Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Diskte Civatalarda Bulduğum Boyalar Hırsızlık Belirtisi Olabilir Mi? Acil Yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün motoruma disk kilidi takarken civatalarda boya izleri fark ettim, hem civatada hem de janta sürülmüş ve bütün civatalarda bu var yani sadece gözüken parçalarda değil, demirin arka kısmında da bunlar var. Dün sadece bir yerde disk kilidini çıkarttım, disk kilidi varken hepsine boya sürülebilmesi için ya motorun oynatılması gerekiyor ya da havaya kaldırılması. Elimi sürdüğümde boyanın geçmediğini de gördüm. Genelde otoparka bırakıyorum aracı. Boyayı ne ben sürdüm ne de yakınlarımdan birisi. Sizce anlamı ne olabilir? Ben hırsızlık yapılacağından şüpheleniyorum. Fotoğraf aşağıda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    sökülmemesi ya da loctite ile sıkılması gereken bazı civatalara böyle izler konur dostum. panik yok
    abytr bunu beğendi.

Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sökülmemesi ya da loctite ile sıkılması gereken bazı civatalara böyle izler konur dostum. panik yok
    dostum daha önce bu izler yoktu, ben bakıma servise vs de götürmedim. tanıdığım kimse de motora elleşmedi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dikkat etmemiş olabilirsin.Onlar montaj sırasında sürülüyor gevşeyip gevşemediği görsel olarak belli olsun diye.
    abytr, M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o izler vardı senin dikkatini çekmemiş. normal onlar. sakin ol şampiyon.
    abytr, Vidos ve espresso bunu beğendiler.

beyler gerçekten de varmış ilk aldığımda fotoğraflarını çekmiştim. valla aklım çıktı hırsızlık vakası var diye tonla kurgu planlıyodum kafamdan :D sağ olun hepiniz.
    infernus, perisipis ve espresso bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çalacak adam niye diski boyasın hocam, tılsım mı yapacak? Onunla uğraşacağına kaldırır götürür zaten götürmek istese. Ya öyledir ya da disk kilidi, o hizada bir şey sürttüğü için öyle olmuştur.
    espresso, Voltaren, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    o bütün motorlarda vardır üretim bandında vidalar sıkılıp kalite kontrolden geçince belli başlı vidalara çizik atılır özellikle çıkmayan boya kullanılır ki sökülüp tekrar takılınca gözüksün ve ya vidalarda gevişeme vs varsa servis daha rahat tespit etsin diye dikkat etmemişsiniz 2011 model monster 696 motorumda bile var bazı yerlerde normal yani
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

anlık bir endişe yaşanmış ama normal bir şeymiş bende sizin paylaşımınızla öğrendim sizin yerinizde olsam aynı paniği yapabilirdim.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben pulsarı alalı 6-7 ay oldu hala yeşil yeşil boyanma izler var .Adamlar siperliğe yazı yazmışlar asetonla silince verniği gitti plastiğin o iz kaldı bu sefer

biraz konu dışı olacak ama disklerde pas izlerine wd-40 gibi yada balata spreyi gibi spreylerle silsek disk alaşımlarına zararı olur mu acaba.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    frenin tutmaz özellikle wd 40 sıkma sakın, pas sökücü iş yapar belki ama iyice temizlemen lazım
    perisipis bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı perisipis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz konu dışı olacak ama disklerde pas izlerine wd-40 gibi yada balata spreyi gibi spreylerle silsek disk alaşımlarına zararı olur mu acaba.
    Balata spreyi ile temizle, durula. Çizmeden kurut yumuşak, ip tüy bırakmayacak buff tarzı bir şeyle. Wd40 yağlayıcıdır, bir daha tutmaz o fren.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları hırsızlığa nasıl bağdaştırdınız?

Motosikleti
    xv250
    ilk motorun ve heyecanlısın galiba geçer bir süre sonra

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı perisipis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın kalsın, fren yaptığınızda pırıl pırıl olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)