Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KULLANA BİLECEĞİM EN YÜKSEK MOTOR

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba A2 Ehliyetimle kullanabileceğim en yüksek motor modellerini söylermisiniz. 600cc bi motoru kullanırken yakalansam sıkıntı çıkartıyolarmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Furkancol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba A2 Ehliyetimle kullanabileceğim en yüksek motor modellerini söylermisiniz. 600cc bi motoru kullanırken yakalansam sıkıntı çıkartıyolarmı.
    Trafik mevzuatinda ehliyet siniflari kismini okudunuz mu?
    Ehliyet kursunda bu bilgi verilmedi mi ?
    pea, espresso ve Luc bunu beğendiler.

yaş yetmediğinden en yüksek a2 alabiliyodum ona başvurdum ve bilgi vermediler

Motosikleti
    Honda Forza 250
    yaş yetmediğinden en yüksek a2 alabiliyodum ona başvurdum ve bilgi vermediler
    Trafik mevzuatinda ehliyet siniflari kismini okudunuz mu? Orada yazar A2 sartlari.

https://mevzuat.gov.tr/mevzuat?Mevzu...evzuatTertip=5

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yurtışında 600cc sınıfındaki motosikletlerin, güç limitlenmiş A2 versiyonları oluyor. Forumda sık sık tartışılan bir konu ancak bildiğim kadarıyla TR'ye bu motosikletler gelmiyor ve bu dönüşümü kendiniz yaptırmanız da çok zor.

Dolayısıyla benim bildiğim A2 sınıfındaki en güçlü motosiklet KTM 390 Duke. Başka varsa arkadaşlar düzeltsin. O da zaten ağırlık/güç sınırında. Yani daha ağır olmadan daha güçlü olması mümkün değil.

Ancak yaklaşımınız çok doğru değil. "yakalansam" derken bunun yanlış bir şey olduğunu bildiğinizi itiraf ediyorsunuz. Demek ki bir sıkıntı çıkar. Özetle ehliyetsiz muamelesi görürsünüz. Bir kaza durumunda haklı bile olsanız zor duruma düşersiniz. Sigortadan para alamazsınız.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim bildiğim en güçlü motor TRK502. 500cc Çift silindir. A2 ile kullanabiliyorsun.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    BMW F 750 GS modeli normal şartlarda 77bg ama A2 ehliyet ile uyumlu olsun fabrika çıkışı 48bg olarak ayarlı versiyonları var. Ruhsatlarında 35kW yazıyor. Onu kullabilirsiniz

Her motorun KW gücü vardır Ehliyette A , A1, A2 Motor ehliyetlleride Belli KW Güçlerine Göre Ayrılıyor

Olaya 'cc' olarak Değil KW Gücü olarak bakmalısın . . .

Yanlışsam Yanlış Deyin Arkadaşlar Yalan mı

Saygılar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mev zuatcc' yebak maz. Hesapyapar kenarkadaş ların yazdı ğıgibi kW'abak manız lazım.

Arkadaşların yazdıkları doğru ancak bazı eksik ve yanlış noktalar mevcut. 35 kw geçmeyen ve gücünün ağırlığına oranı 0.2 yi geçmeyen motorlar diyor. Yani duke390 a2 ile kullanılamıyor. Çünkü güç ağırlık kısıtına takılıyor. A2 ile mt07 nin kısıtlı versiyonunu görmüştüm internette o tarz bişe alabilirsin. Kısıtlamayı kaldırıp kullandığında ruhsatta 35 kw geçtiği için sorun yaşamazsın.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı mklcts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların yazdıkları doğru ancak bazı eksik ve yanlış noktalar mevcut. 35 kw geçmeyen ve gücünün ağırlığına oranı 0.2 yi geçmeyen motorlar diyor. Yani duke390 a2 ile kullanılamıyor. Çünkü güç ağırlık kısıtına takılıyor. A2 ile mt07 nin kısıtlı versiyonunu görmüştüm internette o tarz bişe alabilirsin. Kısıtlamayı kaldırıp kullandığında ruhsatta 35 kw geçtiği için sorun yaşamazsın.
    390 Duke konusu biraz tartışmalı. Kuru ağırlıkla (32/149) 0,21 çıkıyor. Ancak ıslak ağırlıkla 32/165=0,19 çıkıyor (* bu tam doğru olmayabilir resmi bilgi bulamadım). KTM'nin sitesinde bu motosiklet açıkça A2 lisanslı diye gösteriliyor. KTM'nin bu konuda hata yapacağını zannetmiyorum. Ha Türkiyedeki mevzuat AB'den biraz farklıdır, yok kuru ağırlığa bakılıyordur filan onu bilemiyorum.

390'ı A2 ehliyetle kullanan bir çok kimse mevcut. Problem yaşayan oldu mu acaba?

Alıntı mklcts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanı detaylarıda var olay sadece 'cc' lıkdeğildir. Bence Ehliyet alırsan direk A yı Al hiç bulaşmadan çünkü gerçekten motor seven arkdaşlar varsa zamanla altındakı Düşük 'cc' motor yetmıcek ve her zaman yukseltmek isticektir buda ek olarak ehliyet yükseltme mecburiyeti doğuruyor aynı benım gıbı 2 Sene önce 150 cc yeter dedım A2 aldım bana yeter dedim aha ne olsun bu sene NC750X Bakıyorum veA ehliyeti sınavına giricem haftaya inşallah

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Tracer 700 var... malum sitede ilanı var ..

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 700 var... malum sitede ilanı var ..
    bütçeme göre bakıyorum

Motosikleti
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeme göre bakıyorum
    600 cc motoru kullanırken yakalanmaktan bahsetmişsiniz ? 2005 model bir 600 lük ise ok

Bu arada CBR 500 R olabilir..

600 cc motoru kullanırken yakalanmaktan bahsetmişsiniz ? 2005 model bir 600 lük ise ok

Bu arada CBR 500 R olabilir..
    Galerici misin

yatarak gitmeyi sevmiyorum o yuzden dik oturuş pozisyonlular hoşuma kaçıyor nc750x tracer700 bmw gs1200, ducati multistrada , Benelli trk502, vb.

Motosikleti
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galerici misin

yatarak gitmeyi sevmiyorum o yuzden dik oturuş pozisyonlular hoşuma kaçıyor nc750x tracer700 bmw gs1200, ducati multistrada , Benelli trk502, vb.
    Galerici degilim ama tarzından senin 30 yaş altı olduguna iddiaya girerim.

Sevgiler..

Galerici degilim ama tarzından senin 30 yaş altı olduguna iddiaya girerim.

Sevgiler..
    tahmininz kuvvetli 27 Yaşındayım

''Galerici misiniz'' Sorusunu Latife Olarak Algılarsanız Çok mutlu olurum

Saygılarımla ...
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arac yili ile ilgisi nedir ?

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arac yili ile ilgisi nedir ?
    Bütçeme uygun birşey arıyorum demişti, Tracer 700 önerdigimde..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)