Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Emniyet şeridi ihlali cezası ( Dikkatli olun)

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böyle şeylere acayip sinirleniyorum anlatamam. kardeşim ya cezayı herkese keseceksin ya da götünün keyfine zaman zaman kesmeyeceksin.
    böyle bir saçmalık olabilir mi ya gerçekten sinirim bozuldu empati yapınca. ne komik ne de aman diyip geçebiliyorum böyle şeylere.
    kafalarına esince yazıyorlar esmeyince hiçbir ceza yok.

o zaman denilsin ki emniyet şeridi yasak hiç kullanmayalım.
    böyle biz orayı tolerans gösteriyorlar diyip sürüyoruz arada sırada yazacaklarsa ne manası var toleransın.
    az buz para da değil. tüm saçma sistemler özel olarak bu ülkede toplanmış. yeminederim son yıllardır o derece soğudum ülkeden. şimdi türkiye cumhuriyeti düşmanı ilan ediliriz.
    Buna da sonuna kadar katılıyorum.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    İlk motora başladığımda yoğun trafik hariç emniyet şeridinden gitmeyeceğim diyordum. Yemedi.

Otomobillerde bildiğiniz gibi takip mesafesi diye bir olay yok. Kendim önüme takip mesafesi koysam bile arkamdan geleni kontrol edemiyorum. Önümdeki mesafeyi bile kontrol edemiyorum, en ufak bir boşluk hemen dolduruluyor, gerekli gereksiz. Önümde bir arabalık boşluk varsa adam selektör yakıyor. Trafiğin hızından gidiyorum işte. Bir araba boyu önde gitsen ne olacak.

Ya trafikten hızlı filtreleyerek gitmek gerekiyor ya da emniyet şeridine çıkmak gerekiyor. Ben başka yolunu bulamadım. 120-130'la filtrelemek de istemiyorum. O artık makasa giriyor.

Bütün kurallar uygulanmadığı zaman, isteseniz bile bazı kurallara uyamıyorsunuz.
    miDgas ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobillerde bildiğiniz gibi takip mesafesi diye bir olay yok. Kendim önüme takip mesafesi koysam bile arkamdan geleni kontrol edemiyorum. Önümdeki mesafeyi bile kontrol edemiyorum, en ufak bir boşluk hemen dolduruluyor, gerekli gereksiz. Önümde bir arabalık boşluk varsa adam selektör yakıyor. Trafiğin hızından gidiyorum işte. Bir araba boyu önde gitsen ne olacak..
    O da doğru. Ne yazık ki zihinsel kapasitesi (idrak, muhakeme vs) yontma taş devrinde bizim milletin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

adı üstünde emniyet şeridi emniyetli gitmek gerek bazen görüyorum nerdeyse 100km hız ulaşıcaklar o kadarda abartı
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    İlk fotoğrafta öndede giden motorda var ona da ceza gelmiş midir acaba?

31 ağustosta bende çatalcaya arkadaşa gittim ama yol ayrımının çok olduğu yollar ani dönüş tehlikesi olur diye şeritten gidiyorum. Araç sürücüleri aniden en soldan en sağa geçişi son anda yapabilme ihtimalini düşünüyorum çünkü. Normal şeritte iken kurtarırım da emniyet şeridinde iken hep aklıma olumsuz durum geliyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Topcase altında aşağı inen 10-15 cm bir parça olsaymış keşke.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kanun dandik, kusura bakmasınlar. Aptal kuralları da sırf kural diye savunmayalım lütfen.
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki biraz "gel gel" olmuş bu yolda 2 tane kamera var arkadan çeken ikisinin de önünden geçmişsiniz https://i.hizliresim.com/2701y0v.JPG
    Burası istoç'un hizasondan yokuş aşağı inen karmakarışık, her saat trafik tıkalı olan yol mu?
    Burada eminyet şeridine bile giremiyorum çünkü sağdan katılan çok şeritli yol da kalabalık oluyor sağa geçemiyorum geldiğim yönden, aralardan düz devam etmeye çalışıyorum taa ilerideki kavşağa kadar. hiç sevmediğim bir bölümü o yolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase altında aşağı inen 10-15 cm bir parça olsaymış keşke.
    Yazın sıcakta montun içinde sırtım terliyor. yolda kenara çekip tişortu değiştirmiş olsam mesela, yolda havalansın kurusun diye topcase arkasına bağlayıp sarkıtmış olsam püfür püfür kurur.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası istoç'un hizasondan yokuş aşağı inen karmakarışık, her saat trafik tıkalı olan yol mu?
    Burada eminyet şeridine bile giremiyorum çünkü sağdan katılan çok şeritli yol da kalabalık oluyor sağa geçemiyorum geldiğim yönden, aralardan düz devam etmeye çalışıyorum taa ilerideki kavşağa kadar. hiç sevmediğim bir bölümü o yolun.
    Burası edirne istikametine giderken batışehir önünden ayrılan yan yol ile çevre yolunun birleştiği yerden 200-250 metre sonra
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Yazın sıcakta montun içinde sırtım terliyor. yolda kenara çekip tişortu değiştirmiş olsam mesela, yolda havalansın kurusun diye topcase arkasına bağlayıp sarkıtmış olsam püfür püfür kurur.
    Öyle hafif malzemeler yemiyor abi sağa sola uçuyor, şöyle kilidi bağlayacak yer bulamayıp topcase demirine falan bağlayacaksın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat polisler de uyandı o işe, affetmiyorlar artık
    espresso bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Arkadan çeken kameralar sakat yazma ihtimalleri yüksek.Gerçi Göztepe E5 te kimi uyardıysam bak arkayı çekiyo diye''ben her zaman geçiyorum hiçbirşey olmuyo'' yanıtı geliyo.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    o halde size, watercolours ve yazdığınızı beğenen izzmarit arkadaşımıza cezalar gelmesini kalpten dilerim.. nasıl olsa tüm kurallara tam olarak uymanız mümkün değil.. inşallah ''ama bu da olmaz ki'' dediğiniz cezalar yersiniz

