Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

Kaşıntılar gene başladı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 CB500F
    CB650R da olabilir; (bence) güzel bir tipi var, komponentler MT07'den kaliteli, asıl hedef olan MT10'a daha yakın, 4 silindirli. Tork devir grafiği pist değil şehir kullanımına uygun. Teneke MT07 yerine tercih edilir bence.
    Voltaren, espresso ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Katlanır Bisiklet :)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB650R da olabilir; (bence) güzel bir tipi var, komponentler MT07'den kaliteli, asıl hedef olan MT10'a daha yakın, 4 silindirli. Tork devir grafiği pist değil şehir kullanımına uygun. Teneke MT07 yerine tercih edilir bence.
    Ağabey " teneke " falan deme bence çünkü başka artıları da var, mesela ; 170 km/h üstünde giderken motosikletin üstünde kalmaya çalışırsan, muhteşem sırt, boyun, göğüs, bacak ve omuz kasların çalışabiliyor, spor salonuna para ve zaman harcamaktan kurtarıyor seni, resmen full body antrenman ..
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teneke MT07 yerine tercih edilir bence.
    Biraz da alıştığım için bizim Bursa Yamaha bayiisi Start Motor'a, gönlüm hep Yamaha'dan yana oluyor Bursa'da... Hani bu husus da önemli.

Örneğin MT-10 alırken, MT-10 ile Kawasaki Z900 müydü neydi, o ikisi arasında kararsız kalmıştım, ama danıştığım bir
    arkadaşım, "Aman ağbi Bursa'da Kawasaki'den vazgeç. Kawasaki yetkili bayii E. K., tabiri caizse tam bir i*nenin tekidir. Ben bir kere Kawasaki motoru ondan satın almadım diye 1000 bakımını yapmadı, mecbur İstanbul'a gittim bakımını yaptırmaya" demişti. (Arkadaşım sıfır bir Ninja 600'lük almıştı yanlış hatırlamıyorsam, ama başka şehirdeki başka bir bayiiden daha ucuza bulduğunu söylemişti)

Bursa Yamaha bayii Start Motor güzel bir yer, böyle problemler yok. Üç katlı büyük bir dükkan, giriş ve üst kat satış, alt katta da kocaman bir servis var, belki on kişiden fazla çalışıyor, güven veriyor insana. Servisin baş ustası Erol ağbi, efendi, her yönüyle oturmuş bir adam vs.

Honda Bursa bayiisi Duran Kardeşler; aslında onlar da efendi adamlar, onlardan da mont, bellik ve disk kilidi hatırlatma kablosu satın almıştım. Ama onların servisini bilmiyorum, hiç inmedim-görmedim, merak da etmedim pek.

O yüzden alırsam gene MT-07 alacağım.

Motosikleti
    2016 CB500F
    @Hırbonen destek çık, "Honda" CB650R alabiliyorken hiç (markası lazım değil) MT-07 alınır mı yahu?!

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i
    Kaşınama abicim, bir adet Suzuki SV650 alınız ikinci el, pişiniz olunuz, sonra sana Triumph Roket 3 yakışır. Ama sen daha yürümeden kanatlanmak istiyorsun. Redbul iç abicim redbul kanatlandırır..

Motosikleti
    2016 CB500F
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağabey " teneke " falan deme bence çünkü başka artıları da var, mesela ; 170 km/h üstünde giderken motosikletin üstünde kalmaya çalışırsan, muhteşem sırt, boyun, göğüs, bacak ve omuz kasların çalışabiliyor, spor salonuna para ve zaman harcamaktan kurtarıyor seni, resmen full body antrenman ..
    Onun daha iyisi CB650R'la olur; topspeed daha yukarıda. Hem depo dediğin metalden olur, o ne ya öyle plastik depo?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaşınama abicim, bir adet Suzuki SV650 alınız ikinci el, pişiniz olunuz, sonra sana Triumph Roket 3 yakışır. Ama sen daha yürümeden kanatlanmak istiyorsun. Redbul iç abicim redbul kanatlandırır..
    SV650A şahane bir motosiklet ama Bursa'da düzgün servis bayi var mı acep?

Baktım şimdi, tek yetkili servis Orhangazi'de.

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hocam da SV650 dediğin makinanın pek bir farkı yok ki MT 07'den, niye onu önerdin pek anlayamadım.

