Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kurye olmak da varmış

Motovento
    REKLAM ALANI

10 pakette kaç km yaptın kaç para kazandın mont yelek yağmurluk çanta ücretli işi bırakınca ücreti iade ediyorlarmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Ne bölümü bitirdin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 pakette kaç km yaptın kaç para kazandın mont yelek yağmurluk çanta ücretli işi bırakınca ücreti iade ediyorlarmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Ne bölümü bitirdin
    10 pakette 83 tl
    11-12 pakette ortalama 100tl.
    kilometre olayına hiç bakmadım. telefonda yazıyorsa editlerim. evet ücret iade edilecekmiş öyle duydum ben de bir yerden.
    bilgisayar müh okuyorum son sınıf ama şahsen ticareti tutturup onunla hayatımı idame ettirmeyi düşünüyorum zaman gösterecek.

83 ün 10 lirası sana kalır ticareti yazılım vb gibi yap bir üni mezunu daha yok olup gitmesin

Motosikleti
    domicik 400 ug
    83 ün 10 lirası sana kalır ticareti yazılım vb gibi yap bir üni mezunu daha yok olup gitmesin
    o kadar da değil
    üni mezunu falan para anlamında genel! olarak boş. evet yazılımda para var ama kaç yılda ve ne kadar para istediğine bağlı. o limitler beni tatmin edecek mi? emin değilim ama son yıllarda şunu da öğrendim ilk önce azına eyvallah demek lazım ki çoğunu kazanmak için gücün olsun birden olmuyor maalesef.
    yazılımı ticariye çevirirsek çok paralar kazanabilir ama etim ne budum ne. maalesef o seviyeye gelmem en az 5 yıl alır sallıyorum tamamen. 2. sınıftan beri ticaretle uğraşıyorum. 2. defa deniyorum ticaret bu sefer ihtimaller yüksek.
    demem o ki ben 2. sınıftan sonra saldım durdum yazılımı firmaya gitsem birkaç programlama diline baktım ama hiçbirinde yetkin değilim.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar da değil
    üni mezunu falan para anlamında genel! olarak boş. evet yazılımda para var ama kaç yılda ve ne kadar para istediğine bağlı. o limitler beni tatmin edecek mi? emin değilim ama son yıllarda şunu da öğrendim ilk önce azına eyvallah demek lazım ki çoğunu kazanmak için gücün olsun birden olmuyor maalesef.
    yazılımı ticariye çevirirsek çok paralar kazanabilir ama etim ne budum ne. maalesef o seviyeye gelmem en az 5 yıl alır sallıyorum tamamen. 2. sınıftan beri ticaretle uğraşıyorum. 2. defa deniyorum ticaret bu sefer ihtimaller yüksek.
    demem o ki ben 2. sınıftan sonra saldım durdum yazılımı firmaya gitsem birkaç programlama diline baktım ama hiçbirinde yetkin değilim.
    Eğitim verip sınav filan yapıyorlar mı varsa süreç nasıl oluyor ?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim verip sınav filan yapıyorlar mı varsa süreç nasıl oluyor ?
    ilk online eğitim giriliyor. online eğitim sırasında form linki veriyorlar ve oraya adını soyadını e mailini her şeyini giriyorsun ve bir test yaptırıyorlar online eğitim esnasında ne anlatıldı diye. ki bu test ciddi basit.
    ardından birkaç gün sonra çağırıldım ben mülakata çağırıyorlar olumlu geçmiştir diye. ki olumlu geçtiyse. bilmiyorum red yiyen var mıdır ama sonuçta kuryelik.

mülakata gidiyorsun konuşuyorsun 2-3 hafta sonra mesaj geliyor mülakatın onaylandı diye. bu sefer de belgelerinle şubeye gidiyorsun ve senin istediğin ilçende boş varsa giriyorsun istersen başka ilçe de seçebilirsin. ki işin komiği sistem üzerinden çalışmak istediğim ileçeleri seçebiliyorum şu an. herhalde laf olsun diye diyorlar.

Acemi Mustafa Kaya trendyol yaz yutuba ve diğer yüzlerce video var sen ne ticareti yaptın üni okumak boş hiç bir şey öğretmiyor

OKUL BOŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM SEN 2 YILLIK TA OLSA DİPLOMANI AL KARDEŞİM YARIN ÖBÜR GÜN DEVLET İŞİ ALIMLARI BAŞLARSA AVANTAJIN OLUR ARTIK LİSE DİPLOMALARI BİR İŞE YARAMIYOR DİPLOMANIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ BENİM DÜŞÜNCEM BU TABİ Kİ...
    natijax bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    ilk online eğitim giriliyor. online eğitim sırasında form linki veriyorlar ve oraya adını soyadını e mailini her şeyini giriyorsun ve bir test yaptırıyorlar online eğitim esnasında ne anlatıldı diye. ki bu test ciddi basit.
    ardından birkaç gün sonra çağırıldım ben mülakata çağırıyorlar olumlu geçmiştir diye. ki olumlu geçtiyse. bilmiyorum red yiyen var mıdır ama sonuçta kuryelik.

mülakata gidiyorsun konuşuyorsun 2-3 hafta sonra mesaj geliyor mülakatın onaylandı diye. bu sefer de belgelerinle şubeye gidiyorsun ve senin istediğin ilçende boş varsa giriyorsun istersen başka ilçe de seçebilirsin. ki işin komiği sistem üzerinden çalışmak istediğim ileçeleri seçebiliyorum şu an. herhalde laf olsun diye diyorlar.
    Motosikletle parkur eğitimi var mı demek istemiştim ama gece eksik yazmışım

Var ama Anadolu yakasında o hoca kalk İzmir'e git Avrupa yakasında eğitim yok

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sen olayi cok yanlis anlamissin, bilgisayar muhendisligi yazilimci uretmez, uretmemeli. Onemli olan herhangi bir yazilim dilinde yetkinlik degildir, algoritma bilgisi, sorun cozme dusunce yapisi, bir isin temel olarak genel yapisini (konseptlerini) bilmek ve mantik yurutmek onemlidir.

Biz isyerine yazilimci alirken kod sorusu (code case) eger elemani 1. gorusmede begenmis isek soruyoruz. 1. gorusmede adamin sordugumuz sorulara yanitlarina, mantigina, cozumsel yaklasimina bakiyoruz. Bunlar yoksa istedigi dilde cok kod yazmis olsun, kenarda oynayabilir.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen olayi cok yanlis anlamissin, bilgisayar muhendisligi yazilimci uretmez, uretmemeli. Onemli olan herhangi bir yazilim dilinde yetkinlik degildir, algoritma bilgisi, sorun cozme dusunce yapisi, bir isin temel olarak genel yapisini (konseptlerini) bilmek ve mantik yurutmek onemlidir.

Biz isyerine yazilimci alirken kod sorusu (code case) eger elemani 1. gorusmede begenmis isek soruyoruz. 1. gorusmede adamin sordugumuz sorulara yanitlarina, mantigina, cozumsel yaklasimina bakiyoruz. Bunlar yoksa istedigi dilde cok kod yazmis olsun, kenarda oynayabilir.
    siz şimdi bu konunun üstadısınız belli şimdi ne desem boş olur ama şöyle bir şey diyebilirim bir programlama dilinde en azından ustalaşan biri bir çok proje yapmıştır yani çok algoritma kurmuş işin mantığını anlamış kişidir. başka bir programalama diline geçtiğinde zaten öğrenmesi çok zaman almaz. biz zaten algoritma mantığını okulda eğitim olarak arıyor. yazdığımız her proje algoritma üzerine kurulu.
    yani en azından bir dilde yetkin olup bu işin mantığını anlamak gerektiğini düşünüyorum. ben hiçbir dilde yetkin olacak kadar çalışmadım ki kaliteli bir algoritma kurabilme becerim çok iyi olsun. o manada diyorum. tabi yine yanlış düşünüyorumdur orası ayrı konu yukarıda da dediğim gibi kendimi hiç geliştirmedim başka işlerle uğraştığım için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Var ama Anadolu yakasında o hoca kalk İzmir'e git Avrupa yakasında eğitim yok
    eğitim olacaktır diye düşünüyorum? ben eğitime girmedim ama bakalım yakın zamanda çağırılırım diye düşünüyordum şu an izmirdeydi dediğiniz gibi.
    adam illeri geziyordu galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Acemi Mustafa Kaya trendyol yaz yutuba ve diğer yüzlerce video var sen ne ticareti yaptın üni okumak boş hiç bir şey öğretmiyor
    ilk ticari denemem al sat üzerineydi. tamamiyle paraya bakan bir sistem başta az çok kâr etsem de tamamiyle amelelik üzerine iş yaptığım için bıraktım.
    günde günde 30a yakın kargo çıkıyordum ama kâr marjı çok kötüydü.

şu an ise üretim yapıyorum diyebilirim. ya üretim yapacaksın ticarette iyi paralar kazanmak istiyorsan ya da çok paran olacak al sat yapacaksın.
    veya tanıdığın olacak iyi iskonto ile al sat yapacaksın. vs vs

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    siz şimdi bu konunun üstadısınız belli şimdi ne desem boş olur ama şöyle bir şey diyebilirim bir programlama dilinde en azından ustalaşan biri çok algoritma kurmuş işin mantığını anlamış kişidir. başka bir programalama diline geçtiğinde zaten öğrenmesi çok zaman almaz.
    yani en azından bir dilde yetkin olup bu işin mantığını anlamak gerektiğini düşünüyorum. ben hiçbir dilde yetkin olacak kadar çalışmadım ki kaliteli bir algoritma kurabilme becerim çok iyi olsun. o manada diyorum. tabi yine yanlış düşünüyorumdur orası ayrı konu yukarıda da dediğim gibi kendimi hiç geliştirmedim başka işlerle uğraştığım için.
    Ustat degilim sadece bu ortamlarda cok bulundum. Algoritmanin dilde yetkinlikle ilgisi yoktur. Biraz kendinizi gelistirin, okuyun, deneyin, cabalayin, ingilizce sorununuz varsa onu cozun.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustat degilim sadece bu ortamlarda cok bulundum. Algoritmanin dilde yetkinlikle ilgisi yoktur. Biraz kendinizi gelistirin, okuyun, deneyin, cabalayin, ingilizce sorununuz varsa onu cozun.
    ingilizce problemim yok. istersem bu alanda da gelişirim ondan şüphem yok tek şey istemek ve pratik. sadece istediğim şey ticaret. hakkımızda hayırlısı bakalım gelecek ne gösterir bilemiyorum. teşekkürler güzel yazınız için

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)