Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorunuzu Nasıl koruyor sunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Ben motosikletimi kapalı garajda durmasına rağmen kilitliyorum . Video da gözükmeyen direksiyon kilidi ve alarm da mevcut.

https://vm.tiktok.com/ZSe11nyJD/
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Tiktoker alert !
    birbilent ve ucar98 bunu beğendiler.

hırsızlar için güzel fikir verecek bir video olmuş.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu ana kadar bizim ilçede bir tane scooter hırsızlığı oldu. Ertesi gün yakın ilçede buldular. Çalan da Suriyeli çıktı. Burada anahtarı üzerinde bıraksan da motor hırsızlığı yok denecek kadar az. Çoluk çocuk oynar, çalıştırır, devirir diye anahtarı üzerinden alıyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de africa twin olsa bende böyle yaparım herhalde :D pahalı motor daha cok ugras ıstedıgı için ns200 ile az kilit ile devam :D

Motosikleti
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsızlar için güzel fikir verecek bir video olmuş.
    Hırsız gelip de bu kadar uğraşacaksa şaşarım … ev müstakil bahce demir kapılı önünde 3 tane otomatik vites araç var onlarıda çıkarması gerek 😃

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar bizim ilçede bir tane scooter hırsızlığı oldu. Ertesi gün yakın ilçede buldular. Çalan da Suriyeli çıktı. Burada anahtarı üzerinde bıraksan da motor hırsızlığı yok denecek kadar az. Çoluk çocuk oynar, çalıştırır, devirir diye anahtarı üzerinden alıyorum.
    Hangi ildesiniz bazı iller çok sıkıntılı ama ben yozgat lıyım yozgatta da üstünde kalsa bişey olmuyor köyümüzde

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Hangi ildesiniz bazı iller çok sıkıntılı ama ben yozgat lıyım yozgatta da üstünde kalsa bişey olmuyor köyümüzde

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de africa twin olsa bende böyle yaparım herhalde :D pahalı motor daha cok ugras ıstedıgı için ns200 ile az kilit ile devam :D
    Büyük küçük fark etmez kilitlemek gerek

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir sürü kilit+branda+arabayı motoru kilitleyecek şekilde park etmek+motoru anahtarı üstünde bırakmış gibi kontrol etmek. Gece uyanınca ilk işim motora bakmaktır. Çok az kullandığım için genelde akü evde durur. Bana gülen komşularım oldu. Fakat, komşumun motoru çalındı. Benimki çalınmadı. Güvende mi? Hayır.
    espresso ve Vidos bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Apartman giris kati onu ,penceredeki demire 2 adet zincirle kitli.ustu branda ortulu

Motosikleti
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sürü kilit+branda+arabayı motoru kilitleyecek şekilde park etmek+motoru anahtarı üstünde bırakmış gibi kontrol etmek. Gece uyanınca ilk işim motora bakmaktır. Çok az kullandığım için genelde akü evde durur. Bana gülen komşularım oldu. Fakat, komşumun motoru çalındı. Benimki çalınmadı. Güvende mi? Hayır.
    Çalınmayı maksımum seviyede zorlaştırmak bizimkisi

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Hırsızlar daha çok kilitle değil de motorun modeliyle ilgileniyorlar bence , R25-Mt-25 vs gibi piyasası hızlı motorlar daha çok çalınıyor. Hırsız gözüne kestirdikten sonra kilit çok etkili olmuyor. Çok profesyonel bir kilitiniz yoksa hırsızlar için önemsiz. Büyük bir açıkotoparkımız var içinde sadece bende motor var geçen sene hırsız demirparklıktan atlayıp giriyor , ilk önce brandayı açıyor marka modeline bakıyor , çin malı olduğu için sadece brandayı alıp gidiyor

Motosikleti
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartman giris kati onu ,penceredeki demire 2 adet zincirle kitli.ustu branda ortulu
    Doğru tercih 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
    Atincozkan ve cekalp bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ramazan abi tek güven vermeyen demir kapının kilidi olmuş. Trajlı kilitlerin şifreli anahtarlı modelleri var onları tavsiye ederim.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    14mm zincir taktım , branda örtüyorum , güvenlik kulubesinin dibine bırakıyorum .Gps aldım onu takıcam motorum ns160

