Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

18 yaşında öğreniciyim, 125 ZNU

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    İyi akşamlar, iyi forumlar. Elimde elektrikli bisiklet ve bir miktar birikmiş param var. Yaklaşık 6.350 TL'ye denk geliyor. Aslında Bajaj Discover 125 ST ile başlamak istiyordum lakin bütçemin üstünde. Ondan dolayı da Mondial 125 ZNU radarıma girdi fakat onun da fiyatları ocak ayına nazaren baya baya artmış. Sezonun tam olarak bitmediği için böyle olduğu düşüncesine kapıldım, sizce 2 ay falan beklersem fiyatlarda düşüş yaşanır mı? Ben her türlü 6.000 TL civarı motor alacağım fakat daha az km li, daha az kullanılmış almak varken 2 ay beklemedim diye daha sonra ah be çekmeyeyim. Aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bahsettiğin motosikletin piyasasını hiç bilmiyorum. Ancak benim genel görüşüm sonbahar aylarında motorunu al. Genelde motosikletini uygun fiyatla satacak olan bu aylar içerisinde satıyor. Kış aylarında alıcı olmadığı gibi satıcı da olmuyor. O sırada motorunu satmaya karar veren de bir kaç ay daha bekleyip mart nisan gibi yüksek fiyattan satmaya çalışıyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    her şeyin her gün fiyatı artıyor malesef. Elinde birikmiş paran varsa da dolar / euro olarak tut yoksa ah vah edersin.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    kardeşim, 31 yıllık yaşamımda şunu gözlemledim, ne alacaksan fiyatının düşmesini beklemek yerine bugün almak gerek. 2016'de 1800 liraya sattığımız buzdolabı şu anda 3000 liradan daha fazla. 2018'de 125 liraya sattığımız ütü şu anda 200 lira. Hadi bu rakamları boşver, devletin açıkladığı enflasyon rakamlarına bakalım; %19,3. Sence bu ortamda bir malın fiyatının düşmesi beklenebilir mi?

Bunun dışında 125 ZNU bir arkadaşımda vardı. şehir içinde, bizim işimizi gayet güzel görüyordu.

6 bin lira civarında masrafsız bulabileceğini düşünmüyorum.
    ucar98 ve espresso bunu beğendiler.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi znu ilanlarina goz attim sasirdim. 1000 km garantili motoru arkadasim 3 bin liraya almisti. Kardesm ilanlara bakip ürünün fiyatini dusmesini beklemek imkansiz neredeyse mucize olay lazım.. Son yilladaki grafikler hep yüksek seyrediyor. İmkanin suan var ise suan almak en mantiklisi eger beklemek gibi bir niyetin var ise parani da tl olarak bekletme. Ya altin ya dolara yatir orda o sekilde beklesin. Eger tl olarak tutarsan her ay paran git gide dahada değersizleşir

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı Barbarouses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim, 31 yıllık yaşamımda şunu gözlemledim, ne alacaksan fiyatının düşmesini beklemek yerine bugün almak gerek. 2016'de 1800 liraya sattığımız buzdolabı şu anda 3000 liradan daha fazla. 2018'de 125 liraya sattığımız ütü şu anda 200 lira. Hadi bu rakamları boşver, devletin açıkladığı enflasyon rakamlarına bakalım; %19,3. Sence bu ortamda bir malın fiyatının düşmesi beklenebilir mi?

Bunun dışında 125 ZNU bir arkadaşımda vardı. şehir içinde, bizim işimizi gayet güzel görüyordu.

6 bin lira civarında masrafsız bulabileceğini düşünmüyorum.
    aynı şeyden ben de korkuyorum lakin elime daha fazla geçemez ondan dolayı ne yapıcam kararsızım .(

Çinli scooter her an patlamaya hazır bomba gibidir commuter ya da cub bak

Motosikleti
    düldül(z-one)
    alırken yanına alyan ve anahtar takımı al

not: mondial kullanıcısı

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli scooter her an patlamaya hazır bomba gibidir commuter ya da cub bak
    Benim de tercihim commuter'dan yana lakin babam vitesli motor kullanamıyor ve o da oto. vites olmadığı sürece yardımda bulunmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırken yanına alyan ve anahtar takımı al

not: mondial kullanıcısı
    Hiç içimi açacak şekilde konuşmadın

Motosikleti
    düldül(z-one)
    sürekli sağı solu gevşer bakım ister hocam hafta da ya da 2 3 hafta da 1 sagini solunu kontrol edip, yağını kendin alıp değiştir onun dışında sıkıntı olmaz ustalardan çok dilim yandı zorunda olmadıkca götürme servis de olsa youtube da her şey var zaten

Yanlış anlamadıysam Yutub daki znu videoları izlememişsin dost acı söylermiş elektrikli bisiklet yetmiyor anlaşılan uzak dur mondial kral yuki ve bunun gibi markalardan yayan git gideceğin yere daha sağlıklı olur

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamadıysam Yutub daki znu videoları izlememişsin dost acı söylermiş elektrikli bisiklet yetmiyor anlaşılan uzak dur mondial kral yuki ve bunun gibi markalardan yayan git gideceğin yere daha sağlıklı olur
    Okulum 4 km lik mesafede sabahları yayan gidilebilecek bir mesafe de değil ayrıca japon malı almayı beklersem 25-26 ya kadar yolu var :(

bendede znu var elektrikli bisikletten çokta farkı yok

CUP al cup daha şikayet edenine rastlamadım katır gibi sağlam maşallah

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede znu var elektrikli bisikletten çokta farkı yok
    İkisini de kullanıp mı bu yorumu yaptınız yoksa motordan dolayı mı?

Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisini de kullanıp mı bu yorumu yaptınız yoksa motordan dolayı mı?
    Znu 125 lik var kullanıyorum

Elektriklede kullanmıştım tabi znu 125 bi tık daha iyi olabilir en azından şarjz etme derdin yok

Eski motorum olur kendisi tipi görünüşü vs çok güzel ama mekanikten anlıyorsan al sıkıntısı derdi bitmiyor ama tavsiye ederim başlangıç için. Ayrıca bu ülkede çıkan birşey düşmez düşsede üç beş kuruş ancak düşer bunun içinde beklemenin mantığı yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)