Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasko yapıp kaza yapanlar, veya motoru çalınanlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Böyle bi durumda nasıl bi yol izlenmeli. Kazada istenen belgeleri inceledim alkol testi polis tutanağı vs yazıyor. Daha önceden yaşayan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

Ve şunu merak ediyorum yaralanmalı kazalarda dışarıdan vatandaşlar motoru kaldırıma vs alıyor o durumda nasıl oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı mklcts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bi durumda nasıl bi yol izlenmeli. Kazada istenen belgeleri inceledim alkol testi polis tutanağı vs yazıyor. Daha önceden yaşayan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

Ve şunu merak ediyorum yaralanmalı kazalarda dışarıdan vatandaşlar motoru kaldırıma vs alıyor o durumda nasıl oluyor.
    İki yıl önce kaza yaptım. Ben yerde yatarken hemen başka iki motorcu durmuş. Yanyana çarpıştığım polis zırhlı aracından da bir sürü polis inmişti çevremde. Bana ambulans gelen kadar kalkma dediler. Motorcu arkadaşlar kaskını da çıkarma dedi, bari vizörü açın dediğimi hatırlıyorum. Motoru kenara çekmişler, xmax'ın sele altı bagajından içinde cüzdanım falan olan küçük çantamı verin demiştim, onu verdiler. O arada ambulans ve trafik polisi de geldi, beni sedyeyle ambulansa bindirirlerken trafik polisi ehliyetimi istedi. Nasıl geri alıcam diye sorduğumda yakındaki bir karakola bırakıp telefonla haber veririz demişti. Ben ambulansla hastaneye götürüldüm.
    Ben yokken trafik polisi tutanağı tutmuş, motoru çekiciye yükleyip yeddiemin otoparkına çekmişler.
    Hastanede alkol testi için kan alındı. sabah sabah ne alkolu dedim ama standart prosedurleri buymuş. Sonra bir sürü röntgen, tomografi, ultrason vb. komple checkupdan geçtim. Kazayı bir tek köprücük kemiği kırığı ve bacağımın sağ tarafında ağrıyan eziklerle atlatmıştım. Hastanede 2 saat kadar işlemlerden sonra kardeşim geldi, arabayla eve götürdü.
    Ehliyetimi kardeşim bıraktıkları karakola gidip aldı. Yaklaşık 2 hafta sonra biraz kendime gelince aynı karakola ifade vermeye gidip bir de motoru otoparktan alabileceğime dair belge aldım. Belgeyi boğaz köprüsü çıkışındaki polis trafik merkezine gtürüp orada onaylattım, aynı kağıda motoru teslim alabilir diye kardeşimin ismini de yazdırdım çünkü benim gidip alabilecek halim yoktu.
    Kaskoyu yaptırdığım sigorta şirketini aradım, motoru yeddiemin otoparkından alıp yamaha servisine götürmek için çekici gönderdiler. Kardeğim de otoparka gitti, orada otoparktan çıkış için belgeyi verip otopark ücretini yatırdı. tam miktarı hatırlamıyorum ama üfff çokmuş dedirtecek bir otopark ücreti çıkmıştı.
    Motor servise gitti, orada değişecek parşalar vb. servis bir liste çıkardı, sigorta experi listeyi onayladı. sonra motorun tamiri yapıldı. Servis kasko şirketi ile anlaşmalı olmadığı için faturayı bana gönderdi ben sigorta şirketine gönderdim, sigorta şirketi parayı benim hesabıma yatırdı, ben de servisin hesabına havale yaptım. 3-4 gün sonra da krdeşim motoru servisten alıp kendi kapalı otoparkına çekti. Kasko sayesinde tamir için hiç cebimden para çıkmamış oldu ama yeddiemin otorparkı ücreti gibi ücretleri ödemiş oldum. Ekipmanlarımdan bir tek kask zarar gördü, kaskın faturasını da sigorta şirketine kaskın kendisi ile birlikte gönderdim, kaskın fatur bedelinin yarısını da ödediler.

Benim iyileşmem 2 ayı geçti. 4-5 ay sonra bile omzum zorlayınca ağrıyordu, tamamen iyileşmesi bir yılı buldu. ilk bir ay ev içinde bile ayakta zor dolaştım, bu arada işe gidemediğim için maaşımı sgk ödeyecek dendi ama kaza öncesinde 90 günlük çalışmam (işe gireli 2 ay olmuştu) olmadığı için sigortadan da bir şey alamadım, yani yaklaşık 2 ay maaş kaybı da yaşadım.

Tekrar motora binebilmem kazadan 2 buçuk yıl sonra geçtiğimiz haziran ayı başında olabildi.
    Cyan, levend84, Guven ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilk önce kaza yaptınız diyelim ne olursa olsun darbe aldıysanız AMBULANS ÇAĞIRIN yerinizden kalkmayın eğer yürüyecek durumda iseniz kaldırıma oturun ambulans gelince hastaneye gidin
    motosikleti resim falan çekmeye uğraşmayın yaralanmalı kaza olduğu için polis gelip kanuna nizama göre rapor tutacaktır
    kimsenin ne dediğine bakmayacak ve bu rapor resmi evrak olduğu için kolay kolay kimse itiraz etmeyecek etse bile sonuç değişmeyecek oluyor
    hastanede gerekli testler yapılacak aracınız otopark a çekilecek müsait zamanda kaza raporlarını trafik şube den alıp araç ı servise çektirin gerisini servis hallediyor
    çalınma veya çalınmaya teşebbüs te ise 155 i arayıp rapor tutturun ekip gelecek rapor tutacak size bunun bi örneğini verecek ve işlemlere başlayacaksınız
    ola ki dağda bayır da çayır da düştünüz jandarma çağırın
    sigorta şirketleri polis ve jandarmanın tuttuğu tutanaklara itiraz etmiyor zorluk çıkarmıyor çünkü bu tutanaklar tutulurken düzgün tutuluyor
    ha olaki maddi hasarlı kaza geçirdiniz tutanağı siz tuttunuz karşı tarafın sigorta ehliyet fotokopisi olay yeri fotoğrafları almayı unutmayın ki böyle durumları şirketler daha çok araştırır üzerine düşer çünkü vatandaşın sigorta şirketlerine güvenmediği gibi şirketler de vatandaşa güvenmiyor
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)