Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Crf 190L

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Küçük cc. enduro-touring için boşluğu doldurur mu birlikte göreceğiz.
    Tabii gelir mi, gelmez mi? , ayrı bir konu.
    KırmızıGrom ve levend84 bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    gelirse 60bincik fiyatı olur

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hiçbir boşluğu doldurmaz. Ekonomisi b.k gibi yönetilen ülkede böyle antin kuntin motorları beğenir hale geldik. Samimi söyleyeyim; 190-200 cc bunlar iyi hoş da dağda,bayırda,yolda zerre keyif vermez. Honda da Çinliler gibi bu furyaya uydu, şekil şemal süper, motor bloğu kuvvetsiz ve b.k gibi.

Esas kendimize sormamız gereken soru şu; "Biz neden Africa Twin'in gerçeğini alamıyoruz da düşük cc çakmasının gelmesine bel bağlıyoruz?" Hintli miyiz biz?

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelirse 60bincik fiyatı olur
    Gelene kadar diğerleri ne olur onu görmek lazım. 250'liklerden pahalı olmaz herhalde. Tek kişi, kısa orta mesafe turlar yapanlar için iyi bir alternatif olabilir.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Benim anlamadığım hindistanda vesayre birsürü motosiklet markası var ve rekabet fazla gözüküyor ama Türkiyede honda yamaha gibi markaların ekonomik modellerinin sayısı çok ama çok az 30 40 ın altında motor 5 parmağı geçmez

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İlk akla gelen bir yıl kullanıp zarar etmeden elden çıkarmak olunca, ülkede sektör 3-5 modelin etrafında döner durur.

Bu saçma sapan algıya, alanda, satanda kapılmış gidiyor...

Genel olarak 200cc ye gelirsek.
    Her malın bir alıcısı vardır.
    Ben mesela,
    Hero Xpulse 200-T bekliyorum.
    İnazumayı verip 200t akmak istiyorum.
    Bana göre, benim için 200cc nin bir sürü ( + ) sı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    İyi noktaya degindin.cevremde kim varsa,motor alayim,1 yil bineyim sonra zarar etmeden satayim dusuncesinde...
    Boyle olunca herkes belli modelleri aliyor...

Bugün ben de gördüm otomatik mi göremedim bilen varsa yazsın motor 200 cc olmanın hakkını verirse hem cebe hem doğaya katkısı olur

Motosikleti
    cb250r
    yamaha ve honda, Hindistan pazarında sattıkları hava sogutmalı motorlarını getirirse fakir Türk insanına bi güzellik yapmış olur. Bu motor gelse nolur r25 parasına satacaklar.

Bencede getirmeli açıkcası 125 cc 150 cc kaliteli basit ucuz motor getirse şekli şemali güzel olanlar var çok iyi olurdu

Bu motorlar Euro 5 emisyon normlarını karşılamıyor, o yüzden Hindistan, Pakistan vs. gibi Asya ülkelerin veya Latin Amerika ülkelerine satılıyorlar. Böyle bir yığın model var mesela Yamaha XTZ125 - 150 - 250 serisi gibi. Ancak emisyona takıldıkları için Türkiye'ye ya da AB ülkelerine gelmeleri gibi bir durum söz konusu değil.

Mantıklıymış dediğin jfip.cb125f gelirmi peki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motorun turkiye ye gelmeyeceğini bildiğin halde türkiye ye gelir mi bilnimez demek bizi saf yerine koymak demek.
    Bu tur videoları alıp kendi kanalına koyarak takipci sayın ne kadar artabilir ?

Acilen birkaç guzel kız bulup onları motora falan bindir.Ne kadar kız,o kadar takipci.

Al o zaman sana biraz metaryal sağlayalım,https://www.youtube.com/watch?v=aXq-...=MotorcyclesTV ekle kanalına sunu da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklıymış dediğin jfip.cb125f gelirmi peki
    valla başımızın etini yedin gelecek mi gelecek mi

gelmeyecek abicim gelmeyecek.
    lokalsürücü bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Oyuncak olarak bazı boşlukları doldurabilir. Benim yeğeni crosscu yapayım diyorum, 5 yaşında falan kendisi. Bu kadar pahalı bir oyuncak olmasa başlangıç için düşünürdüm bunu, 2 zamanlı devam. Gerçi küçük yaştan motor sporlarıyla uğraşıp da başarılı olamayan henüz görmedim, amorti edebilir kendini.

ModernKovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunlar Türkler için üretilmiyor ki. Adamlar neyse bugün iki saat dağa bayıra süreceğim altı ucu, 1200lüğü çıkarmamış olurum deyip 2. motor olarak alsın diye üretiliyor. Türkiye'nin ekonomisi artık sıfır herhangi bir şey almak için çok kötü durumda. Yukarıda da denildiği gibi Honda getirecekse 100-200cc bandındaki alt segment commuterlarını getirsin, en azından binecek bir şeylerimiz olur.

Alıp bir sene satayım olayına da değinmek istedim. Keşke bir sene kullanılsa motorlar, o da olmuyor. 5000 km deviren başkasına salıyor. Piyasada 20-30 ₺ altında 3-5 motor dışında güvenilir pek bir şey olmadığından sadece onlar rağbet görüyor. Öbür türlü ayda bir kez sanayi yolu.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir boşluğu doldurmaz. Ekonomisi b.k gibi yönetilen ülkede böyle antin kuntin motorları beğenir hale geldik. Samimi söyleyeyim; 190-200 cc bunlar iyi hoş da dağda,bayırda,yolda zerre keyif vermez. Honda da Çinliler gibi bu furyaya uydu, şekil şemal süper, motor bloğu kuvvetsiz ve b.k gibi.

Esas kendimize sormamız gereken soru şu; "Biz neden Africa Twin'in gerçeğini alamıyoruz da düşük cc çakmasının gelmesine bel bağlıyoruz?" Hintli miyiz biz?
    Diğer yorumlar ekonomi ile ilgili olduğu için, (ki katılıyorum).Sadece şu ikisini yanıtlayayım.

"Hiçbir boşluğu doldurmaz"
    Ben farklı düşünüyorum bu konuda. Bu sınıfta, ya commuter, ya cross tarzı motorlar var. Bütçeyi biraz daha yukarı çekince bu sefer inazuma veya naked mt-25 touring gibi kullanılıyor.
    "190-200 cc bunlar iyi hoş da dağda,bayırda,yolda zerre keyif vermez. "
    Dolayısıyla caddede biraz sele konforu olan, dik oturuşlu, köy yolu ve hafif arazi yapabilen bir motor, o bütçedekiler için iyi olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar Euro 5 emisyon normlarını karşılamıyor, o yüzden Hindistan, Pakistan vs. gibi Asya ülkelerin veya Latin Amerika ülkelerine satılıyorlar. Böyle bir yığın model var mesela Yamaha XTZ125 - 150 - 250 serisi gibi. Ancak emisyona takıldıkları için Türkiye'ye ya da AB ülkelerine gelmeleri gibi bir durum söz konusu değil.
    BS6 standartlarında dolayısıyla Euro5 normlarını karşılıyor. Avrupa'da satılmasında sıkıntı yok.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer yorumlar ekonomi ile ilgili olduğu için, (ki katılıyorum).Sadece şu ikisini yanıtlayayım.

"Hiçbir boşluğu doldurmaz"
    Ben farklı düşünüyorum bu konuda. Bu sınıfta, ya commuter, ya cross tarzı motorlar var. Bütçeyi biraz daha yukarı çekince bu sefer inazuma veya naked mt-25 touring gibi kullanılıyor.
    "190-200 cc bunlar iyi hoş da dağda,bayırda,yolda zerre keyif vermez. "
    Dolayısıyla caddede biraz sele konforu olan, dik oturuşlu, köy yolu ve hafif arazi yapabilen bir motor, o bütçedekiler için iyi olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

BS6 standartlarında dolayısıyla Euro5 normlarını karşılıyor. Avrupa'da satılmasında sıkıntı yok.
    Üstat aslında benzer şeyi savunuyoruz sizinle. Konu yine ekonomiye geliyor. Biz niye sürekli commuter tarzı motora binmek durumundayız ki?
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun turkiye ye gelmeyeceğini bildiğin halde türkiye ye gelir mi bilnimez demek bizi saf yerine koymak demek.
    Bu tur videoları alıp kendi kanalına koyarak takipci sayın ne kadar artabilir ?

Acilen birkaç guzel kız bulup onları motora falan bindir.Ne kadar kız,o kadar takipci.

