Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adventure motosiklet tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Şehir içi ve otobanı günlük aktif olarak kullanıyorum Günlük toplam 60 km yol yapıyorum. Arazı yapmıyorum. Bana uygun olan şu 3 modelden hangisini önerirsiniz. 1. Africa Twin Adventure sports DCT,2. Triumph Tiger 900 GT 3. Ducati multistrada 950S. Africa Twin DCT olduğu için tercihlerim arasında, şehir içinde rahatlık yönünden. Teşekkür ediyorum. Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şehir içi kullanıyor, otobandan çıkmıyorsunuz ve araziyle işiniz yok. Bu durumda düz bir yol endurosu, sport touring almak daha mantıklı değil mi sizce? Neden adventure sport bir africa twin alasınız ki? Ne kadar büyükse o kadar iyi mi? Bir sorgulayın bence.
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    şehir içi aktif kullanım için uygun model olduklarını düşünmüyorum.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    DCT ile şehir içi kolay olur. Honda dayanıklılığı da var

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DCT ile şehir içi kolay olur. Honda dayanıklılığı da var
    2021 NC'de de dct var, Honda dayanıklılığı var. Gerçi beklentiniz, ihtiyaçlarınız için o bile fazla.
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi kullanıyor, otobandan çıkmıyorsunuz ve araziyle işiniz yok. Bu durumda düz bir yol endurosu, sport touring almak daha mantıklı değil mi sizce? Neden adventure sport bir africa twin alasınız ki? Ne kadar büyükse o kadar iyi mi? Bir sorgulayın bence.
    Adventure sport harika da ondan.Bir kere bindim aklim cikti..

Gecen yine 1250gs test ettim vallahi adventure sport un bana verdigi konfor daha iyidi sanki.

Simdi boyle dedim diye fanboy veya amator damgasi yiyebilirim hic onemli degil.

Bu arada konu sahibi ayni tur basliklar acip duruyor.Site adami oldugundan supheleniyorum,veya trol hesap..doktor olma ihtimalin bence sifir.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Arkadaş trolllük yapıyor galiba. Zamanınızı harcamayın.
    Gerekli cevaplar şurada verilmiş: http://www.motosiklet.net/forum/moto...adventure.html

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Üçünden de birer tane al. Aklın diğerinde kalmasın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Honda NC750X DCT alın. Afrika Twin Adventure şehir içi için çok mantıklı bir seçim değil, kocaman. NC de gayet uzun yol yapar, en kötü güzel bir sele taktırırsınız (Touratech veya Corbin gibi çok kaliteli seçenekler var...), komple bir Hyperpro amortisör seti (öne yay güncelleme, arkaya komple amortisör) de takarsınız, AT ADV'den çok çok daha ucuza gelir, kalan parayı da gezilerde falan ezersiniz. Manuel alacaksanız Triuph Tiger 850 Sport'a da bakabilirsiniz. Ducati Multistrada 950 güzel tabi ama çok sportif tarafa kayıyor - orası artık kişisel zevk ve bütçe meselesi...

(Trol konu biliyorum da en azından okuyan başkalarına bir fikir verir )
    siyanoz, levend84, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda NC750X DCT alın. Afrika Twin Adventure şehir içi için çok mantıklı bir seçim değil, kocaman. NC de gayet uzun yol yapar, en kötü güzel bir sele taktırırsınız (Touratech veya Corbin gibi çok kaliteli seçenekler var...), komple bir Hyperpro amortisör seti (öne yay güncelleme, arkaya komple amortisör) de takarsınız, AT ADV'den çok çok daha ucuza gelir, kalan parayı da gezilerde falan ezersiniz. Manuel alacaksanız Triuph Tiger 850 Sport'a da bakabilirsiniz. Ducati Multistrada 950 güzel tabi ama çok sportif tarafa kayıyor - orası artık kişisel zevk ve bütçe meselesi...