İkisi de çift silindir.

SV650, 76 beygir, MT 7, 74.5 beygir.

SV650, 198 kilo, MT7, 185 kilo.

vs. işte. Ne bakımdan SV650 önerdiğini yazabilirsen memnun olurum, merak ettim.

Motosikleti
    Onun daha iyisi CB650R'la olur; topspeed daha yukarıda. Hem depo dediğin metalden olur, o ne ya öyle plastik depo?
    Kesinlikle ağabey, sırf depo yüzünden Honda denmesi lazım, motosiklet için depo namustur, mıknatıslı depo üstü çantayı taktın mı " çat " edecek yapışacak depoya ..

Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz da alıştığım için bizim Bursa Yamaha bayiisi Start Motor'a, gönlüm hep Yamaha'dan yana oluyor Bursa'da... Hani bu husus da önemli.

Örneğin MT-10 alırken, MT-10 ile Kawasaki Z900 müydü neydi, o ikisi arasında kararsız kalmıştım, ama danıştığım bir
    arkadaşım, "Aman ağbi Bursa'da Kawasaki'den vazgeç. Kawasaki yetkili bayii E. K., tabiri caizse tam bir i*nenin tekidir. Ben bir kere Kawasaki motoru ondan satın almadım diye 1000 bakımını yapmadı, mecbur İstanbul'a gittim bakımını yaptırmaya" demişti. (Arkadaşım sıfır bir Ninja 600'lük almıştı yanlış hatırlamıyorsam, ama başka şehirdeki başka bir bayiiden daha ucuza bulduğunu söylemişti)

Bursa Yamaha bayii Start Motor güzel bir yer, böyle problemler yok. Üç katlı büyük bir dükkan, giriş ve üst kat satış, alt katta da kocaman bir servis var, belki on kişiden fazla çalışıyor, güven veriyor insana. Servisin baş ustası Erol ağbi, efendi, her yönüyle oturmuş bir adam vs.

Honda Bursa bayiisi Duran Kardeşler; aslında onlar da efendi adamlar, onlardan da mont, bellik ve disk kilidi hatırlatma kablosu satın almıştım. Ama onların servisini bilmiyorum, hiç inmedim-görmedim, merak da etmedim pek.

O yüzden alırsam gene MT-07 alacağım.
    Sayın Voltaren, kafaya koyduysan al tabii, MT07 bloğu da bence ölümsüz bir blok, belki ön cam / yan çantalar ya da topcase falan derken 100km/h civarı hızlarla çekilir bir sürüş sağlar .. kafa dağıtmaya buraya girip bazen gereksiz yazıyoruz biz de, dün de Nc ile alakalı yazdığım şeylerden dolayı vicdanım sızladı mesela kendimi Blueway nickli üyeye karşı suçlu hissediyorum şu an .. Nc'de beklentilerine göre mükemmel olabilecek bir motosiklet aslında ..

Her motosikletin vereceği haz, karşılayacağı ihtiyaç farklıdır .. sana uyuyorsa al MT07 en azından blok olarak muazzam .. ama şimdi blok demişken bunun Tracer 07 versiyonu da var Xsr 700 versiyonu da .. yine de MT07 " seni tanıdığım kadarı ile " sana gelmiyor ...

"İlla MT07" dediğin için diğer alternatifleri yazmadım .. bir de bir şey ekleyeyim güzellik " göreceli " bir kavramdır ama ben daha MT07 üzerinde güzel gözüken bir adama da rastlamadım ( arkadan hariç ), MT07 nasıl bir çizimse sadece kendisini çektiğin zaman güzel gözüküyor, o da fotoğrafta .. Xsr bu konuda da biraz daha karizmatik ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i
    Bir kere acemiyiz, suzukinin şanzımanı daha iyi, gazı açmasan bile kendi kendine kalkabiliyor. AEA nın her videosunda dediği gibi mt-07 kafamıza geçebilir, Suzukiyi kullandım. Hata kaldıran bir motor, istersen sıfırıda geldi ama gerek yok. İlk önce pişmek lazım. Sen büyük istiyorsun diye bunları yazdım yoksa benim önerim cb500f olurdu oda üst limit, bende biraz kışı bekliyorum. 200, 250 lik vitesli çin işi birşey alıp vitesliye alışmaya çalışacağım. Sen Bursa'da idin galiba şehirde çok trafik vard ama yakın yerlere gitmen, gezmen bizim İstanbul'a göre daha rahattır diye düşünüyorum. Daha rahat alışırsın işin kolay tarafı uzun yolda gezmek bence. Asıl ustalaşmamız gereken yokuşta kalkmak, aradan dereden geçmek. Sizin Bursa'da biraz yokuşu fazla bir şehir diye biliyorum.
    Voltaren bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Sn. Gökhan Aygün, Yamaha sayfasında şunlar yazıyor:

