Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

70 hız sınırında 86 ile %50 aşım cezası yedim (1300 TL)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda kanunlar her ne kadar "vatandaşı düdüklemek" amacıyla olsa da bu sefer ki gelen ceza adaletli olmuş diye düşünüyorum, polise yakalandığına göre yola hakim olamayacak kadar hızlı gidiyorsun. acil bir durum olsa duramayacak mısın? bir anda su birikintisi çıksa yada bir şekilde önüne bir engel çıksa sonuç ne olacak?

kazalar bu şekilde oluyor, anayol dışında yüksek hızlara çıkmamalıyız. şu hız konusunda gerkçekten sinirlerim bozulmaya başladı benim, herkesin mi acelesi olur anlamıyorum.

Taxi filmi geldi aklıma, "Daniel" yanındaki sivil polise "ben onu kaykaycılar için sanıyordum" diyordu, tabi sivil polis olduğundan habersiz. 50 km hız sınırının olduğu yerde 190 la gidiyordu film icabı :D sonra polis karakolunda kıvırıyor "aa güneşten sanırım, kadrandaki 1 rakamını görememişim" diyordu, tabi polis yine fırça atıyor, 190 yerine 90 la gitsen dahi hız sınırını aşıyorsun, kaykaycılar, bisikletliler, patenliler herkes için geçerli diye fırçalıyordu..

izlemeyen için öneririm güzel film "Taxi" peugeot 406 reklamının yapıldığı fransız filmi

Üzerinde sadece 70 yazan tabela koyup burada motora 50 diyerek ceza kesmek çok mantıklı o zaman?
    70'le giden araba 70 ile giden motordan daha mı hızlı duruyor?

Biz bu mantıkla ses çıkarmazsak anayola da 40 km/s hız sınırı koyarlar, orada da hız yapamayız merak etme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir ara meraklanıp baktığımda modern dünyadan diyelim, sadece Yunanistan'da motosiketlerin hız limitinin otomobilden düşük olduğunu bulmuştum; ona da şimdi başka siteden baktım otobanda 130kmh diyor yine. Gerçi yurtdışında bu konuda kaynak baktığınızda genelde "motorlar için limit daha yüksek değil mi yaa" gibi tepkiler geliyor. =)

Otobüsün, kamyonun daha düşük hız sınırına sahip olmasının sebebi iyi duramamaları. Bu açıdan baktığımızda da motosikletin fren kabiliyeti otomobilden çok çok düşük olmasa da, pratikte motosiklet sürücüleri otomobil sürücülerinden (ortalama olarak) daha kötü fren yapıyorlar, yani gerçek hayatta fren mesafesi biraz daha uzun. Ama yine de bu kabiliyete endeksli konudan ötürü aracın limitinin düşürülmesi bana çok mantıklı gelmiyor.

*

Üzerinde 50 yazan yerde 40 ile gitmek zorunda olabilirsin evet. Otobanda da 120 yazıyor, sorsana TIR şöförlerine 120 ile giderim diyorlar mı?
    Burası ABD değil arkadaşlar, mikrodalga fırınınıza kedinizi atarsanız mahkemeden tazminat falan alamazsın.

Ayrıca evet, 70'le giden motosiklet %99 70'le giden otomobilden daha geç duracaktır.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)