Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benelli Leoncino Nasıl Bir Motor Alınırmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Merhaba arkadaşlar bende honda cb 125 r var model yükseltmek istiyorum huşuma giden motor bu sizce nasıl bir motor alınırmı,

https://www.rksmotor.com.tr/model/leoncino.html
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ülkemizde yaygın olmayan ve 2. El piyasası ölü bir motor maalesef. Fiyatı da gereksiz pahalı (sıfırına 65/75.000 TL). O paralara çok daha güzel makineler alınır.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende honda cb 125 r var model yükseltmek istiyorum huşuma giden motor bu sizce nasıl bir motor alınırmı,

https://www.rksmotor.com.tr/model/leoncino.html
    500cc olani icin surada konusulmustu uzun sure, okuyun derim. Forumda oialdemir var, o uzun sure kullandi.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    tommygun bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    2.el CB500F daha iyi bir tercih olacaktır düşüncesindeyim.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Şöyle gel kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Şaka bir yana yukarıdaki linkten konuyu okuyabilirsin. Ama özet olarak şöyle söylemek lazım.

Artıları;

- Dayanıklı, her devirde torklu, ortalama bir tüketimi olan, 500cc sıralı 2 ve 180 derece kranklı bir motor bloğu var.
    - Ecnebilerin ''steel trellis frame'' boru şase yapısına sahiptir.
    - Önde USD ( upside down fork ) baş aşağı 50mm yarış motoru gibi radyal fren bağlı amortisörleri vardır. Ön yükleme ayarı vardır. ( Marzocchi' den araklanmıştır )
    - Arkada hem ön yükleme hem geri sekme ayarı vardır.
    - Buraya trail modeli gelmedi. Yol modelinde 120/70 17 - 160/70 17 Pirelli Angel ST fabrika çıkış üstündedir. İyi lastiktir. Rosso dan uzun ömürlüdür.
    - Gösterge paneli yeterlidir.
    - Sürüşü, dönüşü orta seviye bir motor için beklentileri karşılar.
    - Herkes motorunla fotoğraf çektirmek ister.
    - Eskiden onunla çektiğin fotoğraflara bakıp ağlarsın :(

Gelelim fonfirikli yerlere

!!!!!

Eksileri;

- Sıkıştım satayım desen 3-4 sürer.
    - Büyük sehirlerde 1-2 iyi servis var. Ülkenin kalanı kara delik.
    - Satış ve Servis işlerinde amatör yaklaşımı görürsünüz. Yetersiz bilgisiz cahil adamlara laf anlatmaya çalışırsın.
    - TRK502' nin euro5 versiyonları 21' de geldi. Leoncino' da yenilenmesine rağmen getirmediler. Demek ki modelin satışı için uğraşmıyorlar.

Sonuç;

Tamamen tercih meselesi
    motorstorm, Barisozde, YasinC ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CB 125 R
    İkinci el almaktansa sıfır almayı tercih ederim cb 125 r tasarımı çok hoşuma gidiyor dostlar ben al satıcı değilim uzun süre binerim tek çekincem bakımında parça sıkıntısı filan yaşarmayım tip olarakta leoncino hoşuma gitti mesela CB500F beğenmiyorum,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Duke 390 kullaniyorum.ben olsam alirdim.tek olumduz gordugum agirligi,belki de agir olmasi iyidir,bilemedim

Motosikleti
    XMAX 250
    İkinci el almaktansa sıfır almayı tercih ederim cb 125 r tasarımı çok hoşuma gidiyor dostlar ben al satıcı değilim uzun süre binerim tek çekincem bakımında parça sıkıntısı filan yaşarmayım tip olarakta leoncino hoşuma gitti mesela CB500F beğenmiyorum,
    Bütün parçalar ( en ufak vidasına kadar ) alibaba' da mevcut.

https://tr.aliexpress.com/item/32850...36565478%22%7D
    https://tr.aliexpress.com/item/40008...84216305%22%7D
    https://tr.aliexpress.com/item/40009...37353852%22%7D
    https://tr.aliexpress.com/item/40012...00167467%22%7D
    https://tr.aliexpress.com/item/33003...45121752%22%7D

Yinede uyarayım sürerken, gezerken sahip olduğun sürede seni mutlu eden bir motor. Bana göre bugüne kadar çizilmiş en güzel motosiklet. Ama servis zamanında yada satarken üzülebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 390 kullaniyorum.ben olsam alirdim.tek olumduz gordugum agirligi,belki de agir olmasi iyidir,bilemedim
    Duke 390 daha çabuk ard arda virajlarda. Motoru bir sağa bir sola yatırırken hissediyorsun onu. Ama yüksek hızda sela okunuyor kulakta :D

+150-160 da ulan bu motor niye bu kadar hafif diyorsun.

Kalite performans olarak alınır, mis gibi de binilir. Yakıt da 4litre arasında gezer, pek sorun da çıkarmaz. Piyasa olarak alınmaz.

Parça servis sıkıntısı burda yaşayabilirsin ama onurun dediği gibi civatasına kadar aliexpresste var, istesem sıfırdan motor bile yaparım aliexpressten parçaları alarak.

