Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harley Davidson V-Rod Muscle

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Merhabalar.

Foruma yeni katıldım.

Aslında bir süredir ara ara konulara göz gezdiriyordum.

Şuanda yeni bir motor almayı düşündüğüm için sizlerin de fikirlerinizi, düşüncelerinizi, önerilerinizi almak istiyorum
    .
    İlk çıktığından beri hayalimdeki motor olan, başlıkta da yazan Harley Davidson V-Rod Muscle motoru 2. el satın almayı düşünüyorum.

Alırken dikkat etmem gereken hususları pek bilmiyorum. Bu konuda şunlara dikkat etmen lazım diyebileceğiniz bir şeyler varsa dikkat ederim.

İlk alacağım motor olmayacak, daha öncesinde scooter 125-250cc, cb 125cc, racing 250-500cc, chopper 535cc, aşşağı yukarı bu denklemde deneyimlerim oldu. Kendime ait olan sadece Yamaha Virago 535cc motorum vardı ve 3-4 yıl bu motorla oldukça fazla deneyimim oldu. 500cc'den 1250cc'lere çıkacağım.

Dikkat etmem gereken hususlar var mıdır? Bu motor çok agresif hızlı ve ağır bir motor kanımca. Görüşlerinizi almak isterim.

Birde mümkünse motor ekipmanlarından pek anlamıyorum, hangisi iyi kötü tarzında, kaliteli bir kask-dizlik-dirseklik vs. tam takım alışverişte yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz her şeye açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tüm bakımları zamanında serviste yapılmış mı? Lafla değil, faturaları var mı? Yoksa hiç düşünmezdim.

Km'si bir sonraki büyük bakıma ne kadar uzaklıkta?

Biri uygun fiyata VRod satıyordu. Lakin 1500km sonra subap ayarlı büyük bakıma girecek. Ve o bakımda motorun inmesi gerekiyor. Her VRod öyle değil ama bu modelde öyle. Bakım $900'dan fazla. Bu durumda satış fiyatına otomatik $1000 eklemek lazım.
    fazil ve Metehan48 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlanlara "Kulüp motoru" yazanlar da beni kıllandırıyor "orgy yaptık" dermiş gibi.
    Metehan48, Kerem34_, msandikci ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Altın Elbiseli Adam bunun video yapmıştı. Onu seyredin.

Bence çok arada bir model.
    Harley ile seyahat edeceksem Glide modelleri varken buna dönüp bakmam.
    Harley i şehir içinde kullanacaksam Sporster modelleri varken buna dönüp bakmam.
    Alıp kafelere inip, hava atmak, hatun kaldırmak için işe yarar, ama ne uzun yolda ne şehir içinde çok verimli bir motor olmaz
    fazil ve Metehan48 bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Her türlü motorda yıllarca deneyimim oldu diyip ekipmanlardan anlamıyorum ve motor alırken neye bakmalıyım demende bi tezatlık yok mu
    Metehan48 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her türlü motorda yıllarca deneyimim oldu diyip ekipmanlardan anlamıyorum ve motor alırken neye bakmalıyım demende bi tezatlık yok mu
    Ozellikle (spesifik olarak) bu motoru alirken nelere dikkat etmeliyim demeye calismis olabilir, Turkce boyle hatalara sebep olur ancak ekipman konusunda size katiliyorum
    Metehan48 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Burada kullanıcısı olacağını sanmıyorum.Daha net bilgiler facebook gruplarından elde edilebilir benim kanatimce.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz konuştuğum bir ilan yok, favorilerime eklediğim bir kaç ilan var sarı site üzerinden. 14-15binde 10-11 yıllık bir motor, tramer, hasar kaydı vs. hiç bir şey yok diyor. İş tam olarak ciddiye bindiğinde tüm bakımlarının faturalarını vs. sormayı bende düşünüyorum.