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    kendime çok güzel kuytu bir yer buldum.(hırsız motoru aramazsa bulamaz)

direksiyonu kitleyip bırakıyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ah bu afrikalar nede çok seviliyor korunuyorlar böyle
    kapalı garaj
    kasko
    kesilmeyen zincir+kilit
    branda
    küçük motorumda aynı şekilde onda 2 tane kilit kasko yok diye

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Kapalı garaja bırakıp disk kilidi takıyorum. Garajda 7/24 kalan bir kişi olduğu için bir çalınma durumunda ikisinin iş birliği olmadan çalınmasını imkansız buluyorum.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    İlk Ns200 (8000 tl) sadece direksiyon kilidi (çalındı-haşat bulundu)
    İkinci direksiyon + disk kilidi + arkaya zincir , öne zincir (daha zincir istiyorumda onların fiyatları da arttı :D

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Bulunduğum yer küçük,bir yer, evin önünde kameranın altında branda da paddock üstünde duruyor kendisi, güvencem tüfeğim .

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan abi tek güven vermeyen demir kapının kilidi olmuş. Trajlı kilitlerin şifreli anahtarlı modelleri var onları tavsiye ederim.
    Anladım dikkate alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:39 ----------

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14mm zincir taktım , branda örtüyorum , güvenlik kulubesinin dibine bırakıyorum .Gps aldım onu takıcam motorum ns160
    Motorun markası ne olursa olsun güvenlik almak şart

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:41 ----------

Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendime çok güzel kuytu bir yer buldum.(hırsız motoru aramazsa bulamaz)

direksiyonu kitleyip bırakıyorum.
    Aman dikkat takip falan ederler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah bu afrikalar nede çok seviliyor korunuyorlar böyle
    kapalı garaj
    kasko
    kesilmeyen zincir+kilit
    branda
    küçük motorumda aynı şekilde onda 2 tane kilit kasko yok diye
    Kasko çok yüksek çıkıyor çünkü bunca yıldır hiç motoruma kasko yapmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:44 ----------

Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı garaja bırakıp disk kilidi takıyorum. Garajda 7/24 kalan bir kişi olduğu için bir çalınma durumunda ikisinin iş birliği olmadan çalınmasını imkansız buluyorum.
    Ekip çalışıyorlar genelde zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:46 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk Ns200 (8000 tl) sadece direksiyon kilidi (çalındı-haşat bulundu)
    İkinci direksiyon + disk kilidi + arkaya zincir , öne zincir (daha zincir istiyorumda onların fiyatları da arttı :D
    Onguard 8016 bulacağın en uygun kilit ve en sağlam kilit fiyat kalite denkleminde .
    #onguard

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:47 ----------

Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğum yer küçük,bir yer, evin önünde kameranın altında branda da paddock üstünde duruyor kendisi, güvencem tüfeğim .
    O kadar hızlı oluyorlar ki tüfeğe gidemeden elinizden kaçabilirler uykuda falan denk gelirse

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kilitleme işinde hem ön hem de arka tekerleği kullanın, ön tekerleğe halat arka tekerleğe disk kilidi gibi neden ?

Profesyonel hırsızlar genelde yedek tekerlek ile geliyor ve ne ile kitlersen kitle boş o saatten sonra, sana da sökülen tekerleğini hediye olarak bırakıyorlar .. hatta sökülen tekerleğinde bulunan kilit para ediyorsa onu da alırlar ..

2 tekerlek ile gelmezler herhalde gelseler de daha çok uğraşmaları lazım .. yani artık büyük motorlar için " şunun zincirini keselim, disk kilidini kıralım " diye uğraşmıyorlar.

Sadece direksiyon kilidi kırıp motosiklet çalan hırsızlar daha stajyer yani, korkacağınız hırsızlar onlar değil.
    --------------------------
    Bilgiyi başka suçtan hapis yatan bir arkadaşımdan aldım, yakın koğuş arkadaşı büyük bir hırsız idi, can sıkıntısından her şeyi anlatıyormuş .. hırsızlarla bir alakam yok yani " bu kadar şey nereden biliyorsun " derseniz.

Ek olarak ; keşife ve motosikletin bulunduğu yere bağlı olarak " paddock " ya da " kaykay " ile de motosiklet çalınıyormuş, bu yöntem de genelde motosikleti daha tenha yere taşıyıp orada parçalamak içinmiş ..
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler