Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Aldım Sonunda Gsx-r 600

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Sevgili Abiler, Arkadaşlar herkese merhaba yıllar öncesinden burada konu açmıştım yeni motor alma hakkında ama malesef aile sebebiyle bir türlü alamadım, sıcak bakmadılar. Aslında ilk motorumu r25, cbr 250 felan düşünüyordum fakat geçenlerde izinde galeride gördüğüm Sarı bir Gsx-r 600 k8 aklımı çeldi ve aldım sonunda.1 hafta felan kullandım sakin sakin pek bir sorun sıkıntı yaşamadım tın tın gezmece oldu zaten hızlı kullanmak amacıyla değilde sesi gidişi efsane cidden bana. İleride izinde felan güvenli sürüş almayı düşünüyorum.Bu güzel hisleri paylaşmak istedim, herkese kazasız belasız sürüşler.
    Vidos ve potasyum bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah seni korusun, ilk motor olarak berbat bir seçim yapmışsın.
    tecrube0, Ezio41, ucar98 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Allah hepimizi korusun inşallah sağlık olsun ne diyelim

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Keşke ilk motorum yazmasaydın da direk 600 cc motorumu aldım deseydin :D Linçe kurban gidersin şimdi :D Neyse Allah kaza bela vermesin ama üstteki arkadaşa da katılmadan edemiyorum Allah hepimizi korusun :D

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Ya daha önce cbr 250 kullandım ama kendi motorum olmadığı için çok deneyimleyemedim fakat bundada zorluk çekmiyorum şimdilik ama bakalım 😁

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.Lütfen "keşke 600cc racingle başlamasaydı" dedirtme bize dostum.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için arkadaşlar ekipman olarak Agv k5 ve daineese veya alpinestars ın deri montunu almayı düşünüyorum nasıldır kullanan var mı

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Allah kaza bela vermesin. Uzun bir süre 4.vitesi geçme bence. Ya da motosikleti rodajda gibi düşün en azından bir 2000km 3000km 6000 devri geçme, o haliyle bile en hızlı 250'likten daha hızlı, ivmeli gidecek de neyse. Deli giden bir motosiklet. Forumda üyeliği olan, on binlerce km deneyimli kişilerin de son sürüşünü yaşadığı bir motosiklet. Şakaya gelecek bir alet değil, son hızı 280 civarlarında ve çok kolay hızlanıyor. Gaza gelip gaz kolunu biraz fazla çevirdiğinde ibrede gördüğün sayı kaza yaptırtmaya yetecek heyecanı yaşatır sana. Gerekirse karla gerekirse zararla sat ama güzel bir R25 al bence kendine. Doğru düzgün motosiklet sürmeyi de öğrenirsin. Bununla virajda korkup gaz kessen gelecek kompresyon R25'in freninden daha kuvvetli olacak. Böyle güçlü motosikletler kullanmayı öğrenmek için mantıklı değil, Valentino Rossi babadan motorcuydu ama o bile böyle bir şeyle başlasa hakkını veremezdi muhtemelen motosikletin.Bir kere 600, bir kere de 1000'ini kullandım, kullandım da ama yok yani. Başlangıç motosikleti ile ucundan kıyısından hiçbir alakası yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı kataba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için arkadaşlar ekipman olarak Agv k5 ve daineese veya alpinestars ın deri montunu almayı düşünüyorum nasıldır kullanan var mı
    AGV k5'e o parayı vermene değmez k6 mükemmel bir kask. K serisinin en özel kaskı hem malzeme hem tasarım olarak. Renkli şekilli şukullu k5 yerine düz renk k6 tercih et, kesinlikle pişman olmazsın.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin. Uzun bir süre 4.vitesi geçme bence. Ya da motosikleti rodajda gibi düşün en azından bir 2000km 3000km 6000 devri geçme, o haliyle bile en hızlı 250'likten daha hızlı, ivmeli gidecek de neyse. Deli giden bir motosiklet. Forumda üyeliği olan, on binlerce km deneyimli kişilerin de son sürüşünü yaşadığı bir motosiklet. Şakaya gelecek bir alet değil, son hızı 280 civarlarında ve çok kolay hızlanıyor. Gaza gelip gaz kolunu biraz fazla çevirdiğinde ibrede gördüğün sayı kaza yaptırtmaya yetecek heyecanı yaşatır sana. Gerekirse karla gerekirse zararla sat ama güzel bir R25 al bence kendine. Doğru düzgün motosiklet sürmeyi de öğrenirsin. Bununla virajda korkup gaz kessen gelecek kompresyon R25'in freninden daha kuvvetli olacak. Böyle güçlü motosikletler kullanmayı öğrenmek için mantıklı değil, Valentino Rossi babadan motorcuydu ama o bile böyle bir şeyle başlasa hakkını veremezdi muhtemelen motosikletin.Bir kere 600, bir kere de 1000'ini kullandım, kullandım da ama yok yani. Başlangıç motosikleti ile ucundan kıyısından hiçbir alakası yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

