Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Emniyet şeridi ihlali cezası ( Dikkatli olun)

Motovento
    REKLAM ALANI
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Geçtiğimiz kurban bayramı öncesi çatalcaya giderken otobanda ceza yemişim.

Normalde trafik aşırı değilse emniyet şeridini pek kullanmam ama fena denk getirmişler

Sabah eve gelmiş, ceza tutarını görünce bi içim cız etti.

Mahmutbey gişelerden geçip bu yolu kullanan arkadaşlar tedbirli olsun. Ben yandım siz yanmayın

perisipis, miDgas, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben arkadan bakan kameralara oldukça dikkat etmeye çalışıyorum.

mecidiyeköyden haliç köprüsünü geçerken sağdaki yolda var
    birde mall of istanbula giderken aksaray yönünden orada var hemde tam tabelanın arkasında. bubi tuzağı gibi
    bdrhngvnc, izzmarit ve espresso bunu beğendiler.

faydalı paylaşımın için Teşekkür ederim.
    Dün bende gebzeden çatalcay'a kadar hep emniyet şeridinden ilerledim umarım ceza gelmez :(
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İyi olmuş. Trafik cezalarına vah vah diyemiyorum maalesef, kendi yediklerim dahil.
    izzmarit bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İlla plakaya hokus pokus yap diyorlar. Motosiklete Eds'den emniyet şeridi cezası kesmek nedir? Hadi arkadan polis gelse, önüne polis çıksa, trafiği engellesen kesse bir anlamı olur. Yunus polisler bile teşvik ediyor, görevde değilken dahi emniyet şeridinden çıkmıyorlar.

Bazı şeyler artık yasal olmasa da alışılmıştır. Mesela bu kadar 50cc sattırdıktan sonra ehliyet şartı getirirsen mezardakilerin kulağı çınlar, rahatsız olurlar bu durumdan. Bu da onun gibi tıpkı.

Adamların derdi İstanbul trafiği iyice pert olsun, Ekrem'e laf edecek yer bulalım. Komplo teorisi gibi gelen arkadaşlar olacaktır, komik bulanlar olacaktır ama şu an bütün bir parti oturmuş Ekoyu nasıl yavaşlatırız diye düşünüyor. İstanbul'daki tüm kameraları ters çevirmeleri yakındır. Köprüye zam gelse durumu ekoya bağlayacak bir %51 var zaten hazırda.
    birbilent, perisipis, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağ şeritin boş oldugunu gördüğüm için bende oh iyi olmuş diyorum :D

yol boşken emniyet şeridini kullanmak bana garip geliyor.

bana ceza gelse kendıme de aynısını derim.
    izzmarit bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ şeritin boş oldugunu gördüğüm için bende oh iyi olmuş diyorum :D

yol boşken emniyet şeridini kullanmak bana garip geliyor.

bana ceza gelse kendıme de aynısını derim.
    O kamera orada sabit ve çalışıyor, 5 saat sonra oradan gitse yine ceza yazacak ama sol tarafında kitlenmiş, ilerlemeyen bir trafik olacak. Mevzu trafik denetleme, düzeltme falan değil. Para suyunu çektiği için kulak arkası, leylek aramak.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kamera orada sabit ve çalışıyor, 5 saat sonra oradan gitse yine ceza yazacak ama sol tarafında kitlenmiş, ilerlemeyen bir trafik olacak. Mevzu trafik denetleme, düzeltme falan değil. Para suyunu çektiği için kulak arkası, leylek aramak.
    serit boş oldugu için ceza yediğini kast etmedim, boş trafikte emniyet şeridi kullanıyorsa gereksiz bir durum oldugu için cezanın mantıklı oldugunu belirtmek istedim.

yol dolu iken gectiğinde ceza yese tamam ama gereksiz yere oradan gidip ceza yemek kötü.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de hep Tem otoyolunda emniyet şeridi kullanıyorum ama trafik tıkalıyken kullanıyorum, trafik açıksa normal yola geçip oradan gidiyorum aman ceza yemeyeyim diye. Trafik akışı tıkandığında kameradan ceza yazmıyorlar diye duymuştum. Tabi bu değişmiş artık hep ceza geçiriyor olabilirler.

Taa bayram öncesinden ceza şimdi geliyorsa bana da gelebilir, bir kaç kez geçtim oralardan.
    izzmarit ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun dostum

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motorla emniyet şeridinden gitmenin yolun dolu olması ile boş olması arasında ne gibi bir fark varki .Bana göre doluyken emniyetten gitmek boşken gitmekten daha tehlikeli.Bizde kullanıyoruz geçmiş olsun.
    Bunla ilgili konu vardı arkadan çeken EDS lerle ilgili. Kartal bölgesinde de var arkadan çekenler.Oralarada dikkat edin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Arkadaşlar ceza yediğim için yakınmıyorum yanlış anlaşılmasın

Senelerdir bu yolda veya farklı yerlerde çok girmişimdir emniyet şeridine. Hatta polisin trafik içinde napıyosun geçsene emniyete dediğide olmuştur avcılar - mahmutbey istikametinde.

