Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Ekim 2021 Yamaha Güncel Fiyat Listesi (ZAM)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah fiyatlar yağıyor.
    Her ay alıştık artık yağmasına
    espresso bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hayin Yamaha!

Bu arada bir soru: Orta seviye bir motosikletin, mesela bir MT9'un, yillik ekstra ne kadsar masrafi oluyor? Vergi, denetim, bakim vs.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mt Tour organizasyonunda dötü boklu Yamalube vizör temizleyicisi ve buff hediye etmişlerdi, o ürünler ve organizasyonun masrafını sanki fiyatlara yedirmişler gibi
    espresso ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı perisipis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paramızın bu şekilde değer kaybetmesinde kimin payı varsa hakkımı helal etmiyorum.

acı ama evet sürekli artış devam edecek, diğer arkadaşların da yazdığı gibi alacak olan imkanı olan daha fazla geciktirmesin.
    Her ay daha da çok batıyoruz. 2 teker artık tamamen lüks oldu bu ülkede. Motoru olanlar da eldekilerine sahip çıkmaktan başka çareleri yok. En azından dolarla maaş alana kadar..
    espresso ve perisipis bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayin Yamaha!

Bu arada bir soru: Orta seviye bir motosikletin, mesela bir MT9'un, yillik ekstra ne kadsar masrafi oluyor? Vergi, denetim, bakim vs.
    Yamahanin sitesinden bakim fiyatlarina bakabilirsin. Günceldir. Mesela ben 2020 r25 kullaniyorum 20 bin bakimim 1100 lira. Arkadasim xmax 300 kullaniyor onun 20 bin bakimi 2300 lira. Fiyatlar değişken baya. Mtv icin de yine yaziyor nette. 250 lik motorun mtvsi yillik 180 lira 2021 yili icin. yıllık sigorta bana 200 lira cikti ama ehliyetim 9 yıllık ve hiç kazam yok. Yeni baslayana kac cikar allah bilir. Kasko zaten imkansiz. İlk defa kasko yapilacaksa direkt olarak motosiklet sifir fiyatinin 10'da birini düşün. Ortalama o kadar cikiyor. 2 yilda bir muayene 2021 fiyati motor icin 190 araba icin 370. Ortalama durum bu.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Risk alabilecek varsa kriptoya yatırım yapsın derim. Kısa vadede sert iniş çıkışlar olsada uzun vadede paranızı katlarsınız. Fiyatlardan yakınmanın bi faydası yok. Daha kolay nasıl kazanabilirim diye düşünmek lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Risk alabilecek varsa kriptoya yatırım yapsın derim. Kısa vadede sert iniş çıkışlar olsada uzun vadede paranızı katlarsınız. Fiyatlardan yakınmanın bi faydası yok. Daha kolay nasıl kazanabilirim diye düşünmek lazım.
    Daha kolay nasil kazanabilirim kafasi bizi bu hale getiren sebep ve asla bir avrupa olamayacagimizin sebebi degil mi zaten?
    perisipis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xsr125 125 cc motor 53.000 tl motorun otomatik pilot özelliği var her halde
    YS125 30.000 TL
    Millet araba piyasasından şikayetçi motor piyasası daha beter bir hal alıyor.
    Avrupa bizi kıskanıyor arkadaşlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

125 cc bir motor nasıl 53.000 tl olabilir cıldıvvvcammm
    CBF ve YBR piyasasına hiç bakmayın hocam. Onlar bile 30 bin TL fiyat çekiyorlar eski model külüstürlere
    espresso bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha kolay nasil kazanabilirim kafasi bizi bu hale getiren sebep ve asla bir avrupa olamayacagimizin sebebi degil mi zaten?

Doğru söylüyorsun da. Şu şartlarda ne yapabiliriz peki? Yani bireysel olarak ne yapabiliriz. Hayat pahalılığı arşa çıkmışken hergün birşeylere zam gelirken aldığım maaşı olduğu gibi kredi kartlarına atmak zorunda bırakılmışken daha kolay kazanmayı düşünmeyip ne yapacağım. Bu coğrafyada oyunun kuralları bu kadar katı iken hayatta kalmak için daha kolay kazanmanın peşine düşmek gerekiyor. Emeğimizin karşılığını alamıyorsak mecbur üçkağıt yapacağız o zaman. Avrupa sömürgeci olduğu için refah seviyesi yüksek adamların. Biz ise kendimize çok yetiyormuşuz gibi dışarıdan oluk oluk mülteci getirip elalemin sömürdüğü ülkelere yardım yapıyoruz.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Şu xmax'ı 100bin yapında rahatlayın artık her ay zam yapmaya uğraşmayın...

Motosikleti
    cb250r
    Doğru söylüyorsun da. Şu şartlarda ne yapabiliriz peki? Yani bireysel olarak ne yapabiliriz. Hayat pahalılığı arşa çıkmışken hergün birşeylere zam gelirken aldığım maaşı olduğu gibi kredi kartlarına atmak zorunda bırakılmışken daha kolay kazanmayı düşünmeyip ne yapacağım. Bu coğrafyada oyunun kuralları bu kadar katı iken hayatta kalmak için daha kolay kazanmanın peşine düşmek gerekiyor. Emeğimizin karşılığını alamıyorsak mecbur üçkağıt yapacağız o zaman. Avrupa sömürgeci olduğu için refah seviyesi yüksek adamların. Biz ise kendimize çok yetiyormuşuz gibi dışarıdan oluk oluk mülteci getirip elalemin sömürdüğü ülkelere yardım yapıyoruz.
    Haklisin dostum, cografya kaderimiz ve hayatta kalmaya calisiyoruz. Fakat "avrupa somurgeci oldugu icin suan suan zengin" soyleyisi fakir tesellisinden öteye gecemiyor.

