Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter dengeli bir araç mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Dikkatimi çekti bir tarafta egzoz bir tarafta kasnak mı diyorsunuz egzoz olan taraf daha hafif olmuyor mu ve dikkatimi çeken diğer bir konu japon markalarda dahil her motorun egzozu pas içinde kronik mi bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Scooterler ağırlık dengesi olarak motosikletlerden birazdaha dengesiz desek yanlış olmaz sebebi ise motor bloğu ve varyatör sisteminin arkada olması gibi etkenler var. Scooterler genel manada virajlara girmesi için tasarlanmaz (elbette virajları düşünülüyor ama bir spor motosikletler kadar düşünülmüyor) daha çok ergonomi ve şehir içi konfor için tasarlanır. Sizin düşündüğünüz o sağdaki ve soldaki dengesizlikler size hiçbir etkisi olmayacaktır. Pas konusuna gelicek olursak eğer karlı havada sürülüyorsa yere atılan tuzlar paslatmaya hatta çürütmeye bile sebep olabiliyor.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Spacy benzeri scooterler dengesizlik abidesi olsa da nmax, pcx, forza 250, xmax 250 ve rakipleri gibi scooterler gayet dengeli araçlardır. Forza 750 ve Tmax 560 gibi Maxiscooterlere girmeye gerek bile yok. Bazı vitesli motosikletlerden daha iyi viraja girerler.
    satoyama ve espresso bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    scooter eşşek gibi bir araçtır en ufak hatanda alır yer vurur seni :D 2010 yılından 2018 yılına kadar scooter kullandım. Her şeyde düştüm :D fren bas düş ani manevra yap düş hiç hata kaldırmayan bir cins bu :D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2006 dan beri buradayım, bu sitenin profesörleri hiç eksilmez maaşallah.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 dan beri buradayım, bu sitenin profesörleri hiç eksilmez maaşallah.
    Trollleri de eksik olmaz hocam
    espresso bunu beğendi.

Otomatik vites motosiklet tarzlarını seviyorum var olanda 500 750 cc

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    2019 haziranıdan beri Kymco DT350i kullanıyorum. İlk motorum. Allah!a şükür bir çok hatamı kapattı. Ama daha küçük tekerlekli 50-100 cc arası motorlar bu kadar af edici olmayabiliyor.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    xmax'ı alıp ehliyet kursuna yazıldığımda normal vitesli motor sürmeyi öğrenip ehliyeti alana kadar kendi motorumu kullanmayacağım diye inat etmiştim.
    Kursun sağladığı honda cbf 500 ile eğitime ve sınava katıldım. O sekiz çizmeyi becerene kadar canım çıkmıştı kocaman motorla. Sınav günü kendi motorumla artçı olarak sınav alanına gitmiştim. Sınavı geçtikten sonra aynı alanda kendi motorumla turladım, cbf 500'den sonra xmax acayip süper dengeli geldi. Kim demiş scooter dengesizdir diye.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim demiş scooter dengesizdir diye.
    Dengesiz demeyelim de vitesli motosikletler fiziki yapı olarak daha dengeli diyelim.
    Scooter şehir içinde (özellikle İstanbul'da) kullanım kolaylığı yönünden iyi bir alet.
    Ama virajlarda vitesli motosiklet gibi yatılmıyor ne yazık ki.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dengesiz demeyelim de vitesli motosikletler fiziki yapı olarak daha dengeli diyelim.
    Scooter şehir içinde (özellikle İstanbul'da) kullanım kolaylığı yönünden iyi bir alet.
    Ama virajlarda vitesli motosiklet gibi yatılmıyor ne yazık ki.
    scooter'ın yapılış amacı virajlarda yatsın diye değil zaten o kadar beklenti olmaması lazım. Kendi yapılış amacına göre iyi bir alet.
    Virajlarda çok iyi yatan kocaman motorlar da istanbul trafiğinde işe gidip gelirken yaa ben laptop çantamı ve diğer ıvır zıvırlarımı nasıl taşıyacağım bununla bu kötü demek gibi olur. Her aleti kendi amacına göre değerlendirmek gerekli.
    erensel ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaslar, bu troll konuya yazmaya devam edecek misiniz?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)