Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB500F a2 ehliyet ile kullanılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7 2022
    Arkadaşlar kusura bakmayın, yeni yeni motosiklet dünyasına giriş yapmaya çalışıyorum. (2021 mt-25'ler piyasaya girmediği için henüz giriş yapamadık)

Başlıkta da belirttiğim gibi Honda CB500F motosikleti a2 ehliyet ile sürebilir miyim? ikinci olarak bu motosikleti kullanan arkadaşlar başlangıç motosikleti olarak cc vs yüksek biliyorum ama başlangıç motosikleti olarak kontrollü kullanımda falan kullanabilir miyim?

Konuyu forumda arattım ama maalesef net bilgi alamadım, sahibinden.com da bazı ilanlara yazdım, kullanabilirsiniz dediler ancak satıcı olduğu için açıkçası tam olarak güvenemedim, polis arkadaşlara sordum, ruhsat lazım dediler, ruhsat istediğim kişiler göndermediği için konu açmak zorunda kaldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yanlış bilmiyorsam 35kW'ı 50hp olarak düzlülüyorlar, Honda'nın 500'lük motoru A2 ile kullanılabiliyor.

Kontrollü kullanımda falan kullanabilir misin? Bilmem. Hayabusa da kullanılabilir kontrollü kullanımda.
    CB500F başlangıç için doğru motor mu?
    Değil.
    twilight_flame bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kullanir

35kw ile tam sınırda.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Başlangıç motoru da olur. Yeter ki hakimiyet ve trafikte güvenli sürüş eğitimleri tamam olsun.

Öyle aman aman bir gücü yok. Tepenize geçmez, çok ağır da sayılmaz, selesi alçak zaten.
    levend84 ve twilight_flame bunu beğendiler.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Merhaba

Cb500f kullanıyorum.48 hp yani 35 kw gücünde.
    473cc
    Çok güzel bir motosiklet,ben mt25 ten Cb500f e geçtim.her manada üstün.

Başlangıç motosikleti olarak olabilir ama gaz hakimiyetinin iyi olması lazım, sonuçta 0-100 hızlanması 5 sn olan bir motosikletten bahsediyoruz.son hız olarak 185te kesici devreye giriyor.
    Ara hızlanması tatminkar.
    Uzun yıllar keyifle binilebilecek bir motosiklet bana göre.
    Motor blogu aşırı sağlam.
    Tavsiye ederim.mt 25 ten daha bile kolay kullanımı var.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı twilight_flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kusura bakmayın, yeni yeni motosiklet dünyasına giriş yapmaya çalışıyorum.
    Ortada bir kusur yok. Forumun amacı bilgi almak ve paylaşmak sonuçta. Honda 500 serisi motorları gayet dengeli motorlardır yani başlangıç motoru olarak alınabilir. Eğitim alabiliyorsan almak senin yararına olur daha çabuk alışman için. Alamıyorsan da en azından motora alışana kadar bir hafta filan trafiğe kapalı alanda sür hemen trafiğe çıkma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler