Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kurye olmak da varmış

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah birkaç ay önceden söylense yok artık derdim küçümsemekten değil sadece hayatımın akışına baktığımda hiçbir şekilde o noktada kuryecilik olamazdı. hem okuyor hem baba yanında çalışıyor hem de bir ticari girişimim vardı.
    son senem okulda, ticarete devam ama baba yanı iş sonlandı diyebilirim.

bu yıl şahsım adına ilginç bir yıl olacak. okulu bitirip ticareti oturtabilirsem tadından yenmez bakalım.
    kuryelik meselesine gelirsek diyecek söz yok. çalışmam gereken süre zarfında aslında dönüp baktığımda geçen yıl motora dahi binmeyen ben kuryeciliği nasıl düşünebilirdim.
    neyse bir süre okulla birlikte trendyol go devam ettiricez bakalım. umarım bu süre zarfında kaza falan yapmam tek korkum bu. sakatlık vs kaldıramam. daha kötüsünü düşünmüyorum bile.

gerçekten iyi bir yağmurluk alıcam 1-2 ay içinde de formanın çizmesini düşünüyorum bakalım su geçirmiyor olsa gerek o kadar pahalıysa

ayakkabı yağmurluğu kullanan var mı? veya başka bir önerisi olan?

şu tarz ürünlerden bahsediyorum. şu yağmurları hiç ıslanmadan geçirmek lazım.
    başlık açmışken yazayım dedim geçmiş konulara bakacağım zaten.
    kazasız bir kuryecilik deneyimi olur umarım
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ayakkabı yağmurluğu almıştım zamanında ama 2-3 giymede bir yerlere takılıp yırtılmıştı. Yeni işin de hayırlı olsun, Allah bol kazanç versin.
    Gambit. ve natijax bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin bana kattıgı en büyük rahatlık 50yasından sonra kimse bana iş vermezse gider evrak getir götürü yapan şirketlerde kuryelik yaparım mantıgı.

En azından iş bulunabilir bir meslek.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://urun.n11.com/cizme/buyuk-num...mara-P94381521

görüntü çirkin olabilir ama en su geçirmeyen ürün bu aslında. çok yağmurlu zamanlarda kullanabilirsin? bizm burdaki kuryeler hep bundan kullanıyor.

üstteki gönderdiğin ayağına geçirme zımbırtısından ben kullanıyorum memnunum. ama kurye için pek de uygun değil. ben evde giyiyorum bi yerde yürümeden işe gelip çıakrtıyorum. ama sen her seferinden in yüşü çık gel çok uzun ömürlü olmaz. üsteki arkadaşın dediği gibi bi yete taktırır yırtabilirsin. (ha yapıştıramzmısın yapışır)

skuter kullanacaksan aslında ayak ıslandı derdi de pek yok. normal motorlar çok sıkıntı.

allah korusun bi kaza anında falan aslında iyi kalite bi motosiklet botu güvenliğin için çok daha önemli. eğer motorun skuterse motosiklet botu alman daha yerinde bi tercih olur.
    natijax ve mavellen bunu beğendiler.

öncelikle hayırlı olsun kardeşim kısa kısa bişeyler yazmak istıyorum tabi sonra deneyımlerıme dayanarak sorunun cevabını söyleyeceğim.

ben kendim kişisel olarak baba yanında çalışmaya devam ederdim. Şuankı pozisyonunu bilmiyorum, babanın yanında ayrılmak için belki geçerli sebeplerin olabilir .

motorsikletli kuryeler hakkındada özellikle online yemek kuryeleri firmanın kapitalizm dayanarak yöneltidiğini düşünüyorum. Ve buna çok karşıyım.

motoru ben alıyorum, kurye montunu ben alıyorum, motor çantasını ben alıyorum , ruhsatları ben alıyorum , motorun giderlerini ben karşılıyorum
    eeeeee firma ne yapıyor gelen siparişe seni gönderiyor üstelik belli bi zaman diliminde o yemek veya ürünü götürmek zorundasın yoksa ceza yiyorsun.

bu işin birde sigorta tarafı var çalıştığın kuryelerde sigorta yok zaten bir 4 tekerlekli veya 6 tekerlikli taşıtlara göre kaza riskin bi tık daha fazla
    düşsen çarpsan yaralansan bu karşılayacağın bir arka destek yok bildiğin kendi başınasın. yanılmıyorsan ürün başın 5₺ gibi bir ücret alıyorsun hele heleki istanbulda yaşıyorsan eyvah...... Ama sonuçta herkesin hayat şartları bir değil bu sadece benim düşüncem.

botları bilmiyorum.Naylon yağmurlukları denedim şahsen işe gidip gelirken yağmurlu havalarda kullandım çok faydalı bir ürün ayakkabının üstüne giyiyorsun ve hiç bir şekilde su sızdırmıyor 1 sene önce falan 27₺ almıştım sanırım

birbilent ve natijax bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bu seçtiğin bot enduro yapanlar için. Bununla yürüyemezsin yani imkanı yok. Zaten eğer gidip bi dükkanda enduro botu diye bakarsan anlarsın ne demek istediğimi. Diz hizana kadar kapatan bir bottan bahsediyoruz. Normal uzun bot al bunun yerine.
    natijax bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bot olarak yds al o işini görür eğer scooterla kuryelik yapacaksan ayağın a zaten su gelmiyor kısa da seni üzmez bot yağmurluğunun çok daha iyileri var bu paylaştığın 5 para etmez
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    öncelikle herkese teşekkür ediyorum.
    evet bence de hiçbir iş olmasa kuryelik var öyle bir olay bende de oldu. ki sahiden iş ihtiyacında gittim kuryecilik başladım.
    ben haftalık 24 saat paketini seçtim.
    bugün 4 saat yaptım 10 paket verdim.

ayakkabı yağmurluğunu evet alırsam daha kaliteli almak lazım ama bugün bu işi yaptıktan sonra dayanabileceğini düşünmüyorum. patlatırım onu. çok yürüyorum çok merdiven çıkıyorum vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun kardeşim kısa kısa bişeyler yazmak istıyorum tabi sonra deneyımlerıme dayanarak sorunun cevabını söyleyeceğim.

ben kendim kişisel olarak baba yanında çalışmaya devam ederdim. Şuankı pozisyonunu bilmiyorum, babanın yanında ayrılmak için belki geçerli sebeplerin olabilir .

motorsikletli kuryeler hakkındada özellikle online yemek kuryeleri firmanın kapitalizm dayanarak yöneltidiğini düşünüyorum. Ve buna çok karşıyım.

motoru ben alıyorum, kurye montunu ben alıyorum, motor çantasını ben alıyorum , ruhsatları ben alıyorum , motorun giderlerini ben karşılıyorum
    eeeeee firma ne yapıyor gelen siparişe seni gönderiyor üstelik belli bi zaman diliminde o yemek veya ürünü götürmek zorundasın yoksa ceza yiyorsun.

bu işin birde sigorta tarafı var çalıştığın kuryelerde sigorta yok zaten bir 4 tekerlekli veya 6 tekerlikli taşıtlara göre kaza riskin bi tık daha fazla
    düşsen çarpsan yaralansan bu karşılayacağın bir arka destek yok bildiğin kendi başınasın. yanılmıyorsan ürün başın 5₺ gibi bir ücret alıyorsun hele heleki istanbulda yaşıyorsan eyvah...... Ama sonuçta herkesin hayat şartları bir değil bu sadece benim düşüncem.

botları bilmiyorum.Naylon yağmurlukları denedim şahsen işe gidip gelirken yağmurlu havalarda kullandım çok faydalı bir ürün ayakkabının üstüne giyiyorsun ve hiç bir şekilde su sızdırmıyor 1 sene önce falan 27₺ almıştım sanırım

evet maalesef montu vs biz ödüyoruz. ne kadar kazandığımıza hiç bakmadım ne yalan söyleyeyim. günümü kurtarması önemli zaten asıl hedefim ticareti tutturmak. maalesef istanbuldayım tehlikesinden ziyade sahiden zor iş. 4 saat yaptım ciddi bezdim. masabaşı işe nasıl alıştıysam aşırı yoğun tempo gerçekten.
    bir sipariş götürüyorum pattt anında yenı sipariş. neyse alışılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

o zaman başka bir şey alırım yapacak bir şey yok. çizme istiyordum daha güvenli diye en kötü normal şartlar için yds falan düşünülebilir bakmıştım zamanında.

teşekkürler tekrardan herkese.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu seçtiğin bot enduro yapanlar için. Bununla yürüyemezsin yani imkanı yok. Zaten eğer gidip bi dükkanda enduro botu diye bakarsan anlarsın ne demek istediğimi. Diz hizana kadar kapatan bir bottan bahsediyoruz. Normal uzun bot al bunun yerine.
    Bende de bu botun benzeri var. İlk başta yürünmez bununla demiştim ama alışınca rahat ettim. Hatta işe gittiğimde ilk başlarda yanımda spor ayakkabı taşımıştım sonra değiştirmeye üşenip bıraktım. İşe gidip bütün gün işyerinde giyip akşam da eve dönüyordum. Tamam çok rahat değil belki ama güvenlik rahatlıktan önemli motora binerken. Kışın da scotterda zaten ayakkabılara su bile fazla gelmiyor, sıcak tutması da çok iyi bir şey.

Bu markanın kısa olanını almayı düşünüyorum ama 4 yıldır eskitemedim, bir 4 yıl daha eskimez gibi duruyor.

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese teşekkür ediyorum.
    evet bence de hiçbir iş olmasa kuryelik var öyle bir olay bende de oldu. ki sahiden iş ihtiyacında gittim kuryecilik başladım.
    ben haftalık 24 saat paketini seçtim.
    bugün 4 saat yaptım 10 paket verdim.

ayakkabı yağmurluğunu evet alırsam daha kaliteli almak lazım ama bugün bu işi yaptıktan sonra dayanabileceğini düşünmüyorum. patlatırım onu. çok yürüyorum çok merdiven çıkıyorum vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

evet maalesef montu vs biz ödüyoruz. ne kadar kazandığımıza hiç bakmadım ne yalan söyleyeyim. günümü kurtarması önemli zaten asıl hedefim ticareti tutturmak. maalesef istanbuldayım tehlikesinden ziyade sahiden zor iş. 4 saat yaptım ciddi bezdim. masabaşı işe nasıl alıştıysam aşırı yoğun tempo gerçekten.
    bir sipariş götürüyorum pattt anında yenı sipariş. neyse alışılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

o zaman başka bir şey alırım yapacak bir şey yok. çizme istiyordum daha güvenli diye en kötü normal şartlar için yds falan düşünülebilir bakmıştım zamanında.

teşekkürler tekrardan herkese.
    https://www.youtube.com/watch?v=OxzRQ6aXxeU

GÖZ ATMANI TAVSİYE EDERİM HAYIRLI İŞLER

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=OxzRQ6aXxeU

GÖZ ATMANI TAVSİYE EDERİM HAYIRLI İŞLER
    iyi bakalım güzel gibi. ay sonu ben de bir belirtirim kazancımı teşekkür ederim
    miDgas bunu beğendi.

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bakalım güzel gibi. ay sonu ben de bir belirtirim kazancımı teşekkür ederim
    BANA GÖRE TEK AVANTIJI NE KADAR ÇALIŞIRSAN O KADAR KAZANIYORUSN
    natijax bunu beğendi.

Valla ben gunde 15 saat calistim gecen kis. Yagmur camur cok dert olmuyor islanmiyorsun. Dikkat etmen gereken 3 unsur.
    Kask Bugusu (tek care pinlock ama oda bir sure sonra bugu yapiyor. Silmek zorunda kaliyorsun)
    Kisin ayaklarin donuyor resmen su gecirmese bile nemden.
    Son olarak ellerin. Bende dainese kislik eldiven vardi kisin cok rahat ettim ama ellerin bir sekilde islanip icine soktuktan sonra birdaha eskisi gibi olmuyor
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bir süre idare etsin de kalıcı düşünmüyorum zaten. iş süremi kendim seçebildiğim için bu işi seçtim.
    pinlock var. pinlocksuz zaten kışın sürmek çile olur. ayak için bu ay içinde motosiklet botu alıcam kışa uygun yağmur geçirmez. artık donarsa da yapacak bir şey yok. neyse ki ben 15 saat gibi bir süre çalışmicam.
    eldiven yetmezse bir de içlik giyerim. yağmurluğa hala karar veremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben gunde 15 saat calistim gecen kis. Yagmur camur cok dert olmuyor islanmiyorsun. Dikkat etmen gereken 3 unsur.
    Kask Bugusu (tek care pinlock ama oda bir sure sonra bugu yapiyor. Silmek zorunda kaliyorsun)
    Kisin ayaklarin donuyor resmen su gecirmese bile nemden.
    Son olarak ellerin. Bende dainese kislik eldiven vardi kisin cok rahat ettim ama ellerin bir sekilde islanip icine soktuktan sonra birdaha eskisi gibi olmuyor
    trendyol gonun yağmurluğu nasıl. amblem vs var mı veya kaliteli mi? normalde kendim almayı düşünüyordum da karar da veremedim.
    https://www.trendyol.com/forte-gt/2001136-pvc-motosiklet-alt-ust-takim-yagmurluk-yeni-sik-tasarim-p-51507960?boutiqueId=580823&merchantId=129027&gads= true
    şu var ama görüntü çok kötü. decathlon ürünleri de bir süre sonra geçirir gibi emin olamadım vallah