125.000'den fazla satışıyla MT-07, piyasaya çıktığı günden bu yana Hyper Naked sınıfının 1 numaralı motosikleti olma unvanını elinde tutuyor. Yüksek torklu 690 cc CP2 motoru, kompakt ve çevik şasisi ve olağanüstü sürüş özellikleri ile Yamaha'nın en çok satan modellerinden birini sevmemek imkansız.

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/pr...ed/mt-07-2021/
    Hani tam anlayamıyorum belki de; bu kadar çok seviliyor, bu kadar çok satılıyorsa nesi kötüdür bu motosikletin, onu bilmek isterdim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Şunu da eklemek istiyorum, gördüğüm kadarıyla MT-07 benzeri naked'lar arasında en ufak-tefek olanlardan biri galiba. Bu da benim için önemli.

Şöyle bir problemim var: Ben daha önceden motora "ağırlığı" yüzünden hakim olamıyorum zannediyordum, ama olay o değilmiş... Yani şu an Xmax 400 kullanıyorum, hafif bir motor sayılmaz, 210 kg., MT-10'la eşit ağırlıkta. Ama ilk bir haftalık alışma sürecimi saymazsak, şu an ağırlığı ile ilgili hiç bir problem hissetmiyorum. (Parantez açıyorum, tabii, yani 125 kg'luk bir Nmax gibi değil örneğin Xmax 400, ağırlık farkını ister istemez hissediyorsun, ama problem yapacak bir şey değil, yani problemim ağırlıkla ilgili değil)

Anlayabildiğim kadarıyla beni ürküten şey, vitesli motorlardaki o büyükçe benzin deposu ve gidonun (örneğin scooterlara göre) daha ileride olması - tahminimce bunlar yüzünden hakimiyetimin kısırlaştığını hissediyorum. (Belki bu defa da yanılıyorum, kim bilir?)

O yüzden MT-07'nin daha ufak tefek olması, benzin deposunun da daha ufak olması bir avantaj olabilir benim için.

Motosikleti
    Sn. Gökhan Aygün, Yamaha sayfasında şunlar yazıyor:

Hani tam anlayamıyorum belki de; bu kadar çok seviliyor, bu kadar çok satılıyorsa nesi kötüdür bu motosikletin, onu bilmek isterdim...
    Valla hocam o zaman otomobil alacağınız zaman da Toyota Corolla alın

Kendisi dünyanın en çok satan arabası olduğu için en mükemmel arabası olmalı öyle değil mi ?

Not ; Corolla kullanıyorum ama bu bir hicivdir

Mt07 rakiplerine göre daha ucuz olduğu için satmıştır tıpkı Corolla gibi .. Örnek ; Cb500 F ile MT07 fiyatları çok yakındı ve tabii ki herkes MT07 tercih etti geçmişte .. gibi ..

Uzun kullanıcısı olmadığım için çok keskin yorumlar yapmak istemiyorum ama bana göre aerodinamik olarak zayıf, denge olarak zayıf, fren olarak zayıf, gaz kolu turu çok kısa ve güç aniden geliyor, arka tekerleğinin 180 olması bile basit bir pazarlama hilesi + kullanıcıya hakaret v.s.

Güzel yanı da torklu gerçekten yüksek vites düşük devir ile seyahat etmeye de uygun ..

Mt07 - Er6N incelemesi var (AEA) onu inceleyiniz, üstat gerekli şeyleri söyledi zaten o videoda ..
    Voltaren bunu beğendi.