(Trol konu biliyorum da en azından okuyan başkalarına bir fikir verir )
    Öndeki amörtisörler 2018 den itibaren güzel değilmi showa ya döndükten sonra genelde memnuniyet sezinledim,Ama arka değişmeli bencede

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öndeki amörtisörler 2018 den itibaren güzel değilmi showa ya döndükten sonra genelde memnuniyet sezinledim,Ama arka değişmeli bencede
    Ben ağırım, standart gelen yaylar hafif insanlara uygun oluyor genelde. 125$, çok büyük masraf değil ve standart yaylardan daha iyi sonuç verir kesinlikle...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Ya Hırbonen sen bu iftira atmayı huy ettin. Bir keresinde de motosiklet istasyonu isimli kanaldaki adamın dediği tokat manyağı ifadesi de yok demiştin, gösterdim. Bu segment motor alacağım, hem ne yapacağıma emin olamadım, hem de biraz bekleyeyim dedim, inşallah önümüzdeki ay alıyorum. Doktor değilmişim? Yine uyduruyorsun. Doktorum hem de ünvanlı bir doktorum. Şimdi bunu sana mı ispatlayayım. Önerin varsa söyle, yoksa bırak millet önerisi neyse söylesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Hırbonen sen bu iftira atmayı huy ettin. Bir keresinde de motosiklet istasyonu isimli kanaldaki adamın dediği tokat manyağı ifadesi de yok demiştin, gösterdim. Bu segment motor alacağım, hem ne yapacağıma emin olamadım, hem de biraz bekleyeyim dedim, inşallah önümüzdeki ay alıyorum. Doktor değilmişim? Yine uyduruyorsun. Doktorum hem de ünvanlı bir doktorum. Şimdi bunu sana mı ispatlayayım. Önerin varsa söyle, yoksa bırak millet önerisi neyse söylesin.
    hakketen o gun cok pis ters koşe oldum.Ama oyle başlıklar acıyosun ki trol oldugun %89.5 gibi..Ustelik başkaları da boyle dusunmus sanki..
    Neyse aartık,ben zaten adv nin ne kada hoj bir motor oldugunu yazmak için girmiştim yoksa trol oldugunu dusunduğum hesaplara yazmıorummmmm

Günde 60 km 200 gün kullansan bir de memleket tatil vs çıksan ,hafta sonları da gazlasan 600*200=12000 +3000 +2000 senden 17 bin km 2 sene dolmadan desmo bakımı dukati olmaz ele onu işletme maliyeti çok yüksek , Triumph güzel ama km yapmış Triumph onunda işletme maliyeti yüksek ve km yapınca satman sıkıntı. Africa twin şehir içi sele boyu çok yüksek sıralı iki silindir konfor almazsın ..

Sana önerim v blok lu v strom olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Edit zaman zaman böyle garip konular açmışsın büyük ihtimal trolsun .

Doktor da olabilirsin Ahmet cakarda doktor onda trol dangalagin önde gideni ...doktor olmak trol olmayı eşek olmayı engelemiyor ,okumak cehaleti alır eşeklik baki.kalir.

4-5 sene önce boyun 178 mis şimdi kisalmistir da malum yaş alıyorsun africa twin şehir içi İstanbul hiç olmaz .
    Kinky Kylie bunu beğendi.

eming26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 1000 FA
    bence de nc750x DCT daha iyi bir seçim olur.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Honda'nın africa twin motoru ile bir sport turing çıkaracağına dair dedikodular var. Araziye girmeyi düşünmüyorsanız belki bir iki ay bekleyin. Duyurulacaksa bu aralar duyurulur diye düşünüyorum. Ama zaten ikinci el almayı düşünüyorsanız beklemeyin. NC alın. Hatta NC alın. Yeni motor falan çıkarsa hoşunuza giderse, NC'yi kolaylıkla satıp başka motora geçebilirsiniz. Servis mervis kaygınız varsa zaten Honda'dan başka motor düşünmeyin. Belki yamaha...
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    NC750X DCT tam istediğiniz özelliklere haiz bir motosiklettir.Şiddetle tavsiye ederim.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ne alacagınıza zaten karar vermişsiniz. (Africa Twin alacaksınız, belki kaporasını bile verdiniz.)

Bu kadar kişiye onaylatma istegi neden ?

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Kaporayı vermedim Ama almak üzereyim İçim rahat değil ön 21 arazi aracı gibi Dct istiyorum ama nc heyecansız istemiyorum Dünya para verip pişman olurmuyum diye kaygılıyım

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kolay seçim tabiki multistrada olur ayrıca tracer 9 modelinde şiddetle tavsiye ederim.bende sonraki basamak olarak asfaltta hızlı rahat ve hafif bir adventure motor istiyorum.bu hesaba göre ducati ve yamaha dan başka seçenek bana göre yok.diğerleri tel jantlı olduğu için bana göre değil.multistrada da alıcaksanız s modeli olsun düz olan aşırı fakir fukara led far bile yok tabi fiyat olarak ciddi fark var,ben şu durumda olsam tracer9 alır geçerim harika bir motor ve donanım pişman etmez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)