15 senelik aktif motosiklet kullanım süremde yediğim 2. ceza. ilkinide dikkatsizliğimden mayıs ayında yemiştim, muayne sürem geçmiş 1 hafta kadar.

Demek istediğim eds den ceza kesilmeye başladıysa daha dikkatli olun. Eskisi gibi tolerans gösterilmeyebilir artık.

yada sene sonu geliyor ceza kotasını dolduralım deyip, ordan geçene çatır çatır yazıp gönderecekler.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz kurban bayramı öncesi çatalcaya giderken otobanda ceza yemişim.

Normalde trafik aşırı değilse emniyet şeridini pek kullanmam ama fena denk getirmişler

Sabah eve gelmiş, ceza tutarını görünce bi içim cız etti.

Mahmutbey gişelerden geçip bu yolu kullanan arkadaşlar tedbirli olsun. Ben yandım siz yanmayın
    Sizinki biraz "gel gel" olmuş bu yolda 2 tane kamera var arkadan çeken ikisinin de önünden geçmişsiniz
    espresso bunu beğendi.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla emniyet şeridinden gitmenin yolun dolu olması ile boş olması arasında ne gibi bir fark varki .Bana göre doluyken emniyetten gitmek boşken gitmekten daha tehlikeli.Bizde kullanıyoruz geçmiş olsun.
    Bunla ilgili konu vardı arkadan çeken EDS lerle ilgili. Kartal bölgesinde de var arkadan çekenler.Oralarada dikkat edin.

Ceza bakımından farkı yok.

Motosiklet bir araçtır, araçlar normal olduğu şeritten gitmelidir. Emniyet şeridi ulaşım şeridi değildir. Acil durumlar içindir.

Her türlü yasak ancak trafik olduğu zaman emniyet şeridinden hepimiz gidiyoruz, amac vakitten ve trafikten kurtulmak.

Sağ şerit boş iken emniyet şeridinden gitmek tamamen keyfi bir durum. Vakitten ve trafikten kar saglamıyor.

Eğer normal araçlar gibi yol boş iken bile kurallara uymayacak isek burada "bizi araçtan saymıyorlar" diye çığırtmamalıyız.

---

Bu arada konu sahibi olayı yanlıs anlamasın, bende ceza yedim ve hakettim. Sizi uyardıgım şeyi kısmen bende yapıyorum. Yani dediğimi yap yaptıgımı yapma olayı.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ceza yediğim için yakınmıyorum yanlış anlaşılmasın

Senelerdir bu yolda veya farklı yerlerde çok girmişimdir emniyet şeridine. Hatta polisin trafik içinde napıyosun geçsene emniyete dediğide olmuştur avcılar - mahmutbey istikametinde.

15 senelik aktif motosiklet kullanım süremde yediğim 2. ceza. ilkinide dikkatsizliğimden mayıs ayında yemiştim, muayne sürem geçmiş 1 hafta kadar.

Demek istediğim eds den ceza kesilmeye başladıysa daha dikkatli olun. Eskisi gibi tolerans gösterilmeyebilir artık.

yada sene sonu geliyor ceza kotasını dolduralım deyip, ordan geçene çatır çatır yazıp gönderecekler.
    Hocam yediğiniz noktayı biliyorsanız harita üzerinden işaretleyip paylaşma şansınız var mı? Kullanacağım bir rota çünkü.
    izzmarit bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    ben böyle şeylere acayip sinirleniyorum anlatamam. kardeşim ya cezayı herkese keseceksin ya da götünün keyfine zaman zaman kesmeyeceksin.
    böyle bir saçmalık olabilir mi ya gerçekten sinirim bozuldu empati yapınca. ne komik ne de aman diyip geçebiliyorum böyle şeylere.
    kafalarına esince yazıyorlar esmeyince hiçbir ceza yok.

o zaman denilsin ki emniyet şeridi yasak hiç kullanmayalım.
    böyle biz orayı tolerans gösteriyorlar diyip sürüyoruz arada sırada yazacaklarsa ne manası var toleransın.
    az buz para da değil. tüm saçma sistemler özel olarak bu ülkede toplanmış. yeminederim son yıllardır o derece soğudum ülkeden. şimdi türkiye cumhuriyeti düşmanı ilan ediliriz.
    birbilent bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Hocam yediğiniz noktayı biliyorsanız harita üzerinden işaretleyip paylaşma şansınız var mı? Kullanacağım bir rota çünkü.
    İstoç 'un önü ceza yediği yer.

