Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Servisinin Beni Mağdur Etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Herkese selam yaklaşık 3 4 hafta önce yaşadığım şehir de sel oldu kastamonu falan haberlerde görmüşsünüzdür belki, sel olduktan sonra motor benim halledebileceğim seviyeyi aşmış her yeri çamur dolmuş çalışmaz durumdaydı ama öncesinde çalışmasında hiçbir problem yoktu daha 18 bin km civarındaydı ve bakımlarını hiç aksatmadan yapıyordum selden öncesi zaten düzgün çalıştığı hasarsız fotoğrafları ve videoları var neyse bende mecbur Sinop, Türkeli mondial servisine bırakmak zorunda kaldım yaklaşık 2 hafta orada kaldı gel zaman git zaman ben motoru almaya gittiğimde motorun kuyruk kısmında, depo da çizikler ve vuruklar olduğunu farkettim bunların ne olduğunu sorduğumda düzgün bir yanıt alamadım "bilmiyorum ben bilmem" tarzı şeyler söylendi ki dükkanda çalışan tek kişi. Sağına soluna baktıktan sonra motorun başına çalıştırmaya geçtim ve ne göreyim acayip berbat bir motor sesi çat çut metaller birbirine vuruyor üst devirlerde masmavi duman atıyor videodaki kadar değildi motoru aldığımda bıraktığımla aldığımın arasında uçurum var ve ustaya sorduğumda tanımadın mı motorunu falan gibi geçiştirici şeyler söyledi ardından egzantirik mili egzantrik zinciri dişlisi vs aklına ne gelirse bir şeyler söyledi subap ayarı yaptığını söyledi ama subapları başka bir mondial servisinde kontrol ettirdiğimde ses geldiğini ayarsız olduğunu söylediler bende parasını ödeyip münakaşaya girmeden motorumu alıp ayrıldım oradan öncesinde yapılacaklar listesi gibi bir şey hazırlamıştım zincir dişli seti gibi bir sürü şey yazıyordu gittiğimde orijinal dişlisi üzerindeydi ve bu dişli motorun fabrika çıkışı zincir dişlisi yani en az 18 bin km de servisin bunun değişmesi gerektiğini bilmesi lazım anlayacağınız mağdur oldum ve eve vardığımda motordan feci bir duman geliyordu arkadan gelenleri boğarcasına bir duman atma mevcut mecbur sıfırdan motor yapmak durumunda kalacağım ve muhtemelen toplam da tamir parası motoru aldığım paraya eşitlenecek anlayacağınız ben bu servisi dava etmek istiyorum bilgisi olan ya da yardımcı olabilecek olan var mı? sorularınız olursa her an buralardayım.

https://youtube.com/shorts/K7XEYT5cpGo?feature=share
    gördüğünüz gibi çok fena bir duman atma ve arızalı bir motor sesi var bırakmadan önce tıkır tıkır çalışıyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun ama elinde somut bir kanıt olmadan mahkemeden bişey çıkmaz geldiğinde de böyleydi der geçer

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Hocam motorun selden 2 gün önce sıkıntısız çalıştığı ve çiziksiz olan kısımların video ve fotoğraflari var delil olarak geçer mi

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun selden 2 gün önce sıkıntısız çalıştığı ve çiziksiz olan kısımların video ve fotoğraflari var delil olarak geçer mi
    Avukatla görüşmen lazım olmadı ihtar çekersin belki hiç mahkemeye bile gerek kalmaz ama avukatla görüş mutlaka. Tüketici hakem heyetine de bir danış

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Şu değişmez bir gerçek malesef. Mondial pişmanlıktır.

Parayı bir şekilde denkleştirip motor alıyorsun servisi dert trafiği dert hırsızı dert masrafı vesaire yafff noluyor ya uzaya nasıl giderim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Benim anlamadığım nokta motor selde kaldıysa elbet motor içlerine kadar su çamur pislik girecek ve motorun sökülmesi gerekecek. ve içi temizlenmediyse içerisini berbat edecek

Motosikleti
    düldül(z-one)
    aynen de öyle oldu benden motor içi, yakıt sistemleri vs için para alındı ama yaklaşık 5 10 km sürdükten sonra duman atmaları görmeye başladım eve geldiğimde de bu şekilde oldu muhtemelen yol da gelirken içerisini berbat etti silindir piston çizildi bunu anlayamayacak olanlar servis oluyor ya da ustayım diye geziyorlar en azından muhattap olabileceğim birileri var servis sonuçta bir yere bağlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

bakım yapmadan 1 ay sıkıntısız bindiğimi hatırlamıyorum hiç illa ki bir yeri gevşiyor

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Mondialin motorları pişmanlıktır mıdır değil midir kullanıcıya bağlı ama mondial servisleri kesinlikle pişmanlıktır. Fabrikasyon marş rublesi hatalı motoru zorla tamir etmedi ve ses yapan ön diskime wd 40 sıktı mondial servisi. Umayı arayıp şikayet ettiğimde umursamadılar bile. Biz gerekli kontrolleri yapıyoruz deyip geçiştirdiler. Mondial servisleri ve uma pişmanlıktır. O dönemde gerçekten kafayı yiyecektim, adam bozuk motora bozuk değil diyordu ama bakım zamanı geldiğinde parasını almasını biliyordu. Şerefsiz sinir etmişti beni. 4 aylık motorun garantisini bozup bir daha götürmedim. Her bakımını tamirini kendim yaptım. Kesinlikle size de öneririm eğer eliniz tutuyorsa çin malı motorların servisleriyle uğraşmayın kendiniz yapın.

Geçmiş olsun. Bir şey çıkabilir mi çıkabilir belki ama kendinizi yıpratmanıza değmez gerçekten. Boşverin gitsin derim. Düzgün bir tamirci bulup motoru düzeltip(çok pahalı olmayabilir eğer sıkıntı motor kısmındaysa ucuza gelir ama motorunuz zone sanırım dış parçaları biraz pahalı) önünüze bakmanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    bakımlarını 10 küsür bin km kendim yaptım ama sel olunca benim boyumu aştı mecbur bırakmak zorunda kaldım motoru teslim aldığım gün 30 km yaşadığım şehire gittim 15 km de köye gittim ve motor köyde açıldığında içinden bir avuç yağ çıkmış muhtemelen 5 10 km daha gitseydim motor kitlenip başıma bir kaza gelecekti oysa bana normal bu yağ yakma gibi şeyler söyledi en yakın zaman da mahkemeye veya tüketici hakem heyetine gideceğim zaten motor çok yağsız kaldığı için en azından 2 bin tl masraf çıkacağı kesin az değil ve tamamiyle müşteriyi düdükleme isteği sonucunda oldu
    BloodyBaron bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakkını arama eline birşey gecmez diyenlere inanma.

Bu forumda kimlere kimlere bunları dediler de millet pes etmeyip hakkını aldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)