Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dahili sinyalli stop lambası için ceza yazılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Motosikletin sinyallerini led sinyaller ile değiştirirken arkaya takacağım sinyallerin açılarını ayarladığım sırada elimde kaldılar. Tekrar çinden sinyal gelmesini beklemek yerine orjinal plakalığın yerine katlanmayan plakalık taksam, sinyal lambalarını takmayıp stop lambasındaki sinyalleri kullansam sizce ceza yer miyim? Bu arada stop lambasını önceki sahibi entegre sinyalli olanı ile değiştirmiş. Bir de trafikte tehlike yaratır mı sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Kanuni bir bilgim olmamakla beraber ben ceza yiyeceğinizi düşünmüyorum. Sonuçta scooterlerin büyük çoğunluğunun arka sinyalleri stop lambasıyla entegre.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İstersen stop lambasını da takma, kaza yapmadığın sürece sıkıntı yok. Kaza yaparsan da adam stop lambasını görmedim vurdum derse patlarsın sadece. En çok bakılan yer egzoz. 10 çevirmenin 9'unda egzoza bile bakmıyorlar. Ehliyet ruhsat sorup gönderiyorlar. Sende bir de sinyal olacak sadece yeri değişecek kimse bir şey demez.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen stop lambasını da takma, kaza yapmadığın sürece sıkıntı yok. Kaza yaparsan da adam stop lambasını görmedim vurdum derse patlarsın sadece. En çok bakılan yer egzoz. 10 çevirmenin 9'unda egzoza bile bakmıyorlar. Ehliyet ruhsat sorup gönderiyorlar. Sende bir de sinyal olacak sadece yeri değişecek kimse bir şey demez.
    Üslubuna dikkat edersen sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni bir bilgim olmamakla beraber ben ceza yiyeceğinizi düşünmüyorum. Sonuçta scooterlerin büyük çoğunluğunun arka sinyalleri stop lambasıyla entegre.
    Artık japon yapıştırıcısıyla bir şekilde hallederim tutarsa. Teşekkürler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Trafik kanununa göre ruhsata işlenmemiş tüm proje değişiklikleri cezaya tabidir ve araç trafikten men edilir.
    kanun böyle
    Tabi olayın doğal seyri diye birşey var sinyaller dışarıdan bakan kişi tarafından net görülüyorsa kimse sorun çıkarmaz.
    genelde anlamazlar bile.
    Kendinizin güvenliğini düşünün ona göre davranın bence arkadan gelen sinyalinizi farkeder mi bundan emin olun.
    malum ülkemiz görmedim diyen sürücü dolu

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Teknik değişiklikler için geçerli. Olay teknik değişiklik sayılmıyorsa ruhsata işlenmiyor.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üslubuna dikkat edersen sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Artık japon yapıştırıcısıyla bir şekilde hallederim tutarsa. Teşekkürler.
    adamın üslubunda ne var onu anlamadım ben forumda yine birileri gergin
    espresso, maktama ve brkkrtt bunu beğendiler.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin sinyallerini led sinyaller ile değiştirirken arkaya takacağım sinyallerin açılarını ayarladığım sırada elimde kaldılar. Tekrar çinden sinyal gelmesini beklemek yerine orjinal plakalığın yerine katlanmayan plakalık taksam, sinyal lambalarını takmayıp stop lambasındaki sinyalleri kullansam sizce ceza yer miyim? Bu arada stop lambasını önceki sahibi entegre sinyalli olanı ile değiştirmiş. Bir de trafikte tehlike yaratır mı sizce?
    TR de bir şey olmaz hocam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)