O dediğiniz VRod'a bakmıyorum büyük ihtimalle ben, baktığım hiç bir ilanda öyle bir detay yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Altın Elbiseli Adam'ın videosunu izlemez olur muyum, o video çok aydınlatmıştı beni, bir çok soruma cevap olmuştu.
    Uzun yol seyahat için düşünmüyorum, eşim ve birde 4 aylık bebeğim var.
    Genelde şehir içi şöyle sahil kenarında bir tur, motorun sesini dinlemek, tamamen keyfi istediğim bir motor.
    Hava atmak, hatun kaldırmak vs. değil amacım.
    Motor üstünde olup burada ki herkes gibi rüzgar yemeyi seviyorum, bunu da hayalimde motor üstünde yapmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Her türlü motorla yıllarca deneyimim olmadı, deneyimim olduğu motorları yazdım, en uzun deneyimimde scooter tarzı ve Yamaha Virago 535 motor üzerinde oldu. Ekipman olarak sadece bugüne kadar kask kullandım. Dirseklik, dizlik tarzı ürünler hiç kullanmadım çünkü Virago dışında şehir dışı deneyimim yok. O da tek tük olduğu için hiç ekipman araştırıp almadım daha önce. Dolayısıyla bildiğiniz, kaliteli, ekipmanı alırken dikkat etmem gereken hususlardan anlamıyorum, araştırmadım hiç. Bu yüzden tavsiyelerinizi istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Neden öyle düşündünüz?
    gurcanozturk bunu beğendi.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nightrod Special
    Hayalindeki motoru almanı temenni ederim, fikir alışverişi tavsiye tabi ki alabilirsin ama sonunda kendin karar vermelisin. Km'si düşük ve bilinen bir motor olması yeterli. Bakımlarını da bir şekilde yaparsın ya da yaptırırsın, zor ve pahalı değil. Alırken Vance&Hines egzozlu olmasına dikkat et, sonradan almak üzebilir.
    Bende de nightrod var, uzun yola da gidiliyor , yorucu oluyor mu evet, virajı kabiliyet istiyor mu evet, çok dikkat çekiyor mu evet, çok yakıyor mu evet, ağır bir motor mu evet. Tüm dertlerin(varsa tabi) ona baktığında son buluyorsa doğru motoru seçmişsin demektir.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı blumenberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayalindeki motoru almanı temenni ederim, fikir alışverişi tavsiye tabi ki alabilirsin ama sonunda kendin karar vermelisin. Km'si düşük ve bilinen bir motor olması yeterli. Bakımlarını da bir şekilde yaparsın ya da yaptırırsın, zor ve pahalı değil. Alırken Vance&Hines egzozlu olmasına dikkat et, sonradan almak üzebilir.
    Bende de nightrod var, uzun yola da gidiliyor , yorucu oluyor mu evet, virajı kabiliyet istiyor mu evet, çok dikkat çekiyor mu evet, çok yakıyor mu evet, ağır bir motor mu evet. Tüm dertlerin(varsa tabi) ona baktığında son buluyorsa doğru motoru seçmişsin demektir.
    2009-10 civarlarında ilk gördüğümde aşık olduğum bir motor, hep istedim, hep sabrettim, birikmedi bir türlü para. Tam 11-12 yıl sonra Allah'a şükür bu birikimi elde ettim ve titizlikle almak istediğim bir motor. +larını -lerini çok araştırdım. Üstüne bindim ama süremedim. Dediğiniz gibi uzun yolda yorucu olacak bir makine, çok yakar, ağır bir motor ama ben onun üstüne bindiğimde ki o haz benim için kafi. Varıpta iş günleri her gün her gün sürebileceğimi düşünmüyorum zaten.

Vine&Hines egsoz olmadan almayı düşünmüyorum, o ses gerekli bence. :D

Burda konu açmamın sebebi de hani bilmediğim bir şeyler olabilir almadan önce, onları öğrenmekti.

Onun dışında ekipman konusunda da çok zayıfım, hiç araştırmam yok. O yüzden kalite bir şeyler önerecek birileri yardımcı olabilir diye düşündüm ama pek yazan olmadı. Bekliyoruz bakalım.

Bu arada KM'si düşük ve bilinen bir motor olması yeterli yazmışsınız da, mesela 10 yıllık bu motor için 10-15 binleri geçelimde 30-50bin km arası düşük denilebilir mi?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada KM'si düşük ve bilinen bir motor olması yeterli yazmışsınız da, mesela 10 yıllık bu motor için 10-15 binleri geçelimde 30-50bin km arası düşük denilebilir mi?
    Bunlar sorun olacak rakamlar değil. Önemli olan sahibi "Km'si yükseldi bunun, bakımını serviste düzgün yaptırırsam sattığımda zarar ederim" deyip bakımını serviste düzgün yaptırmayı bırakmış mı? Öyleyse asıl sorun bu. Motosiklet eskidikçe bakımlarının serviste düzenli yapılmış olma ihtimali azalır. Ama öyle olmayan kullanıcılar da vardır elbette.
    Metehan48 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok güzel motor.Ama altının çok alçak olması beni tedirgin ediyor. İlk kasiste altını vurup düşebilirsin. Amerika'nin ufuklara uzanan dümdüz yolları için yapılmış.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel motor.Ama altının çok alçak olması beni tedirgin ediyor. İlk kasiste altını vurup düşebilirsin. Amerika'nin ufuklara uzanan dümdüz yolları için yapılmış.
    Ona göre dizayn ediliyorlar, sorun olmuyor. İlk başta yaylı pegin uçları değip kıvılcım yapıyor. Motosikletin altında asfalta gömülüp kaza yaptıracak bir parça yok.
    Metehan48 bunu beğendi.