AGV k5'e o parayı vermene değmez k6 mükemmel bir kask. K serisinin en özel kaskı hem malzeme hem tasarım olarak. Renkli şekilli şukullu k5 yerine düz renk k6 tercih et, kesinlikle pişman olmazsın.
    Onuda bir araştırayım �� teşekkürler

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 200 cc ile başladım.İlk kullandığımda 70 80 yaptığımda aklım çıkıyordu.Yaww bu motor bana yeter 120 130 yapamam diyordum.Biraz alışmaya başladığında o hizlar orada kalmıyor ve daha hızlı kullanmaya başlıyorsun.200cc de yapacağın hatayı telafi eder belkide 600cc de hata affetmez.

Hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah.
    mattiadestro, natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yok.
    Motorsiklet için şeytan işi derlerdi. Bence racing şeytan işi. Bir kere üstüne oturmuslugum var ama hiç kullanmadım. Belki depo, göbek ikilisi kullanmama engel olmuş olabilir. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sarı bir Gsx-r 600 k8 aklımı çeldi ve aldım sonunda.zaten hızlı kullanmak amacıyla değilde...
    Başlangıç için çok ideal bir motor tercih etmişsiniz hocam, hayırlı olsun güle güle kullanın..

Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Çok sağolun arkadaşlar, evet ivmelenmesi gidişi hızlanışı saniyeler içinde, bende şimdilik şehir içi ve ilçeler arası 15,20km mesafeler arası sakince takılıyorum motoru boğmadan hararet yaptırmadan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok sağolun arkadaşlar, evet ivmelenmesi gidişi hızlanışı saniyeler içinde, bende şimdilik şehir içi ve ilçeler arası 15,20km mesafeler arası sakince takılıyorum motoru boğmadan hararet yaptırmadan
    Bu arada, alacağınız motora karar vermek 7 yılınızı almış tebrik ederim �

frustrated, ryangt ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada, alacağınız motora karar vermek 7 yılınızı almış tebrik ederim �

https://i.resmim.net/VMc6h.jpg
    O konuya hiç girmeyelim hocam ailem izin vermedi yıllarca, aslında bunada izin vermedilerde sonradan ikna oldular alınca
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Uzun bir süre boyunca tam hakim olamayacağınız, tırsa tırsa gaz açıp sürüşünüzü korku gerilime çevirecek bir motosiklet almışsınız. Bu tür motosikletler için konu kullanmak değil, hakim olmak, motosiklete hükmetmektir. Üstelik bu yanlış tercihiniz Allah korusun ufak bir kaza atlatsanız dahi muhtemelen motosiklet hayatınızı kökten bitirir. Ufak bir kaza dahi olsa bir kazadan sonra ailenizin bir daha motosiklet üstüne çıkmanıza müsaade edeceğini sanmam.
    Biz fanilerin düşük cc motosikletten büyüğe doğru adım adım giderken bir yandan da sürüş eğitimleri alma sebebi, motosiklet üstünde olma eylemini bir ömür boyunca devam ettirebilmek. İnşallah sizde bir ömür boyu motosiklet üstünde olursunuz diyeceğim ama buradan hiç öyle olacakmış gibi gözükmüyor.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun , bir iki ay sıkıntı yaşamazsın çünkü üzerindeki korku konsantrasyonunu yükseltiyor , zaten gaz açmıyor viraj yapmıyorsundur , ama sonraki aylar kendine güvenin gelecek ve hafif hafif derken ben oldum deyip gazlayacaksın , işte o zaman tehlikeli durumlar yaşayabilirsin aman dikkat biraderim !
    natijax ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun. alışma sürecini atlattıktan sonra bir an önce fren yapmayı öğrenin. nasıl gideceğinden ziyade nasıl duracağını bilmek hayat kurtarır.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    benimde ilk motorun 98 model gsxr 750 (srad) idi salak saçama sürmedikçe kendinizi bilip eğitim aldıkça keyifli motordur güle güle kullanın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)