Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Teneke zincir yağ ve siteyle ilgili istek

Motovento
    REKLAM ALANI

https://pixers.com.tr/cikartmalar/ki...i-tam-43627276 şöyle bir zincir yağı varmı dır ülkemizde sağa sola püskürtmeden yedire yedire sürebileceğimiz ve sitede şöyle bir özellik var mı fotoğraf ekle tuşuna basalım anında telefonda ki fotoğraflar çıksın hangisini yayınlanmasını istediğimiz fotoğrafa tıklayınca hemen siteye eklemiş olalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kalın şanzuman yağı istiyorsun sen. fırça ile sürcen zincire.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben Würt ün DRYLube yağını kullanıyordum.Genelde yazın kullandığım için.Hayalet yağ diyorlar yağlaması güzel damlamasıda yok.Burada övdükleri için İpone xtrem chain yağı aldım oda sıçramıyor.
    Bu arada zinciri temizleyip yağlamıştım.Sonra bakım için servise gittim.Usta senin zincir yağın çok kalitesiz dedi sunu kullan falan diye marka öneriyor.
    Dedim o yağ İpone nin şu markası muhtemelen sen serviste hiç kullanmamışındır ondan sana öyle geliyor.Ondan sonra çevir kazı yanmasın.

Gerçekten ülkemiz bir bakıma fırsatlar ülkesi.Bu kadar kazmanın iş yaptığı para kazandığı ortamda kafası çalışan kendini yetiştiren adamın para kazanamaması diye bir şey yok.
    mavzer-i ve espresso bunu beğendiler.

KİM KİME JIPLARSA ORTALIK FENA

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Var. Tekstil makinasında kullanıyoruz. 150 numara. Bal gibi birşey. Bandır bandır sür.
    Ama yine de o momente dayanamayıp sağa sola sıçrıyor hareket halindeyken bilgin olsun.

Beyler sıçrayacaksa sprey zincir yağı na bakıcaz artık

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    140 numara şanzıman yağı kullanıyorum, memnunum. Isıya dayanıklı ve daha kalın.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben 80 numara kullanıyordum gayet memnundum 140 numara buldum bir yerde bulmuşken alayım dedim ama daha imce geldi bana 80 numaradan.

Motosikleti
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 80 numara kullanıyordum gayet memnundum 140 numara buldum bir yerde bulmuşken alayım dedim ama daha imce geldi bana 80 numaradan.
    ya kullandığın 80 değildir. yada 140 diye sana verdikleri 140 değildir.
    yada 140 diye verdikleri yağ kızak yağıdır. o biraz daha 90a yakın oluyor
    since 1987

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    abi ipone xtreme chain road alıyosun. yağmurda 600 kuru yolda 800km yağ derdin olmadan akıp gidiyosun.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kullandığın 80 değildir. yada 140 diye sana verdikleri 140 değildir.
    yada 140 diye verdikleri yağ kızak yağıdır. o biraz daha 90a yakın oluyor
    Aldığım 80liği açık olarak almıştım dayı büyük tenekeden vermişti belki daha kalın bir yağdı bilmiyorum. Aldığım 140ı ise benzinlikten 0 kutu olarak aldım ama cidden baya ince 140 numaraya göre. 10 40 ayarında. Anlamadım neden böyle olduğunu.

Motosikleti
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım 80liği açık olarak almıştım dayı büyük tenekeden vermişti belki daha kalın bir yağdı bilmiyorum. Aldığım 140ı ise benzinlikten 0 kutu olarak aldım ama cidden baya ince 140 numaraya göre. 10 40 ayarında. Anlamadım neden böyle olduğunu.
    kutu olarak aldığın gerçekten 140 numaradır o zaman. ama tenekeden ne yağ verdiler orası meçhul kalmış :D
    BloodyBaron bunu beğendi.
    since 1987

Alacaksam zincir yağı alırım içim rahat etsin diye

Motosikleti
    şanzıman yağların şöyle bi güzelliği var.
    saf yağdan oluştuğu için içinde yapışma özelliği barındıran ıvır zıvır kimyasallar olmadığından zinciri besliyor ve kir çör ıvır zıvır şeyleri zincire yapıştırtmıyor. motoru yıkarken zincire ufaktan tuttuğun su ile pırıl pırıl oluyor.

zincir yağ spreyi kullanınca meret zincire tutunmak için içinde katkı olduğu için dışardan topladığı kiri tozuda topluyor.
    bu sefer temizlemek için temizleme ürünleri yada gazyağı fırça vs kullanıyorsun.

yani şanzıman yağı ile zinciri fırçalayarak uğraşıyorsun ama temizlemek için uğraşmıyorsun
    yani sprey ile zinciri uğraşmadan yağlıyorsun ama zinciri temizlemek için uğraşıyorsun

yada benim gibi otomatik yağlama yapıyorsun ne yağlamayla ne temizlemeyle uğraşıyorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)