Yedek parçası var mı satmak isteyen hemen satabilir misin piyasada çok olan motor mu bence bilindik marka model al bekle istersen 2022 de değişik motorlar gelebilir
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar sorun olacak rakamlar değil. Önemli olan sahibi "Km'si yükseldi bunun, bakımını serviste düzgün yaptırırsam sattığımda zarar ederim" deyip bakımını serviste düzgün yaptırmayı bırakmış mı? Öyleyse asıl sorun bu. Motosiklet eskidikçe bakımlarının serviste düzenli yapılmış olma ihtimali azalır. Ama öyle olmayan kullanıcılar da vardır elbette.
    Anladım hocam. Bu dediğinize dikkat edip, araştırmamı ona göre yapacağım. Burda da başta dediğiniz servis faturaları vs. giriyor, onları özellikle isteyeceğim düzenini görmek için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fazla video izledim, altının Türkiye şartlarında sorun çıkaracağını düşünmemekle beraber, yaşadığım şehirde neredeyse kasis yok diyebilirim. Olanların hepsi de hafızamda kazılı zaten tek tük bir iki yerde var. Sorun olacağını düşünmüyorum. Teşekkür ederim yine de

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parçası var mı satmak isteyen hemen satabilir misin piyasada çok olan motor mu bence bilindik marka model al bekle istersen 2022 de değişik motorlar gelebilir
    Hocam bu benim hayalimdeki motor. Maddi darlığa girmediğim sürece elimden çıkaracağımı düşünmediğim bir motor, elimden çıkarmak yerine durumum yerinde olursa yeni düşündüğüm motoru yanına eklerim. Yedek parça olayını çok bilmiyorum açıkcası ama bir kaç abimde farklı model H.D. motorlar var. Serviste bir haftadan fazla kaldığını hiç görmedim.

2022'de ki gelecek motorların fiyatları nasıl olur acaba??

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Şunuda göz önünde bulundurun ;
    Bu motorun katalog değeri 6,4 lt/km
    Gerçek tüketim 9/10 litreden aşağı in ex
    14 litre deposu var.
    Yani aşağı yukarı her 100km de bir ışık yakacaktır.
    Bu kadar sık benzin ışığı görmek bir müddet sonra sıkıcı olmaya başlayabilir
    Metehan48 bunu beğendi.

İnşeallah hayalin gerçek olur bizim de ne kral hayallerimiz vardı şu bu sebepten dolayı bitti iyi araştır bazı şeylerin yok olması var olmasından hayırlıdır

Motosikleti
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunuda göz önünde bulundurun ;
    Bu motorun katalog değeri 6,4 lt/km
    Gerçek tüketim 9/10 litreden aşağı in ex
    14 litre deposu var.
    Yani aşağı yukarı her 100km de bir ışık yakacaktır.
    Bu kadar sık benzin ışığı görmek bir müddet sonra sıkıcı olmaya başlayabilir
    Evet kesinlikle bu durumun farkındayım. Ortalama 120-140km arası ışık yakmaya başlayacaktır diye düşünüyorum bende.
    Hani bunu dert etmiyorum. 1.si çok istediğim bir motor. 2.side şehir içi kullanım olacak çoğunlukla, boş vakitlerimde zaman öldüreceğim bir uğraş gibi.
    Genel olarakta pazardan pazara kullanacağım çok sorun olacağını zannetmiyorum o yüzden.
    Teşekkür ederim bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşeallah hayalin gerçek olur bizim de ne kral hayallerimiz vardı şu bu sebepten dolayı bitti iyi araştır bazı şeylerin yok olması var olmasından hayırlıdır
    Umarım sizin de hayalleriniz gerçek olur bir gün. Teşekkür ederim hocam.

OwLRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    Umarım en kısa sürede Vrod'a kavuşursunuz hocam. Umarım Allah bize de nasip eder.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı OwLRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım en kısa sürede Vrod'a kavuşursunuz hocam. Umarım Allah bize de nasip eder.
    Çok teşekkür ederim inş. hepimiz kavuşuruz bir gün hayallerimize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)