Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet şeffaf kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayabusa
    Selamlar. Motosikletime şeffaf kaplama yaptirmak istiyorum. Genel herkesten duyduğum hep kalktığı yönünde. Aramizda uygulayipta bende kalkma olmadi diyecek var midir? Kaplama yapicak atölye önerisine açığım.
    Yer:Ankara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[IMG][/IMG]

Ben R25'ime böyle bir şey yaptırdım. Ankara'da kaplattım, şeffaf kaplama fiyatını sorduğumda 5-6 bin liralardan bahsetti kaplayan yer, motosiklet çok detaylıymış o yüzden pahalıymış. Düdükleyecek yer arıyordu bence

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim motorun sağ-sol karenaj ve ön kafada şeffaf kaplama var. Eski sahibi , ben 2 sene önce motoru satın almadan önce yaptırmış. Öyle ufak taştı, çakıldı geldiğinde koruyor, çizilmiyor fakat zamanla bazı yerlerde çatlama yaptı ama çok da öyle aman aman belli olmuyor. Benim motorda kaplamalar kalkmadı. Yine de denenebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı TheyDontKnow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://www.hizlires...o5.jpg</a></a>

Ben R25'ime böyle bir şey yaptırdım. Ankara'da kaplattım, şeffaf kaplama fiyatını sorduğumda 5-6 bin liralardan bahsetti kaplayan yer, motosiklet çok detaylıymış o yüzden pahalıymış. Düdükleyecek yer arıyordu bence
    Ben tam geçen sene bu zamanlar motoru komple folyo kaplattırmak için fiyat almıştım. Çin malı folyo için Ekim.2020'de 1500 TL, Avrupa malı folyo için 2750 TL fiyat almıştım. Tabi bu rakama depo, kuyruk, her yer dahildi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    En gerizekalı olanımız bile 3. denemesinde kusursuz kaplar. Türkiye'de ki fukara tuningcilerin alamayacağı, en kaliteli folyo ile 1000 lira tutmaz tüm motosiklet. 3000 liraya araba kaplıyorlar lan orta kalite folyoyla. Detaymış, 3 avuç grenaj var sabaha kadar detaylı olsa kaç yazar.

Taş çarpması hariç, güneşten, basit çiziklerden korunmak için internetten bir seramik kaplama al. Pasta cila üstüne sür gitsin. Folyo kaplamanın tek artısı fırlayan taştan koruyor. Kuyruğuna taş fırlayan yoktur herhalde, en fazla ön-yan grenaja sıçrar. %90'ı kafaya, ön çamurluğa patlıyor.

Geçen gün seramik kaplama için fiyat istedim 1200 lira dedi sövüp kapattım, piyasadaki en kaliteli seramiği kullansa yarısı etmiyor. Süngere döküp iki a4 kadar grenaja sürmenin işçiliğine 700 lira verecek kerizi illa buluyorlar ki fiyatlar bu ayarda. Bu basit işleri kendi yapamayanları feci öpüyor adamlar. Geçen Facebook grubunda normalde arabalarla ilgili mekanı olan bir arkadaş gruptan gelenlere 300'e seramik yaparım demişti, marka da fena değildi. Düşün adam 300'e yaptığı halde para kazanabiliyor.

100 oktan TV var seramik kaplama yaptırmıştı İstanbul da koruyor mu bilemiyorum

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Benim CRF'de vardı. İlk sahibi yaptırmıştı. Herhangi bir kalkma yoktu. Ufak tefek düşmelerde çizilmeden korumuyordu ama çizilmenin miktarını azaltıyordu. Motosiklet plastikleri kolay yıpranıyor. Botla vuruyorsun, çanta bağlıyorsun çiziliyor, iz bırakıyor. Kaplama iyi fikir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    PPF için motosiklet tarafı biraz dertli. Onlarca yer ile konuştum, hepsi "moto.." lafını duyar duymaz yok yapmıyoruz diyor.
    İki yer bulabildim yapabileceğini söyleyen, ikisi de İstanbul'da bu arada, ama sonrasında vazgeçtim. Birleşim yerlerinde iz olacak olması, büyük ihtimalle soyulacak olması vb sebeplerden.
    Bir tanesi liya garage diye bir yer. GS falan da kaplıyorlar arada sırada ppf ile. Benim motorun fotoğraflarını yollayınca depodan korktular. Ama yine de yapabileceğimizi düşünüyoruz dediler.
    İkincisi, instagram'da canowax diye bulabileceğiniz araba ve motor detay işleri yapan arkadaşın komşusu ve ppf için birlikte çalıştığı bir yer. Onlarla yüzyüze görüştüm, yine deponun çok zorlayıcı olacağını ama yapılabileceğini düşündüklerini ilettiler.

Burada anahtar konulardan biri de motor üstünde kıvırıp kesebilmek. Geçenlerde bi RS660 grubunda bir yerde bir link gördüm, zaten seramik kaplattığım için çok bakmadım ama bilgisayarda ölçüleri girilmiş hazır kesilmiş ppf için çizimler vardır. Bu şekilde motor için özel çizilmiş parçalar bulunabilirse çok çok daha düzgün bir kaplama yapılabilir.

Bir de eğer motor mat ise herşeye iki kere dikkat etmek gerekiyor. PPF yapıyorum diyip mat ppf'ten haberi olmayan çok var, aynısı seramik için de geçerli. Geçenlerde bir yerde denk geldiğim biri seramik yaptığından bahsetti, mat için seramik diyince "ne fark eder, öyle bişey yok", "benim seramik hepsine uygun" falan diye konuşuyordu, ben çayımı içip kalktım :D

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En gerizekalı olanımız bile 3. denemesinde kusursuz kaplar. Türkiye'de ki fukara tuningcilerin alamayacağı, en kaliteli folyo ile 1000 lira tutmaz tüm motosiklet. 3000 liraya araba kaplıyorlar lan orta kalite folyoyla. Detaymış, 3 avuç grenaj var sabaha kadar detaylı olsa kaç yazar.

Taş çarpması hariç, güneşten, basit çiziklerden korunmak için internetten bir seramik kaplama al. Pasta cila üstüne sür gitsin. Folyo kaplamanın tek artısı fırlayan taştan koruyor. Kuyruğuna taş fırlayan yoktur herhalde, en fazla ön-yan grenaja sıçrar. %90'ı kafaya, ön çamurluğa patlıyor.

Geçen gün seramik kaplama için fiyat istedim 1200 lira dedi sövüp kapattım, piyasadaki en kaliteli seramiği kullansa yarısı etmiyor. Süngere döküp iki a4 kadar grenaja sürmenin işçiliğine 700 lira verecek kerizi illa buluyorlar ki fiyatlar bu ayarda. Bu basit işleri kendi yapamayanları feci öpüyor adamlar. Geçen Facebook grubunda normalde arabalarla ilgili mekanı olan bir arkadaş gruptan gelenlere 300'e seramik yaparım demişti, marka da fena değildi. Düşün adam 300'e yaptığı halde para kazanabiliyor.
    Bu kadar kolaysa buyur yap, dev pazar var, paraya para demezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)