Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Led sinyal ile bağladığım dirençlerin aşırı ısınması.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Motosikletimin orjinal sinyallerini led ile değiştirdikten sonra hızlı yanıp sönme olmaması için sağ ve sol sinyal hattına birer adet 50watt aliminyum direnç bağladım. Aşırı ısınma olunca birer tane daha ekledim ama önceki kadar olmasa da hala çok ısınıyor. Dirençler paralel bağlı 6.8R 50 watt. Sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben eski kasa r25imde sinyal flaşörü almıştım. Sanırım 3 bacaktı. Eğer motorunuzda varsa bu flşaörden n11de satılıyor. Güzel bi çözüm.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hocam ya soğutuculu direnç alıp şaseye vidayalabilirsin veya 203.103.003 kodlu elo marka flaşör alıp takarsın.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Aliexpress de ayarlı led sinyal röleleri vardı onlardan kullanabilirsiniz direnç çözüm olmazsa. (Bu linkteki gibi: https://www.aliexpress.com/item/4001...2a03c00O5U5Z9& )

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu iş çok saçma değil mi? LED kullanımının amacı az enerji harcayarak aküyü rahatlatmak. Siz direnç bağlayarak tam tersini yapıyorsunuz.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

[/COLOR]
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ya soğutuculu direnç alıp şaseye vidayalabilirsin veya 203.103.003 kodlu elo marka flaşör alıp takarsın.
    Hocam dirençler aliminyum soğutuculu. Aslında kısa süreli kullanımda hemen ısınmıyor 10 saniyeye kadar kabul edilebilir sıcaklıkta kalıyor. Şaseye bağlarken boyaya zarar vermemesi için araya ne koyulabilir acaba? Bu arada bahsettiğiniz flaşör 3 bacaklı, 4 bacaklı lazım. 4 bacaklı olanların da kayan sinyale uyumlu olmadığı yazıyordu n11 yorumlarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş çok saçma değil mi? LED kullanımının amacı az enerji harcayarak aküyü rahatlatmak. Siz direnç bağlayarak tam tersini yapıyorsunuz.
    Enerji tasarrufundan ziyade orjinal sinyallerin kaba görüntüsünden kurtulmaktı benim amacım. Görüntü konusunda başarılı oldu aslında. Yurtdışında birebir uyumlu röleler var ama onlardan da getirtmek mümkün değil maalesef. Röle fiyatlarından ve sökülüp takılmasının meşâkatli olmasından dolayı da tek tek deneme şansım olmadığı için mecbur direnç kullanıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)