Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Haçapuri Pide

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçen Hokahey in Algida rezaleti konusunda adı geçmiştide corona yüzünden restoranlar falan kapalıydı.Gidememiştik.
    Bir toplaşıp gitmeye ne dersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Biz geöen hafta cumartesi forumdan Cyan arkadaş'la 4. levent buz motorda buluştuk, benim xmax'ın lastiklerini yeniledik, sonra pide yemeye 4. levent'den yola çıkıp kadıköy'e gittik 2 motor, pide yedik, hatta 2'şer tane yedik, ayı gibi yedik ben bir de üstüne sütlaç gömdüm.

Motorlu olmak ne güzelmiş, hadi pide yiyelim deyince altımızda porche olsa yaa boşver köprü trafiği falan taa karşıya kim gidecek derdik.

Gidin, yiyin. Kıymalı ve kuşbaşılı harika orada. Kullandıkları tereyağı da gerçek rize tereyağı, çoğu işletme gibi tereyağı aromalı margarin kullanmıyorlar bu da tada yansıyor tabi ki.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Valla lastiğinizi patlatacam.
    Şaka bir yana afiyet olsun.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Haçapuri şahane. Yarın yağış var, Pazar olabilir belki. Pazartesi kapalılar aklınızda olsun.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat Hasanpaşa'ya yapılacak bu kadar uzun sürüş için acaba fizik ve kondüsyon olarak hazır mıyız? Şaka bir yana organizasyon olursa, biz de davet edilirsek gelmekten keyif alır, mutlu oluruz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Biz gittiğimizde organizasyon falan yapmadan anlık karar verdik.
    Ben Büyükçekmece'den 4. levent'e buz motor'a xmax'ın lastiklerini değiştirtmek için gidecektim. Cyan da o taraflarda diye orada buluşalım dedik, lastikler değişirken sohbet sırasında gaza geldik, yaa altımızda motor var geçeriz karşıya ne olacak deyip 1. köprüden geçtik ve gittik. Tek başıma olsaydım 4. leventde lastikçinin oradan 50km yol yapıp evime dönecektim hiç bir şey yapmadan. Cyan gaza getirdi hem yeni lastiklerimin rodajını da yapmış oldum. Bu arada forumdan öncesinde de yaklaşık 28 yıl öncesinden tanışıyormuşuz, bu forum sayesinde tekrar bir araya gelmiş olduk. (Aman yaşımız çıktı ortaya)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz gittiğimizde organizasyon falan yapmadan anlık karar verdik.
    Ben Büyükçekmece'den 4. levent'e buz motor'a xmax'ın lastiklerini değiştirtmek için gidecektim. Cyan da o taraflarda diye orada buluşalım dedik, lastikler değişirken sohbet sırasında gaza geldik, yaa altımızda motor var geçeriz karşıya ne olacak deyip 1. köprüden geçtik ve gittik. Tek başıma olsaydım 4. leventde lastikçinin oradan 50km yol yapıp evime dönecektim hiç bir şey yapmadan. Cyan gaza getirdi hem yeni lastiklerimin rodajını da yapmış oldum. Bu arada forumdan öncesinde de yaklaşık 28 yıl öncesinden tanışıyormuşuz, bu forum sayesinde tekrar bir araya gelmiş olduk. (Aman yaşımız çıktı ortaya)
    Oradan da Bayrampaşa Yıldırım Mah. gidip Nasko kasaptan kuru et aldık, deli trafik vardı. Motosikletin bu olayına bayılıyorum...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Toomy organize işler sizden soruluyor.Yapın bende geleyim.Yoksa tek gidip yemenin anlamı yok.
    tommygun bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aman yaşımız çıktı ortaya
    Bi dahakinde "naber moruk" diye selamlaşmak şart oldu o zaman
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Vaybe meşhur Gürcü pidesini İstanbul'da da yapıyorlar demek , orada çok beğenmiştim ama kıymalı falan değildi içinde çok lezzetli bir çeşit peynir vardı , yiyenlere afiyet olsun bizde gidip bi tadalım şu yerli haçapuriyi ;)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaybe meşhur Gürcü pidesini İstanbul'da da yapıyorlar demek , orada çok beğenmiştim ama kıymalı falan değildi içinde çok lezzetli bir çeşit peynir vardı , yiyenlere afiyet olsun bizde gidip bi tadalım şu yerli haçapuriyi ;)
    Merhaba, Gürcü pidesi gibi kısa enli yapmıyorlar aslında. Peynirli söylediğim zaman kenarları kalın olsun diye rica ediyorum, koparıp bandıra bandıra yemek için... Gayet lezzetli yapıyorlar.

