Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nexx X. Vilitur Çene açılır kask tecrübesi ve Pinlock ile ilgili bir soru..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    LS2 FF396 Cr1 kaskımdan sonra Nexx X. Vilitur çene açılır kask aldım. İlk kaskımı aldığımda motosiklet tecrübem ve malzeme tecrübem yoktu. Güvenlik açısından full face tercih ettim. LS2 ses yalıtımı açısından yeterli değil. Kaskın boyun kısmına gelen kaskı çevreleyen plastik fitilleri çok çabuk kalktı.

Gözlüklü olduğum için (LS' de gözlük kanalları olsa da) çene açılır kask bana çok pratik geliyor. Kaskı çıkarmadan sigara molası vermek, markete girip bir şey almak vs durumlarda çene açılır kask bana daha özgürlük sağlıyor. LS2 de güneş vizorü yoktu. Gözlüklerimin üstüne klipsli güneş gözlüklerini takarak kullanıyordum. Bu da gözlük camının antirefle vs sırrını çiziyordu.

Nexx Vilitur gerçekten büyük fark yarattı. Ses yalıtımı mükemmel. Motorun sesi bile yarı yarıya azaldı. İnterkomun (orijinal interkomu değil) sesi bile daha net ve gür çıkıyor. İç pedlerde interkomun sesi için özel delikler vs var. Çene açılır kask olmasına rağmen 110-120 lerde bile rüzgar sesi yok. Ekstra fitil ile yalıtımı üst düzey yapmışlar. Fullface kadar güvenlikli olmasa da çene açılır kask aldığım için memnunum.

Kaskın tepesinde ve yan tarafında iki adet aksiyon kamera takma bölümü var ve apartları ile birlikte geliyor. Kaskın üstüne 3M ile yapıltırma derdi ve sıkıntısı yok. Gerçekten pratik düşünmüşler.

Orijinal interkom yeri var. Fakat fiyatı kasktan pahalı (4K civarı)

Termoplastik değil, fiber, kevlar, aramit katmanları var. LS2 ile kabuk farkı hemen belli oluyor.

Sormak istediğim soru şu;

Nexx Pinlock' un fiyatı 425-477 arası. Gözlüklü olduğum için pinlock beni için elzem. Fafkat bu fiyatı veremem. Bugün yapıştırma pinlock gördüm. Her kaska oluyor. Fiyatı da 135TL şöyle bir şey;

https://urun.n11.com/kask-aksesuarlari/pin-lock-universal-kask-buhar-cami-yapistirmali-P419076894

Kullanan var mı? İşe yarar mı?

Tekeriniz düz bassın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben geçen Haziran ayında Caberg Duke 2 kask aldım. onun kutusundan pinlock çıktı. Ama kutudan çıkan pinlock her kaska uyacak, bu linkteki gibi bir şeydi. yani caberg üretimi değildi. Vizörü söküp kullanma talimatlarına bakıp kolayca taktım.
    Takılır yani.
    Takarken dikkat et, bir kerede tak, bir kere takılınca tekrar sökersen bir daha düzgün yapışmıyor haliyle buhar yapıyor. önceki nolan kaskımda da pinlock vardı, visörü çok iyi temizleyeyim diye söküp yıkamıştım, pinlockun arasına da su girdi, kurumasını beklemek yerine söktük sonra düzgün takamayınca ara sıra buhar yapar olmuştu.
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Raleri marka olanını 2015 yılından beri üç ayrı kaskta kullandım. Hiç buğu sorunu yaşamadım. Memnunum, tavsiye ederim.
    Standart ve small boyu var, vizörün ölçülerine göre seçiniz.

Raleri Pinlock Üniversal Kask Buğu Önleyici Standart Boy (Buğu Camı)

Mallaca bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 FF396 Cr1 kaskımdan sonra Nexx X. Vilitur çene açılır kask aldım. İlk kaskımı aldığımda motosiklet tecrübem ve malzeme tecrübem yoktu. Güvenlik açısından full face tercih ettim. LS2 ses yalıtımı açısından yeterli değil. Kaskın boyun kısmına gelen kaskı çevreleyen plastik fitilleri çok çabuk kalktı.