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    [/QUOTE]trendyol gonun yağmurluğu nasıl. amblem vs var mı veya kaliteli mi? normalde kendim almayı düşünüyordum da karar da veremedim.
    https://www.trendyol.com/forte-gt/2001136-pvc-motosiklet-alt-ust-takim-yagmurluk-yeni-sik-tasarim-p-51507960?boutiqueId=580823&merchantId=129027&gads= true
    şu var ama görüntü çok kötü. decathlon ürünleri de bir süre sonra geçirir gibi emin olamadım vallah[/QUOTE]
    decathlon yağmurlukları motosiklet sürüşü için uygun değil. o süratle rüzgarla vs bacak arandan direkt içeri içeri sızmaya başlıyor. ben geçen sene dURT yağmurluk aldım ama daha yağmurda deneme fırsatım olmadı
    natijax bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    trendyol gonun yağmurluğu nasıl. amblem vs var mı veya kaliteli mi? normalde kendim almayı düşünüyordum da karar da veremedim.
    şu var ama görüntü çok kötü. decathlon ürünleri de bir süre sonra geçirir gibi emin olamadım vallah[/QUOTE]
    decathlon yağmurlukları motosiklet sürüşü için uygun değil. o süratle rüzgarla vs bacak arandan direkt içeri içeri sızmaya başlıyor. ben geçen sene dURT yağmurluk aldım ama daha yağmurda deneme fırsatım olmadı [/QUOTE]

Kurye firmalarının yağmurlukları yeterli, hatta iyi. Amblem vs tabii ki oluyor. Pvc, muşamba gibi yağmurluk vardı getirde. Su, rüzgar geçirmesi imkansız. Yağmur kaydırıcı sprey ve pinlocklu bir kask kullan.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    decathlon yağmurlukları motosiklet sürüşü için uygun değil. o süratle rüzgarla vs bacak arandan direkt içeri içeri sızmaya başlıyor. ben geçen sene dURT yağmurluk aldım ama daha yağmurda deneme fırsatım olmadı [/QUOTE]

yine iyiymiş görsel olarak diğerlerine göre ama kullanmamışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu var ama görüntü çok kötü. decathlon ürünleri de bir süre sonra geçirir gibi emin olamadım vallah

Kurye firmalarının yağmurlukları yeterli, hatta iyi. Amblem vs tabii ki oluyor. Pvc, muşamba gibi yağmurluk vardı getirde. Su, rüzgar geçirmesi imkansız. Yağmur kaydırıcı sprey ve pinlocklu bir kask kullan.[/QUOTE]

şimdi almışken normal zamanlarımda da kullanayım kafasındayım. boş yere markaya para vermek istemiyorum normal zamanlarımda trendyol go markasıyla motor da sürmek istemem şahsen. ha tabii ki bulamazsam karar veremezsem alıcam yapacak bir şey yok. en azından işe yarıyorsa sıkıntı yok

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Hayırlı olsun yeni işin
    natijax bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    kuryelık gercekten zevklı bır ıs ama düzgün bır yerde calısırsan keske daha önceden başlasaydım 3 yıldır kuryelık yapıyorum sahır içi 150 km maxımum yapıyorum getırısı gayet ıyı ama kendı sıgortanı yaptığın iş ayda 10,000 de kazandırsa boştur ilerde anlarsın dediğimi
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryelık gercekten zevklı bır ıs ama düzgün bır yerde calısırsan keske daha önceden başlasaydım 3 yıldır kuryelık yapıyorum sahır içi 150 km maxımum yapıyorum getırısı gayet ıyı ama kendı sıgortanı yaptığın iş ayda 10,000 de kazandırsa boştur ilerde anlarsın dediğimi
    aslına bakarsan zaten ticaretin içinde biriyim ve aynı zamanda sigortalı biriyim. yani bağkur ödemem olmayacak.
    babam ise mali müşavir. müşavire para ödemicem. sadece vergim olacak. onu da şu an düşünemiyorum. tabi başka bir işte çalışsam sigorta yapsalar, yemek verseler ne bileyim kendi motorlarını verseler eyvallah ama bu işi seçmemin sebebi kesinlikle haftalık 24 saat çalışma modu.
    okulla, ticaretle birlikte eş zamanlı bunu götürebilmek derdim. diğerlerinde yok diye biliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)