Daha çok tarz motoru bu, ha uzun yola da geliyo şehiriçine de geliyo. Zaten sahip olup da sadece işe gidip gelinebilecek bi motor değil, insanın baktıkça turlayası geliyodu

Ağırlık konusunu hiç kafaya takmayın. Ağırlık merkezi aşağılarda olduğu için bi kere kalkış yaptıktan sonra gerisi 120likle aynı gibi. Dayanıklılık konusunda plastik parçası çok az.

Başka merak ettiğin konu varsa eski sahiplerinden biri olarak hatırladığım kadarıyla cevaplayabilirim.
    oxus ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ... tip olarakta leoncino hoşuma gitti mesela CB500F beğenmiyorum,
    Piiiii, 2016 ve üstü mat siyah - gri versiyonunu görmemişsindir de ondan. Tövbe de.

Bu arada arkaya çanta takacaksan Leoncino'yu unut. O kısacık kuyrukla hiç yakışmıyor. Orada Honda daha iyi seçim olur...
    pea bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alınmaz.Alınmamalı

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piiiii, 2016 ve üstü mat siyah - gri versiyonunu görmemişsindir de ondan. Tövbe de.

Bu arada arkaya çanta takacaksan Leoncino'yu unut. O kısacık kuyrukla hiç yakışmıyor. Orada Honda daha iyi seçim olur...
    CB500F' i modern retro tasarım sınıfına sokup CB500F'den CB500R yapsalar hemen alırım. Nasıl 650F' i 650R yaptılar aynen o şekil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB500F' i modern retro tasarım sınıfına sokup CB500F'den CB500R yapsalar hemen alırım. Nasıl 650F' i 650R yaptılar aynen o şekil.
    Güzel olur. Bir sonraki nesil de o şekil yapılacak herhalde. Yalnız 4. nesil özellikler anlamında feci güzel oldu Honda 500'lerde.
    oialdemir bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hoşunuza gidiyorsa alın, bu işlerde karar çoğunlukla duygusal olarak veriliyor. Tipini beğeniyorsunuz motorun ve alıyorsunuz. Buraya sormanız yanlış, 55-60.000 TL'ye çoğumuz Çin malı hiçbir şey almayız. Yuvarlak far, retro görünüm düşüncemiz varsa aynı fiyat aralığında Suzuki Sv650A süper bir alternatiftir.

Motosikleti
    MT25 2016
    svartpilen 401 de alınabilir o bütçelere. ikinci el temizleri var 60 bine.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Hepinize katiliyorum.vitpilen 400,suzuki sv650-gladious ve benelli leoncino cok guzel modeller.performanslari tasarimlari cok iyi.3 unden birini alirdim ben.satarken biraz beklersin ama suan bence dusunmek sacma.uzun sure binilecek motosikletler bunlar fikrimce

Leoncino çok güzel bir model. Yakından gördüm, gerçekten o klasmanda o güzellik zor. Svartpilen gibi tek silindirlerdense çok daha mantıklı geliyor bana. Bu arada sevdiğin, beğendiğin ve aklına yatan bir motoru alıp almama noktasında kimse satış aşamasını düşünmemeli. Bir kızı sevip "ulan bundan zor ayrılınır ha" demek gibi bir şey. Alın binin tadını çıkarın abi hızlı al satçı değilseniz.

Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Hepinizin yorumlarını okudum arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim,

Leoncino 2021 yılında yenilenmemiş bu beni düşündürdü,

Ben tam çözemedim benelli italyan malımı çin malımı,

Açıkçası öyle şu parçayı bulamadım netten sipariş edim gelsin tamirciye gidim yaptırım hiç uğraşamam öyle şeylerle dostlar servisi olmalı gidip servisine verip bakımını tamirini yaptırıp almalıyım, anlamam çünkü hangi parça nedir ne değildir sabrım özüm götürmüyor belli bi yaştan sonra,

Çok fazla motora binen birisi değilim şehir dışında kullanmıyorum ilk motorum yamaha rx 115 ti ilk çıktığında almıştım şimdiki motorum bu cb 125 r tipi çok hoşuma gidiyor, daha öncesi pejo 103 filandı ama o kadar eskiye gitmeyelim, 2017 aldım motorumu sıfır olarak inanın halen 3000 km olmadı,

Ben pratik olsun tarz olsun onu seviyorum birde kesinlikle arka çantası olacak bana deseler ki arka çantası yok takmazsın bu modele deseler çok beğensemde almam, benim motoru bir çanta aldım kocaman 50 lt ne anca yetiyor,

En iyisi musait zamanda bir canlı gidim görün hele nasıl bakalım,

Ayrıca HUSQVARNA ve sv650-gladious tipini beğenmedim arkadaşlar,

Motosikleti
    XMAX 250
    Husky 401 içinde bir 390 Makinesi var. Bizim motordan kıvrak. Satmayı çok önemsemiyorum diyorsanız Ducati Scrambler alabilirsiniz.

Benelli tasarım ve ARGE si İtalya'da. Üretimi Q.J motor Çin'de yapıyor.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Volvo ne kadar İsveç ise, Benelli o kadar İtalyan. Volvo ne kadar Çinli ise Benelli de o kadar Çinli.

Maalesef markayı geçtim istediğiniz model tipi diğer markalar da dahi tutmuyor. Herkes beğeniyor ama çoğunluk almaya kalktığında super sport alıyor.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)