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadan çeken kameralar sakat yazma ihtimalleri yüksek.Gerçi Göztepe E5 te kimi uyardıysam bak arkayı çekiyo diye''ben her zaman geçiyorum hiçbirşey olmuyo'' yanıtı geliyo.
    Hocam o Göztepe E5'te Medical Park tarafına girmeden emniyet şeridinde yer alan kamera beni de geçmişte çok kıllandırdı ama oradan ben defalarca geçtim, ceza falan gelmedi, yazılmadı. Bilemiyorum, çok şanslı bir adam da olabilirim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle hafif malzemeler yemiyor abi sağa sola uçuyor, şöyle kilidi bağlayacak yer bulamayıp topcase demirine falan bağlayacaksın.
    Benim xmax'da kocaman bagaj var ama diyelim oraya iki kasa bira doldurdum abus kilidi bağlayacak yer bulamadım, o zincirin kilit kısmı kocaman zaten aa o çok ağır parça biraz aşağı sarkmış tüh hiç de farketmemişim olur mu?

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o halde size, watercolours ve yazdığınızı beğenen izzmarit arkadaşımıza cezalar gelmesini kalpten dilerim.. nasıl olsa tüm kurallara tam olarak uymanız mümkün değil.. inşallah ''ama bu da olmaz ki'' dediğiniz cezalar yersiniz
    Ceza yediğim oldu. Haksız bulduğuma itiraz edip iptal ettirdim. Haklı olanlarda da kendime kızdım, cezayı yazana değil.
    May the Force be with McLaren Mercedes

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Valla arkadaş doğru olanı yazmış neden beğenmeyimki.
    Hata yaptım ve cezasını ben çekicem kızgınlığım yok kimseye. Konu açmamdaki sebebi dikkatli okuduysanız anlamış olmanız gerek.
    Temennilerimiz karşılıklı
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaş doğru olanı yazmış neden beğenmeyimki.
    Hata yaptım ve cezasını ben çekicem kızgınlığım yok kimseye. Konu açmamdaki sebebi dikkatli okuduysanız anlamış olmanız gerek.
    Temennilerimiz karşılıklı
    Konuyu sizin açıp ''iyi olmuş'' yorumlarına katıldığınızı şimdi fark ettim, üzülmüştüm hatta.. Ben bunu hata olarak görmezdim; İstanbul'da bana göre olağan bir şey ama siz sorun değil diyorsanız ben de sevindim

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu sizin açıp ''iyi olmuş'' yorumlarına katıldığınızı şimdi fark ettim, üzülmüştüm hatta.. Ben bunu hata olarak görmezdim; İstanbul'da bana göre olağan bir şey ama siz sorun değil diyorsanız ben de sevindim
    Egzozdan falan ceza yiyenlerin konularına en içten dileklerimi sunanlardan biriyimdir
    Mümkün olduğunca kurallara uyarım. O gün mutlaka bişey için girmişimdir o şeride. Cezayıda yediysem sorun yok, hatamın bedeli. Maksat o bölgeyi çok kullananlar yok yere ceza yemesin.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)