Gözlüklü olduğum için (LS' de gözlük kanalları olsa da) çene açılır kask bana çok pratik geliyor. Kaskı çıkarmadan sigara molası vermek, markete girip bir şey almak vs durumlarda çene açılır kask bana daha özgürlük sağlıyor. LS2 de güneş vizorü yoktu. Gözlüklerimin üstüne klipsli güneş gözlüklerini takarak kullanıyordum. Bu da gözlük camının antirefle vs sırrını çiziyordu.

Nexx Vilitur gerçekten büyük fark yarattı. Ses yalıtımı mükemmel. Motorun sesi bile yarı yarıya azaldı. İnterkomun (orijinal interkomu değil) sesi bile daha net ve gür çıkıyor. İç pedlerde interkomun sesi için özel delikler vs var. Çene açılır kask olmasına rağmen 110-120 lerde bile rüzgar sesi yok. Ekstra fitil ile yalıtımı üst düzey yapmışlar. Fullface kadar güvenlikli olmasa da çene açılır kask aldığım için memnunum.

Kaskın tepesinde ve yan tarafında iki adet aksiyon kamera takma bölümü var ve apartları ile birlikte geliyor. Kaskın üstüne 3M ile yapıltırma derdi ve sıkıntısı yok. Gerçekten pratik düşünmüşler.

Orijinal interkom yeri var. Fakat fiyatı kasktan pahalı (4K civarı)

Termoplastik değil, fiber, kevlar, aramit katmanları var. LS2 ile kabuk farkı hemen belli oluyor.

Sormak istediğim soru şu;

Nexx Pinlock' un fiyatı 425-477 arası. Gözlüklü olduğum için pinlock beni için elzem. Fafkat bu fiyatı veremem. Bugün yapıştırma pinlock gördüm. Her kaska oluyor. Fiyatı da 135TL şöyle bir şey;

https://urun.n11.com/kask-aksesuarlari/pin-lock-universal-kask-buhar-cami-yapistirmali-P419076894

Kullanan var mı? İşe yarar mı?

Tekeriniz düz bassın...
    o paraları pinlock a vermek yerine 30-40 TL ye würth buğu önleyici sprey alıp hafta başında bir kere içerden sıkın vizöre ve gözlüğünüzün her iki tarafına. 1 hafta rahat edersiniz. ben öyle yapıyorum. ben de gözlüklüyüm.
    espresso ve Mallaca bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paraları pinlock a vermek yerine 30-40 TL ye würth buğu önleyici sprey alıp hafta başında bir kere içerden sıkın vizöre ve gözlüğünüzün her iki tarafına. 1 hafta rahat edersiniz. ben öyle yapıyorum. ben de gözlüklüyüm.
    40 TL'lik FIRT beş yıl koruyacaksa bedavaymış.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben 1 kış raleri kullandım memnundum. Hala da kullanıyorum bakalım önümüzdeki kış nasıl performans gösterecek.

cekalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Merhaba ben dediğin kaskı 2.senedir kullanıyorum.Kutu içerisinden orjinal pinlock çıkıyor,sıfır almadın sanırım.Aldığın yer ile konuşmanı şiddetle tavsiye ederim.2.olarak ise universal pinlock diye satılan pinlocklara bulaşma bizim kaskın camına uymuyor,bu lanet ürün yüzünden camın etrafındaki yalıtım söküldü,aç kapa aç kapa cama tam oturmadığı için çok berbat bir ürün ve sümük gibi yapıştı çıkmadı vizörümüde mahvetti.Yeni vizör almak zorunda kaldım.İstersen kaskımın fotoğrafını atayım hak verirsin.Bu videodada kutu içeriğinden bahsediyor. https://youtu.be/UMA_ATLxJag
    Mallaca bunu beğendi.
    KABİLEMİZİN ŞEFİ ALTIN ELBİSELİ ADAM UNUTULMAYACAK,UNUTTURMAYACAĞIZ... AEA ÖLÜMSÜZDÜR

