Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 YBR 125 Yağ Yakma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 2006
    Herkese selamlar hocam,

Geçtiğimiz günlerde 1 lt. koyduğum yağı 600-700 mL almam sonrası haliyle bu yağa ne oldu diye düşünmeye başladım. 7-8 bin devir arası sürdüğüm oluyor sık sık(80 km/h hıza ulaşıyorum). Motul 5100 15-50 kullanıyorum. Motosikletin tam km'sini bilmiyorum ama 100 binden az değil.

Bugün 3 farklı ustayla konuştum üçü de yağ yaktığımı, rektefiye gerektiğini ve 800-1000 lira civarı tutacağını söyledi. Bir tanesi elini egzoza yaklaştırıp gaz verdiğinde beyaz duman çıktığını gördüm. Servise hiç sormadım zaten fiyatları. Bu ay sonunda Mersin'den Ankara'ya gideceğim motorla.

Şimdi sizlere danışmak istediğim konu şu: Sık sık motor değiştiriyorum bu motoru da en fazla önümüzdeki yaz sonu satmış olurum. Rektefiye yaptırmadan yağını kontrol edip ekleyerek bindiğimde canımı tehlikeye atacak (yatak sarması, motor kitlemesi gibi) sorunlar yaşamam olası mı? Bunların işaretleri nelerdir? Yağ yakan bir motora binmek tehlikelidir şeklinde mi düşünmeliyim yoksa giderilmesi gereken ancak aciliyeti olmayan bir problem olarak mı görmeliyim?

Şimdiden fikirleriniz için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2008 Er6F'i 20.000 km.dir kullanıyorum. 1000 km.de 250-300 ml yağ eksiltiyor. Yağ seviyesini kontrol ederek ara ara ekleyerek ben devam ediyorum. Satacağınız kişiye de olayın doğrusunu, yağ eksilttiğini söylediğiniz sürece muhtemelen problem yaşamadan idare edebilirsiniz.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 2006
    Elbette hocam, bilgilendirmek doğru olan.

Benim de merak ettiğim yağ ekleyerek devam etmek hiç beklemediğim bir anda beni tehlikeye atar mı konusuydu,
    teşekkür ederim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    O şekilde bir durum olmaz.
    Olasılık sadece yağ biterse olur..
    Ekleyip seviyeyi sürekli kontrol eder,yağsız kullanmazsanız birsey olmaz..
    Bahsettiğiniz eksilme miktarı kaç km de olduysa misal 2000 km de 300 ml eksiliyor ise 1000 km de bir bakar takviye yapar 2000 de komple değiştirerek uzun zaman kullanırsınız.hatta coook yüksek devir değil de 5-6 binlerce kullanıyorsanız, sikistirmiyorsaniz 3000 de de değiştirebilirsiniz. Yağ ne kadar yüksek devirde kullanılır ve ısınırsa o kadar çabuk bozulur..
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)