Al o zaman sana biraz metaryal sağlayalım,https://www.youtube.com/watch?v=aXq-...=MotorcyclesTV ekle kanalına sunu da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

valla başımızın etini yedin gelecek mi gelecek mi

gelmeyecek abicim gelmeyecek.
    Türkiye'ye gelmeyeceğini biliyorum gibi bir durum yok (Euro5 konusundan dolayı gelmeyeceğini bildiğimi düşünüyorsan) Açıkladığım gibi, teknik açıdan sıkıntı görünmüyor. Gelmemesi için de mevcut durumda bir sıkıntı görmüyorum. Niye böyle düşündüğünü, veya niye saf yerine koymak isteyeceğimi düşündüğünü blemedim.

Yeni bir model çıkmış, ben de duyurdum burada. Ekonomi, sıfır motosikletlerin pahalılığı, ikinci elde çok fiyat istenmesinin tartışılmasından daha iyidir diye düşünüyorum.

Youtube ile hobi olarak ilgileniyorum. Daha doğrusu video ve fotoğraf ile amatörce ilgileniyorum diyelim. Mobil fotoğraf, aynasız fotoğraf makineleri ve drone da dahil. Diğer denemelerim yanında, motosiklet haberleri ile ilgili de bir playlist var. Bu tür videoları da oradan gönderiyorum. Bunlarla takipçi artmaz, sen söylemeden önce de biliyordum, dolayısıyla o tür bir kaygıyla atılmış bir video değil.

Takipçi kasma gibi bir derdim olsa, sosyal medyadan motosiklet süren yerli yabancı kadınların foto ve videolarını toplayıp yayınlamak daha geri dönüşü yüksek bir uğraş olur.

Ama dediğim gibi, öyle bir derdim yok. Yaş 45 oldu, uğraşamam.

(Kafama göre takılıyorumn senin anlayacağın. Hoşuna gitmediyse, çok dikkate alma. Boşver gitsin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat aslında benzer şeyi savunuyoruz sizinle. Konu yine ekonomiye geliyor. Biz niye sürekli commuter tarzı motora binmek durumundayız ki?
    Haklısın. Bana göre de motosikletten keyif almak için, gücünü hissettirecek motorlara binmek lazım. Özellikle 650cc ve üzeri motora bindikten sonra geri dönmek çok zor.

Ben de zaten yorumlarını eleştirmek için yazmadım cevabı. Maddi durumu nedeniyle, daha yüksek cc. motorlara binemeyen kardeşlerimiz için, değerlendirmeye alabilecekleri bir motor olduğunu düşündüğüm için yazdım. (Getirirlerse tabii)

Hee, büyük cc. ye binen rahat mı? dersen, o da değil tabii. Ben de isterim en azından model yükseltmeyi veya 3-5 koyup farklı bir motoru da denemeyi ama, en azından içinden geçtiğimiz dönem (daha da uzun sürmez inşallah) buna müsait değil.

Mevcut şartlarda hobimizden vazgeçmemek için, duruma göre vaziyet almaya çalışıyoruz işte.
    gurucuk ve tommygun bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu alet Honda'nın doğu pazarları için ürettiği Euro normlarını karşılamayan bir motosiklet.Bu yüzden hiç bir zaman ülkemize gelmez.Gerçi hiçbir zaman Avrupa Birliği'ne giremeyecek olan ülkemizin hala neden Euro Normlarında direttiğini anlamış değilim.Sırf şu Euro Normları yüzünden bir çok motosiklet ülkemizde satışa çıkamıyor.Fakir doğu ülkelerinde bile başlangıç motosikleti olarak sakız parasına satılan bu aleti merak ile takip etmeye başladıysak ben ülkemizin hayat şartlarını bir gözden geçirmemiz lazım.Artık hayallerimiz bile cc küçülttü.
    Kerem34_ bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alet Honda'nın doğu pazarları için ürettiği Euro normlarını karşılamayan bir motosiklet.Bu yüzden hiç bir zaman ülkemize gelmez.Gerçi hiçbir zaman Avrupa Birliği'ne giremeyecek olan ülkemizin hala neden Euro Normlarında direttiğini anlamış değilim.Sırf şu Euro Normları yüzünden bir çok motosiklet ülkemizde satışa çıkamıyor.Fakir doğu ülkelerinde bile başlangıç motosikleti olarak sakız parasına satılan bu aleti merak ile takip etmeye başladıysak ben ülkemizin hayat şartlarını bir gözden geçirmemiz lazım.Artık hayallerimiz bile cc küçülttü.
    Harbiden ya ab'ye girmek hayali bir yana dursun tüm Ortadoğu'nun çeri çöpü bize girdi; neden hâlâ AB normları diye ısrar ediyoruz? Sal gitsin nasıl olsa öyle bir hedefimiz yok değil mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)