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Alıntı cekalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben dediğin kaskı 2.senedir kullanıyorum.Kutu içerisinden orjinal pinlock çıkıyor,sıfır almadın sanırım.Aldığın yer ile konuşmanı şiddetle tavsiye ederim.2.olarak ise universal pinlock diye satılan pinlocklara bulaşma bizim kaskın camına uymuyor,bu lanet ürün yüzünden camın etrafındaki yalıtım söküldü,aç kapa aç kapa cama tam oturmadığı için çok berbat bir ürün ve sümük gibi yapıştı çıkmadı vizörümüde mahvetti.Yeni vizör almak zorunda kaldım.İstersen kaskımın fotoğrafını atayım hak verirsin.Bu videodada kutu içeriğinden bahsediyor. https://youtu.be/UMA_ATLxJag
    Evet dediğiniz gibi ikinci el aldım. Bir defa buff ile denenmiş ve nokta hatasız, faturalı idi. Aldığım kişi pinlock suz aldım dedi. Nette bakıyorum pinlock suz satılanlar 2.788, pinlock ile satılanlar 3.100 civarı.

Raleri diye bir ürün var. Yorumlarda çok memnun kalmışlar. O da bahsettiğiniz gibi sıkıntı yaratacaksa würth sprey deneyeceğim.
    cekalp bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    özelden mail adresinizi atarsanız ralerianın nasıl kaskımı berbat ettiğini,vizörü açıp kapatırken nasıl tırnaklarını kırdığını fotoğraflarını atayım.Kaskını çöp etmek istemiyorsan tavsiye etmem.
    KABİLEMİZİN ŞEFİ ALTIN ELBİSELİ ADAM UNUTULMAYACAK,UNUTTURMAYACAĞIZ... AEA ÖLÜMSÜZDÜR

Bahsettiğiniz spreyin linkini atabilir misiniz?

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    özelden mail adresinizi atarsanız ralerianın nasıl kaskımı berbat ettiğini,vizörü açıp kapatırken nasıl tırnaklarını kırdığını fotoğraflarını atayım.Kaskını çöp etmek istemiyorsan tavsiye etmem.
    Niye özelden atıyorsunuz ki? Madem bir zararı var, burada paylaşın da hep birlikte görelim, fikir edinelim. Raleri'nin standart ve small olmak üzere iki ayrı boyu var. Vizörünüzün ölçüsüne uygun olmayanı almış veya montajı becerememiş olamaz mısınız? İkisi çene açılır, biri fullface üç ayrı marka ve model kaskta kullandım sorun yaşamadım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Osm@n emin ol senden çok bilgim vardır kasklar ve ölçüleri konusunda teknik elamınım zaten o kadar biliyorum.O yüzden her konuda olduğu gibi yine burada bana muhalefet olma! Daha öncede 50cc katagorisinde de adam cc yükseltiği için ne hırsızlığı ne vergi kaçırmamışlığı kaldı.Buraya atarım sorun değil. Herkes nexx x.vilitur kullanmadığı için sadece arkadaşa atmak istedim.Sana atayım sen at boş tenekelik yapıp her konuya muahalefet olacağına ÇOK BİLMİŞ BEY...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Osm@n emin ol senden çok bilgim vardır kasklar ve ölçüleri konusunda teknik elamınım zaten o kadar biliyorum. ÇOK BİLMİŞ BEY...
    Peki sayın BOK BİLMİŞ BEY.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    SENDEN ADAM OLMAZ.GİT ÖNCE İSMİNİ YAZMAYI ÖĞREN İSMİNİ DOĞRU YAZAMAYAN GERZEK...

SONRA GEL BANA MUHALEFET OL SEVİYESİZ

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    SENDEN ADAM OLMAZ.GİT ÖNCE İSMİNİ YAZMAYI ÖĞREN İSMİNİ DOĞRU YAZAMAYAN GERZEK...

SONRA GEL BANA MUHALEFET OL SEVİYESİZ
    Ona da peki ALÇAK bey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)