Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

Servis fazla yağ ve antifriz koydu

  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. #1

  Üyelik
  02 Ocak 2021
  Ns200 için 10 bin bakımına gittim antifriz minimuma yakın değerdeydi biraz eklemesini istedim maxın üzerine kadar doldurdu söylediğimde fazlasını atar dedi. Bugün yağ seviyesine de baktım cam hazne full yağ dolu. Max ve min çizgisinin üzerinde. Servis manuelini okudum yağ 1.2 L yağ filtresi dahil 1.4 L yağ alıyormuş doldurulurken baktım göz kararı 1.5 l civarı koymuştu fazla yağı nasıl boşaltabilirim. Keçe veya yağ pompası arızası yaşamamak adına.


  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #2
  D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  28 Temmuz 2013
  Şehir
  MERSİN
  Gecmiş olsun. Hiç başıma gelmedi ama yerinizde olsam, uzun bir iğneyle şırıngayla yağ dolum yerinden çekmeye çalışırdım.

 3. #3
  Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Mayıs 2010
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  '10 Ford Fiesta 1.4 Tdci
  Medikal ya da eczaneden 50cc lik şırınga alın, temiz bir benzin hortumu alıp şırınganın ucuna takıp çekin. Uzun süre o şekilde kullanmak blok contalarını da zorlar yağ kaçakları görülebilir.

 4. #4
  vandamme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  03 Ekim 2007
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Hero Hunk 150
  O fazla yağı şırınga ile çektikten sonra, bu işi yapan servis çalışanının damar yoluna enjekte etmek lazım ki, işini adam gibi yapsın.

  Basit bi sentil çakısı kullanmayıp, yanlış yapılan subap ayarı yüzünden motor yedirtir bunlar. Sonra kullanıcı hatası deyip çekilirler.

 5. #5

  Üyelik
  29 Haziran 2020
  Şehir
  zonguldak
  Motosikleti
  duke 390
  Herkes yagi yazmis,ben olsam da siringayla cekerdim.antifirizide kontrol et.genelde biraz kullaninca fazla seviye radyatore iniyor.suanki durumda hala maksimuma yakinsa onu da siringayla cekip normale getirebilirsiniz

 6. #6
  elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Ağustos 2015
  Şehir
  Ankara
  Antifriz'in fazla olması bir sıkıntı yaratmaz. Motor fan açıp kapattığında tahliye'den fazlasını boşaltır. Yağı'da arkadaşların dediği gibi şırıngayla çekebilirsin.

 7. #7
  Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  16 Şubat 2011
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
  100 ml fazla yağ keçelere hele yağ pompasına zarar vermez , boşaltmak için boşuna uğraşma , fazla yağ motorun hararetini 5 ila 10 derece artırır o kadar , soğutma sıvısıda fazla olması zararı yok ama karışımdaki antifiriz oranı çok fazla olduysa kışın soğuğa karşı etkisi zayıflar , Erzurum Kars gibi biryerlerde değilsen buda sorun değil ama Antalya da isen yazın fazla antifiriz sorun olabilir çünkü antifiriz arttıkça sirkülasyon yavaslar motor yeterince soğuyamaz..


  ANES MOTOR

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)