Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Emniyet şeridi ihlali cezası ( Dikkatli olun)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o zaman denilsin ki emniyet şeridi yasak hiç kullanmayalım.
    Demişler zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Her zaman başıma gelen olaylardan 'sadece' iki tanesini yazayım uzatmamak adına.

Yol dolu olduğunda sağ şeridin en sağında giderim, devamlı beyaz çizginin üstünde, hatta sağ dışında. Günün birinde gene böyle en sağdan gidiyorum, arkadan devamlı kornaya basıyor biri, ben yolun müsait kısmında boşluğa girdim, geçti ilerde ışıkta durdu yanına yanaştım "nerden gideyim kaldırımdan mı gideyim?" diye sordum klasik cevaplardan biri "acelem var" 🤦

Daha dün akşam yaşadığım olay; gene sağın sağından gidiyorum arkadan selektör yapıyor devamlı ben el kol işaretleri ile sağda olduğumu belirtmeye çalıştım geçmedim bankete o da solladı gitti.

Scooter yokuşta yavaşlar, zaten müsait kısımlarda bankette gidiyorum yol veriyorum, fakat bazı kısımlar müsait değil hatta banket bile yok, bazı kısımlar bozuk, 'öküzlerin' kırdığı cam kırıkları ile dolu mecbur olmadığım halde banketten gidiyorum bazen çünkü buna mecbur ediyorlar.
    Ben şeridin içinden gitmek istiyorum ama.....
    1996furkan bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman başıma gelen olaylardan 'sadece' iki tanesini yazayım uzatmamak adına.

Yol dolu olduğunda sağ şeridin en sağında giderim, devamlı beyaz çizginin üstünde, hatta sağ dışında. Günün birinde gene böyle en sağdan gidiyorum, arkadan devamlı kornaya basıyor biri, ben yolun müsait kısmında boşluğa girdim, geçti ilerde ışıkta durdu yanına yanaştım "nerden gideyim kaldırımdan mı gideyim?" diye sordum klasik cevaplardan biri "acelem var" ��

Daha dün akşam yaşadığım olay; gene sağın sağından gidiyorum arkadan selektör yapıyor devamlı ben el kol işaretleri ile sağda olduğumu belirtmeye çalıştım geçmedim bankete o da solladı gitti.

Scooter yokuşta yavaşlar, zaten müsait kısımlarda bankette gidiyorum yol veriyorum, fakat bazı kısımlar müsait değil hatta banket bile yok, bazı kısımlar bozuk, 'öküzlerin' kırdığı cam kırıkları ile dolu mecbur olmadığım halde banketten gidiyorum bazen çünkü buna mecbur ediyorlar.
    Ben şeridin içinden gitmek istiyorum ama.....
    Sağ şeridin sağından gitmeyin. Şeridin tamamı sizin. Sağ şeridin solundan yani öndeki arabanın sol teker hizasından gitmeye çalışın. Arabalar yoldaki çukurları ortalar yani şeridin ortasından giderseniz çukura denk gelme olasılığınız artar bu yüzden şeridin solundan gidin. şeridin solundan giderseniz sol taraftan önünüze kıracak bir öküz çıkınca da sağa kaçabilecek yeriniz kalır. Şeridin sağından giderseniz kaçacak yeriniz kalmaz.
    Şeridin solundan gidin, arkadan gelen de normal şerit değiştirerek sollasın sizi.
    1996furkan ve chetaq bunu beğendiler.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ şeridin sağından gitmeyin. Şeridin tamamı sizin. Sağ şeridin solundan yani öndeki arabanın sol teker hizasından gitmeye çalışın. Arabalar yoldaki çukurları ortalar yani şeridin ortasından giderseniz çukura denk gelme olasılığınız artar bu yüzden şeridin solundan gidin. şeridin solundan giderseniz sol taraftan önünüze kıracak bir öküz çıkınca da sağa kaçabilecek yeriniz kalır. Şeridin sağından giderseniz kaçacak yeriniz kalmaz.
    Şeridin solundan gidin, arkadan gelen de normal şerit değiştirerek sollasın sizi.
    İkinize de hak veriyorum bununla ilgili akşam bir video paylaşacağım forum da iki şekilde de fark etmiyor önünüze kıran bir öküz çıkıyor illa ki bu hayatı şans eseri yaşıyoruz dostlar
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinize de hak veriyorum bununla ilgili akşam bir video paylaşacağım forum da iki şekilde de fark etmiyor önünüze kıran bir öküz çıkıyor illa ki bu hayatı şans eseri yaşıyoruz dostlar
    işte öküz her yerde hep çıkıyor. Şeridin solundan gidince öküzün teki üzerime kırınca sağa kaçacak yerim oluyor, ama şeridin sağından gidersem arkadaki benim şeridimin soluna girmeye çalışıyor o daha tehlikeli oluyor. Şeridin solundan gidince en azından şeridi sahiplenmiş oluyorum.

Sol şeritten gidiyorsam da şeridin sağından gidiyorum ki üzerine sağdan kıran olursa solda kaçacak yer olsun yoksa solda bariyerler oluyor.
    1996furkan bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    İzin vermiyor araç sahipleri hele de araçlar; kamyon, çekici, otobüs tarzı ağır vasıta ise. Benim korkum arızanın biri bana çarpıp, düşürmesi, yoksa şeritten gitmek, sizin dediğiniz yöntem en doğrusu.

Sağ olun.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)