Büyükdere girişindeki Pideban ve çıkışındaki Pileki de güzeldir. Ama Haçapuri bir başka.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2019 rusya sınırında bi müzikli mekana oturduk 2 kişi 4 bira 2 haçapuri biri sipesial edişın 30 lari verdik ve 1 tane söylesek bile yetermiş
    istanbulda nasıl yapmışlar bilmiyorum ama orj bunlar sanırım
    bize çok ucuz gelmişti 75 tl falan 2 kişi alkollü bi mekanda oturup yemek yemek memlekette çok büyük lüks

espresso ve levend84 bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya şu organizasyonların ankara versiyonu neden yok

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dur daha İstanbul versiyonunu yapamadıkki
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 rusya sınırında bi müzikli mekana oturduk 2 kişi 4 bira 2 haçapuri biri sipesial edişın 30 lari verdik ve 1 tane söylesek bile yetermiş
    istanbulda nasıl yapmışlar bilmiyorum ama orj bunlar sanırım
    bize çok ucuz gelmişti 75 tl falan 2 kişi alkollü bi mekanda oturup yemek yemek memlekette çok büyük lüks

https://i.hizliresim.com/pil2l9j.jpg

https://i.hizliresim.com/t7moli9.jpg

https://i.hizliresim.com/1jrhr9l.jpg
    Benim bildiğim haçapuri şöyle:

Kadıköydeki pidecinin menü şöyle:

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kadıköy'deki pideci görele usulu karadeniz pidesi yapıyor. Kavurmalar ve tereyağları rize'den geliyor mesela. Haçapuri daha çok gürcü tarafına ait bir pide çeşidi, bu dükkanda var mı bilmiyorum ama dükkan ismini ondan almış.
    Ama pideleri İstanbul'daki en iyi karadeniz pidesi diyebilirim. Kaliteli malzeme ve kaliteli unu, kalite hamur olunca çıtır çıtır acayip lezzetli pide oluyor. Bir pide ile normal insan fazla fazla doyar ama ben üstüne bir de sütlaç yiyebiliyorum, hatta abartıp iki pide yiyebilenler de var.

Normal zamanda kilo alma derdim varken iki kişi gidip bir pideyi paylaşıp birer sütlaç yiyip de doyabiliyorduk da.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kadıköy'deki pideci görele usulu karadeniz pidesi yapıyor. Kavurmalar ve tereyağları rize'den geliyor mesela. Haçapuri daha çok gürcü tarafına ait bir pide çeşidi, bu dükkanda var mı bilmiyorum ama dükkan ismini ondan almış.
    Ama pideleri İstanbul'daki en iyi karadeniz pidesi diyebilirim. Kaliteli malzeme ve kaliteli unu, kalite hamur olunca çıtır çıtır acayip lezzetli pide oluyor. Bir pide ile normal insan fazla fazla doyar ama ben üstüne bir de sütlaç yiyebiliyorum, hatta abartıp iki pide yiyebilenler de var.

Normal zamanda kilo alma derdim varken iki kişi gidip bir pideyi paylaşıp birer sütlaç yiyip de doyabiliyorduk da.
    Allah Allah, kim o iki pide yiyebilenler acaba?
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Geleneksel Osmanli saray limonatasi ne ola ki?
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limonları, tam Topkapı Sarayının karşına düşen, Kadıköy çarsından alınmış limonla yapılan bir içecek.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha vallahi ya? Dikkatimi çekmemiş.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)