Kendisi dünyanın en çok satan arabası olduğu için en mükemmel arabası olmalı öyle değil mi ?
    Yok, Corolla dünyanın en iyi arabası değil, ama "kötü bir araba değil" - bunu vurgulamak istemiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Yok, Corolla dünyanın en iyi arabası değil, ama "kötü bir araba değil" - bunu vurgulamak istemiştim.
    İlaveten şunu da söylemek isterim, dediğim gibi süratle işim yok (ama ivmelenme önemli). Yani benim hızım 70-80-90, hadi bilemedin 100. Hadi hiç bilemedin, sollama yaparken bir kaç saniyeliğine 110-120. O kadar yani. Motorda süratten değil, gezmekten zevk alıyorum ben, resmen terapi gibi bir şey, kafamın boşaldığını hissediyorum... (ama güç de elinin altında olmalı her zaman - gerektiği yerde kullanabilmen için, bunu da istiyorum)

Yani bu hızlar için, aerodinamiği biraz yetersizmiş, frenleri biraz zayıfmış vs. benim için bunlar problem değil diye düşünüyorum.

Benim için problem, hakim olarak kullanabilecek miyim, kullanamayacak mıyım. Yaşarsam zaman gösterecek, sizlerle de paylaşacağım.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Selamlar... Xmax 400'e daha üç buçuk ay önce geçmişim. Ama kaşıntılar çabuk başladı.

MT-07 düşünüyorum (sıfır km).

Sürat yapan bir adam değilim, en fazla 90-100, 70'den sonrası beni bozuyor araba olsun, motor olsun. Ama ivmelenme önemli benim için motosiklette.

Şehiriçi-şehirdışı karışık kullanıyorum motoru.

MT-07 hakkında görüşlerinizi-tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Teşekkür ediyorum herkese...
    Mt-07 'den çok daha konforlu olduğunu düşündüğüm xmax'ten, Tracer 700 gibi bir motosiklete geçmen daha iyi olabilir. Motor aynı, az da olsa rüzgar koruma , ve kısmen uysallaştırılmış vites geçişleri ile (şehiriçi düşük hız) daha rahat edeceğini düşünüyorum.
    Voltaren ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    2016 CB500F
    ...
    İlaveten şunu da söylemek isterim, dediğim gibi süratle işim yok (ama ivmelenme önemli). Yani benim hızım 70-80-90, hadi bilemedin 100. Hadi hiç bilemedin, sollama yaparken bir kaç saniyeliğine 110-120. O kadar yani. Motorda süratten değil, gezmekten zevk alıyorum ben, resmen terapi gibi bir şey, kafamın boşaldığını hissediyorum... (ama güç de elinin altında olmalı her zaman - gerektiği yerde kullanabilmen için, bunu da istiyorum)
    ...
    Hocam sizin motosikletiniz Moto Guzzi V7 III; mis gibi şaftlı da zincirle yağla temizlikle uğraşmak yok, hava soğutmalı basit sistem. Yağını zamanında değiştirin tamam.

https://shbd.io/s/OeJkl6lb
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yeni kasada MT-07’nin tüm sıkıntıları giderildi. Fren konusunda ön diskler büyüdü, Virajda güven vermiyor vs diyenler için süspansiyonlar elden geçti. Ufak tefek çok güzel bir motosiklet. Sakin sürmek istesen sürülüyor, apaçilik yapmak istesen anında cevap veriyor. Öyle abartılı bir gücü de yok. Bunu diyenlerin ilk büyük cc tecrübesi mt-07 olmalı. Daha önce Mt-10 selesine oturmuş birisi için bisikletten hallice gelecektir. İstanbuldaysanız MT Tour festivali vardı. Mt-07 için Belki boş saat bulup rezervasyon alabilirsiniz. Burada kötüleyenlere kulak asmayın. İmkan varsa bir deneyin. Tüm dünya genelinde satış rekorları kırmış bir motosikleti Corolla örneği ile karşılaştırmak baya komik. Bu motosikletin fiyatı Avrupa’da rakipleriyle neredeyse aynı. Ucuz olduğu için çok satılmıyor emin olabilirsiniz.
    Üç silindir olarak Trident 660 seçeneği de var ama ülkemiz için özel bir durum olan piyasa durumundan dolayı MT-07’den şaşmazdım. Değer kaybetmiyor ve ölüsü bile alıcı buluyor, her türlü çıkma parça bulunuyor vs.
    Voltaren bunu beğendi.

