Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ve Yağmur

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba ;
    Motosikletim üstü kapalı bir çardak da durmakta yanları yarıya kadar kapalı üstünde motosiklet brandası var. Herşeye rağmen yağmur yağdığı zaman zarar görür mü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ve yağmur dedin de, bir keresinde sağanak yağmur altında takım elbise ile motor sürmüştüm. Tabiri caizse donuma kadar ıslanmıştım. Yürürken ayakkabının içinden vcık vcık diye su fışkırıyordu. Vay be eski günler aklıma geldi.
    espresso, Osm@n ve recaip bunu beğendiler.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Benim motor 2 senedir yağmurun altında bi zararını görmedim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim motor da şu anda evin önünde ağaca zincirli, üzerinde branda var. Bu şekilde kalacak, arada yağmursuz günlerde binerim. Bir şey olmaz.
    Ara ara aşağı inip orasına burasına wd40 sıkınca (fren balataları hariç, oraya wd40 değmemeli) paslanma sorunu da fazla olmaz.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiri caizse donuma kadar ıslanmıştım.
    Bu şarkıyı siz mi yazdınız yoksa?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    görür desek başka görmez desek başka.mesela hiç güneşe koymazsanda zarar görür nemi almak içinde arada bi güneşe tutmak lazım.ıslak duracağı için daha çabuk parçalar yıpranabilir komple plastik aksam her şey açıkta.bazı arkadaşlarm 1 kere branda atmadı üstüne 7 8 yıllık motor antalyada 0 ayarında şu an bile yıpranma yok.bende dün sabah susadım 6 da baktım gök gürlüyor üşenmedim sabah 6 da yataktan kalkıp motoru brandaladım
    dundanbiri bunu beğendi.

benim motorum ıslandığı zaman sinyal sesi veriyor. kuruyunca geçiyor :D

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    E5 yanyolda metroportun ordan geçiyodum 2 gün önce lastikleeim ırc ve abs yok dingilin teki yanyolun ortasında orta sehpaya alıp yolu kapatmış tam otobüs durğının orda az kalsın düşüyordum arka freni bas çek yapa yapa kaya kaya zar sor durdum çok dşkkatli olmak lazım o yüzden

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    üstü kapalı, brandalı...
    yağmur suyu değmeden yağmurdan etkilenebilecek bir motor mu aldınız?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

Yağmur görsün arada. Yağmurda kullanmanın da kendine has bir zevki var. bunu tadamayanlara üzülüyorum. ^^
    dundanbiri bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    @EneS_Turker burası neresi? İzmir'e benzetemedim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Motosikletin hareketli heryerine wd 40 sık üzerinden sel geçse fren diskleri ve zincir paslanır sadece.WD40 şifadır ömrü uzatır bedene sıhhat verir.
    espresso bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Barbarouses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @EneS_Turker burası neresi? İzmir'e benzetemedim.
    Spil Dağı manisa
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    ben de İzmir'deyim. Geçen kafama esti Manisa'ya gittim. Spil'e çıksam mı dedim ama saat akşam üzeri olduğundan ve daha önce hiç gitmediğimden vazgeçtim. manzara şahane gözüküyor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yahya0047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E5 yanyolda metroportun ordan geçiyodum 2 gün önce lastikleeim ırc ve abs yok dingilin teki yanyolun ortasında orta sehpaya alıp yolu kapatmış tam otobüs durğının orda az kalsın düşüyordum arka freni bas çek yapa yapa kaya kaya zar sor durdum çok dşkkatli olmak lazım o yüzden
    O dingil dediğiniz kişinin motosikleti arıza yapmış olamaz mı? Daha görünür olmak adına emniyet şeridini ortalamış olamaz mı mesela? G.T kadar emniyet şeridinde bir zahmet dikkatli gidiverin. Adam/Kadın motosikletinin yanında dursa yola paralel daha mı az tehlikede olur mesela?

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Yahya0047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminyet şeridi arıza vs acil durumlar için ya sana sormazlar mı ne dal budağa işin vardı orada diye birde adama dingil diyor dimağlar piril le yıkanmış gibi pırıl pırıl

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminyet şeridi arıza vs acil durumlar için ya sana sormazlar mı ne dal budağa işin vardı orada diye birde adama dingil diyor dimağlar piril le yıkanmış gibi pırıl pırıl
    Bahsettiği yer emniyet şeridi değil, yanyol. Orada emniyet şeridi yok gibi zaten, yani yolun kenarında 20cm kadar bir boşluk var.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Özür dilerim o zaman arkadaştan yan yol diye emniyet şeridine diyenler var ben onu kast etti sandım :D Dingil olan benim şu anda :D

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Abi motosikletleri yaparlarken yağmur görmesin,güneş görmesin öyle kullanılsın diye yapılmıyordur herhalde.Yağmur çamur birşey olmaz.Touring motorların diskiyle racing motorların diskleri aynı değilmi birine heryerde kullan birine yağmur bile gösterme diyorlar.Bilmediğim birşey varsa bilgilendirirseniz sevinirim.Şeker değil bunlar nasıl keyif alıyorsanız öyle binin.Keyifli ve güvenli sürüşler.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)