değişecek dendi bana. 100k olacaktı sanırım. beni de gıdıklıyor hala beyaz veya siyah rengine sipariş verebilirim her an.
    Sağolun, fiyat artışı yansır ama yapacak bir şey yok. Sıkıntı telim gününü beklemek

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenere, ducati scramble ve trident 660 arasında dönüp dururken bugün trident 660 için siparişi verdim. Şimdi otur bekle ki aralık ayı gelsin..
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    motorstorm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)