Aslina bakarsan, suan biz hristiyanligin ortacagini yasiyoruz. Yagma duzeni, derebeylik, dini sömürü, engizisyon mahkemeleri vs ne ararsan var.

Atalarimiz aglamayana meme yok demis, ötesini dememis. Onlarda otesini denememis. Bizim kulturumuzde isyan yasaktir, gunahtir. Anaya, babaya, buyuge, ogretmene, imama, amire, devlete, millete isyan edemessin.

Ama avrupa isyan ederek basladi bugunku zenginligine. Ataturk topragimizi ozgur yapti ama beyinlerimiz esir bizim.
    espresso, perisipis, Alman_ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 62 bin. ben önümüzdeki sene sonu 70 bini geçer diyodum da sene başında mart-nisan ayında 70 bini geçecek gibi duruyor.
    mt07'yi 150 bine alırız artık.
    Sıfır MT-07'nin yarı fiyatına sana XJ6 alalım
    -ZERO- bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Ne güzel ya her ay zam yapıyolar,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yükselen dolar değil, değer kaybeden Türk lirası. Elimizdeki para günden güne eriyor. Şu ortamda kimse tl'de durmak istemez diye düşünüyorum. Dolayısıyla istikrarlı ortam yaratılana kadar yükseliş devam edecektir.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kaybedince üzüleceğiniz miktarda parayı sakın haa kripto gibi şeylere yatırmayın. Ama mesela diyelim ayd a50 lira bu da 3 bira parası yapar yaklaşık, her ay 50 liralık kripto alır kenara atarsanır 2-3 yıl sonra en pahalısından motoru alabilirsiniz ama o motoru aldıktan 3 yıl sonr ad alan ben bu motora 3 ferrari parası ödemişim dersiniz o da ayrı.

Yani özet olarak sokakta cebinizden düşürüp kaybettiğnizde sizi zor asokmayacak bir miktar parayla bitcoin alın koyun kenara ama evi arabayı satmayın, 3 ya da 6 ay sonra lazım olacak parayı basmayın.

Ben 2014 yılında küçük çaplı mining yapmıştım, aynı benzer kapasiteli donanımı olan bilgisayarlarda o zamanlar oyun oynayanlar hayali birilerini vuruyor ya da geröekte olmayan futbol takımlarıyla (fifa) maç yapıyorlardı benim keyfim de bilgisayar parçalarını ve yazlımlarını kurcalamak oyun gib olunca kurmuştum öyle bir sistem, gelir beklentim yoktu ama 2017'de motorumu ve ekipmanlarımın parasını ödedi. haa, çok güzel kar ettim ama o dönem tam 4 bitcoinim vardı. bir ara 2021 yılında bir bitcoin 60bin doları geçmişti, şimdi de bir bitcoin 48bin dolar. yani 60bin'den 4 bitcoin 240bin dolar ediyor, kaç tane goldwing alırdı o para ben anca bir xmax 250 aldım.

bu işler çok riskli, üzüleceğiniz miktarı gaza gelip yatırmayın. ama her ay 50 liralık bitcoin alırsanız en azında 2 yıl sonra o bitcoinler sıfır değerine düşerse ben böyle dedim diye az küfür edersiniz ama 2 yıl sonra her ay 50 liralık aldığınız bitcoinler bugatti parası edebilir de.

Ben elimdeki bütün bitcoinleri 2017 sonuna kadar motor ve ekipmanları alırken satmıştım. şimdi 0.00001 gibi az miktar kaldı, anca motorun lastiklerini yenilemeye yetiyor ama her ay maaş yatınca 50 liralık bitcoin alıp kenara atıyorum, 3 bira eksik içtim sayayım diyorum. bütçenize göre kimine 3 bira parası kime bir büyük rakı parası, kimine göre de daha fazlası ama kesinlikle böyle riskli bir yatırımda komple sıfırlansa zarar görmek bir yana üzülmeyeceğiniz bir miktar olsun ama deneyin derim.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep firmalar yükseltiyor fiyatları, aslında ekonomi cok iyi sdfjdsfsf
    Bu firmalar hep oyun oynuyorlar bize. Ülkemizi bölmeye çalışıyola, hepisi vatan hayini fedöncü bunların

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    MT 7 ye az zam gelmiş
    Olsun MT 7 im var
    Motor alacaklar akp ye oy versin fiyatlar düşecekmis.enflasyon falan

Motosikleti
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben

neyse ki motor aldım

allah bundan sonra motor alacak arkdaşlarımıza kolaylık versin
    Hayırlı olsun hocam ne aldınız? Kazasız belasız kullanın

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    sıkıntı yapmayın beyler cg tarzı motorlar hala uygun ondan alırız be yaa :p en azından motorsuz kalmayız motora biniyoruz deriz :d

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Geçen hafta tracer 9 test ettim, aklıma girdi ama bu her ay standart eklenen zamlarla motoru sat para hazırla vs. yetişmenin imkanı yok, eldekini koru veya küçültü düşünmekten başka çare kalmıyor ki, daha yeni ağır bakım yaptırdım akü değişti vs. bir ton para. Bu her ay yapılan zam olayına artık bir el atılması lazım, her şeyin bir zamanı olmalı. Eskiden en fazla yeni senede zamlar olurdu, biraz daha bokunu çıkartırlarsa haftalık ve kur gibi günlük zam göreceğiz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)