https://goo.gl/maps/ukmAnNv3TwWJDDbz7

Burası çok bilinen bir yerdir .Ben motosikletle hiç otobana çıkmadığım halde o kadar çok karşılaştımki ezberledim

https://youtu.be/oX9X2aZiLkY?t=1686
    izzmarit ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böyle şeylere acayip sinirleniyorum anlatamam. kardeşim ya cezayı herkese keseceksin ya da götünün keyfine zaman zaman kesmeyeceksin.
    böyle bir saçmalık olabilir mi ya gerçekten sinirim bozuldu empati yapınca. ne komik ne de aman diyip geçebiliyorum böyle şeylere.
    kafalarına esince yazıyorlar esmeyince hiçbir ceza yok.

o zaman denilsin ki emniyet şeridi yasak hiç kullanmayalım.
    böyle biz orayı tolerans gösteriyorlar diyip sürüyoruz arada sırada yazacaklarsa ne manası var toleransın.
    az buz para da değil. tüm saçma sistemler özel olarak bu ülkede toplanmış. yeminederim son yıllardır o derece soğudum ülkeden. şimdi türkiye cumhuriyeti düşmanı ilan ediliriz.
    La polis bana gir diyor gir, Kavacık taraflarında bir ara şerit ortasında kaldım emniyet şeridine geçmeye çalışıyorum yandan polis emniyet şeridinden niye gitmiyorsun diyor. Yunus polis komşum, arkadan çakarlı gelmediği sürece kullan emniyeti, çakarı gördüğün zaman yol ver tekrar emniyet şeridinden devam et diyor.

İstanbul'da motosiklet kullanmaya ilk başladığım zaman Ataşehir'de otobanda giderken kenarda polis ekibi gördüm. Bir motorlu bir tane de trafikçilerin araç vardı. Kazaya gelmişlerdi herhalde, durdum yanlarında. İstanbul'da yeni motosiklet kullanıyorum, bu emniyet şeridinin mevzusu nedir dedim, adam kullan sıkıntı yok dedi direkt. Emniyet teşkilatının bile bakış açısı buyken sen hangi kafayla elektronik sistemden ceza kesiyorsun? Sinyal vere vere makas, filtre manyağı yapacaksın ondan sonra ağlayacaklar maganda motorcu trafikte terör estirdi diye.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    La polis bana gir diyor gir, Kavacık taraflarında bir ara şerit ortasında kaldım emniyet şeridine geçmeye çalışıyorum yandan polis emniyet şeridinden niye gitmiyorsun diyor. Yunus polis komşum, arkadan çakarlı gelmediği sürece kullan emniyeti, çakarı gördüğün zaman yol ver tekrar emniyet şeridinden devam et diyor.

İstanbul'da motosiklet kullanmaya ilk başladığım zaman Ataşehir'de otobanda giderken kenarda polis ekibi gördüm. Bir motorlu bir tane de trafikçilerin araç vardı. Kazaya gelmişlerdi herhalde, durdum yanlarında. İstanbul'da yeni motosiklet kullanıyorum, bu emniyet şeridinin mevzusu nedir dedim, adam kullan sıkıntı yok dedi direkt. Emniyet teşkilatının bile bakış açısı buyken sen hangi kafayla elektronik sistemden ceza kesiyorsun? Sinyal vere vere makas, filtre manyağı yapacaksın ondan sonra ağlayacaklar maganda motorcu trafikte terör estirdi diye.
    son kısım o kadar doğru ki. yani başka çare yok.
    ya motoru bırakırım ya da sollaya sollaya yine kullanırım ama bu sefer de kendi hayatımızı riske atıyoruz tıka basa yollarda araç aralarından geçmek ciddi tehlike ve zaman kaybı emniyet şeridinden dikkatli gitmek varken. yani çok ağır konuşurum ama gerçekten başıma bir şey gelir diye susuyorum böyle saçmalık olamaz. böyle tutarsızlık olamaz
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    arkadaş işaretlemiş büyük ihtimalle o bölge. Yerdeki asfalt yamasını bulup haftasonu tam noktayı işaretlerim

bütyük ihtimalle kamera önünde işlem yapan memurun gazabına uğradım. sabah işine giderken bi motorcuyla sürtüştüyse acısını çıkarmış

bu tarz cezaların herzaman işleme alınmaması, bazen yazılıp bazen es geçilmesi kafa karıştırıcı.

ben trafik kuralını çiğnedim (apaçık belli), kanunda yazan cezayı uyguladılar kabul. Ama kanun herkese işlemeli sıkıntı burda
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)