Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R6 Su Damlatma Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam. Öncelikle konuyu eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, buralarda yeni sayılırım.

Şimdi benim sorum şu, bende 2014 model Yamaha R6 var. Daha yeni aldım ancak 2 seferdir gazlamadan gelip garajın önüne geldiğimde motordan sanki su olduğunu düşündüğüm bir sıvı akıyor yere. Neredeyse yarım avuç hatta bir avuç içi kadar bir sıvı yere akıyor. Suya benzettim çünkü kokusu yok.

Ancak dikkat ettim sadece gazlamadan gelince garajın önünde tam stop ederken veya etmeden bir kaç saniye önce bu damlama olayı gerçekleşiyor. Bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim.

Kontrol ettim tam altında, motorun sakal bölümünün orada küçük minik bir boru var. Acaba onunla mı alakalı bilemedim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Soğutma suyu genleşme kabının kapağına bakıver , hararetle beraber basınçda yükselir , kapakda sorun varsa kaçırıyor olabilir yada içinde çok su vardır ufak ufak fazlasını atabilir , en kötü senaryo ise silindir kapak contası yanıktır ve soğutma suyu devresine kompresyon kaçırıyordur..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gazlayıp gelince terliyordur. Sırtına havlu koy.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)