@Hırbonen destek çık, "Honda" CB650R alabiliyorken hiç (markası lazım değil) MT-07 alınır mı yahu?!
    Amatorluk..

Ama yamaha daki insanlar havuc mu kemirsin ? Ben destekliyorum mt7 almasini.

O degil de,anket yaparken bir milyon kisi trident dedi ama is motoru almaya gelince oyle olmuyor galiba..

Foruma bakinca dedim bu trident mt25 gibi satacak..
    Voltaren bunu beğendi.
    Son Fetöş Bukucu

Motosikleti
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasada MT-07’nin tüm sıkıntıları giderildi. Fren konusunda ön diskler büyüdü, Virajda güven vermiyor vs diyenler için süspansiyonlar elden geçti. Ufak tefek çok güzel bir motosiklet. Sakin sürmek istesen sürülüyor, apaçilik yapmak istesen anında cevap veriyor. Öyle abartılı bir gücü de yok. Bunu diyenlerin ilk büyük cc tecrübesi mt-07 olmalı. Daha önce Mt-10 selesine oturmuş birisi için bisikletten hallice gelecektir. İstanbuldaysanız MT Tour festivali vardı. Mt-07 için Belki boş saat bulup rezervasyon alabilirsiniz. Burada kötüleyenlere kulak asmayın. İmkan varsa bir deneyin. Tüm dünya genelinde satış rekorları kırmış bir motosikleti Corolla örneği ile karşılaştırmak baya komik. Bu motosikletin fiyatı Avrupa’da rakipleriyle neredeyse aynı. Ucuz olduğu için çok satılmıyor emin olabilirsiniz.
    Üç silindir olarak Trident 660 seçeneği de var ama ülkemiz için özel bir durum olan piyasa durumundan dolayı MT-07’den şaşmazdım. Değer kaybetmiyor ve ölüsü bile alıcı buluyor, her türlü çıkma parça bulunuyor vs.
    https://www.motostop.eu/moto/YAMAHA_...0_STREET/20539

https://www.motostop.eu/moto/YAMAHA_...1_STREET/20960

https://www.motostop.eu/moto/SUZUKI_...1_STREET/21110

https://www.motostop.eu/moto/HONDA_C...0_STREET/20486

https://www.motostop.eu/moto/TRIUMPH...1_STREET/21188

https://www.motostop.eu/moto/YAMAHA_...1_STREET/20964

Alt tarafı 8.000 $ - 9.000 $ arası olan " ortalama " motosikletler için tartışmaya bile gerek yok, fakirlikten bunları motosiklet zannediyoruz, hepsi bu.

İsteyen istediğine binsin .. global fiyatlar da yukarıda yer alıyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

https://www.motostop.eu/moto/HONDA_C...1_STREET/21050

bunu eklemeyi unutmuşum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 CB500F
    https://www.motostop.eu/mobilemoto/H...0_STREET/20486

Burada CB500F görseli kullanmışlar.

Motosikleti
    https://www.motostop.eu/mobilemoto/H...0_STREET/20486

Burada CB500F görseli kullanmışlar.
    Al ağabey seni mi kıracağız

https://www.motostop.eu/mobilemoto/H...6_STREET/15736

https://www.motostop.eu/mobilemoto/H...7_STREET/17440

burada maksat " ucuz " olanı göstermekti, gerçi son 5 senede 4 farklı ülkede vitrinlerde yeterince gördüm " neyin daha ucuz olduğu için tercih edildiğini " .. de .. bunlar da burada dursun ...
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 CB500F
    Evet MT-07 ucuz, ABD Avrupa'da gençler alıyor çoğunlukla. Bizde de çok agresif ve başarılı fiyat politikası sayesinde çok tuttu. CP2 bloğu takdir ediyorum tabi, ona laf yok.

Ama Yamaha MT-07 ile o bloğun hakkını vermiyor bence. Honda'nın 500 serisinin başladığı noktadan şimdi geldiği noktaya bakarsanız Yamaha MT-07 için ne kadar az geliştirme / güncelleme yaptığını görürsünüz. Honda 500'lere 4 nesilde çok şey ekledi. (Hoşaflar çok planlı yapıyor gerçi, ona da kızmıyor değilim...)
    Voltaren bunu beğendi.

BLUE MOTOR

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)