Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rektifiye görmüş motor alınır mı oradan kaçılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Rektifiye benim bildiğim temiz, sıfır motor yapmak demek. Sizce alınır mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51897562/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yapılan işlerin madde madde yazıldığı bir fatura varsa tabii ki.

Kimin nasıl rektifiye yaptığı güvenilir bir doküman ile sabit değilse risk...

Motosikleti
    MT-09 SP
    Hızlı adımlarla kaçılır Motoru yapılmış bir motosiklet kulağa hoş gelse de motor rektifiyesi herşey değildir. Motoru rektifiye yapılacak kadar kullanılmış, km yapmış motosikletin motoru hariç diğer yerleri döküntüdür muhtemelen. Birde nasıl yapılmış, nerede ve kim tarafından yapılmış, çıkma mı sıfır parça mı, orijinal mi yan sanayi parça mı kullanılmış bu tür sorular her zaman cevapsız kalır ve bilemezsin. İlandaki motordan ekstra uzak dur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Alinir da ilandaki motor agir hasarli ve sisirme gibi ne oldugu belli olmayan tabir kullanilmis.ilan sakat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı adımlarla kaçılır Motoru yapılmış bir motosiklet kulağa hoş gelse de motor rektifiyesi herşey değildir. Motoru rektifiye yapılacak kadar kullanılmış, km yapmış motosikletin motoru hariç diğer yerleri döküntüdür muhtemelen. Birde nasıl yapılmış, nerede ve kim tarafından yapılmış, çıkma mı sıfır parça mı, orijinal mi yan sanayi parça mı kullanılmış bu tür sorular her zaman cevapsız kalır ve bilemezsin. İlandaki motordan ekstra uzak dur.
    Yetkili servis yaptiysa bu tur sorular cevapsiz kalmaz. Bilakis, kullandigi parcalari ve fiyatlarini listeler. Yapilan her is icin harcanan parca ve iscilik fiyati ayrintili belirtilir faturada.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda, Yamaha olsa faturaları vs. işlemleri detaylı yazıyor ise alınır.

Ancak bajaj idare eder bir marka olsa ad zaten işlem görmemis , grenajlarında ufak cizikleri catlakları olan aletler 22-23 e gidiyor. 21 bin tl bu motora verilmez.

Türkiye fakir bir ülke o yüzden bizde her aracın bir alıcısı ve satıcısı vardır ,bizde çöpe atılmaz .
    Ben fiyatları ne seviyede bilmiyorum , Fiyatı uygun ise alınır ama ""@arndiol"" yazmış temizi 22-23 diye o zaman bu 21 pahalı

21 e alınmaz ama motor olarak alınır .

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç ilana baktım hasar kayıtsız olarak ikinci ilan son derece uygun.

Araştırma ile daha iyisi de bulunabilir. tabi 2016 modele 28 fiyat ceken de var ancak onları cıddıye almamak lazım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48168557/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...49157864/detay

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    O kadar şeyi değiştirip, eğik koruma takozunun düzeltilmemesi, hadi onu geçtim " kötü görüntüyü yok etmek adına " (ki bu satıcı belli ki görüntüye önem veren biri) yerinden çıkarılmamış olması bana ilginç geldi, " yoksa oradan çıkamıyor mu ? " diyesi geliyor insanın .. bir de o takoz motor bloğuna bağlıysa .. gel de rahat uyu ..

Ben de şahsen genelde kazalı motosiklet alırım hatta mümkünse tramer kaydı olanlara bakarım ama tek şartla .. SERVİSTE orijinal parçaları ile "bütün hasar gören yerlerin" değiştirilmiş olması gerekli .. bu belki sana bir referans olabilir, hatta bana göre bir kazaya karışıp SERVİSTE sıfır amortisör, jant, hatta kafa demiri değişmiş olan motosiklet daha mantıklı ...

Bol şans ama fiyata aldanma, üzerine 5 - 10 koyup kafanı daha rahatlatacak bir şey bakabilirsin " 5 - 10 koyacak durumum yok " dersen de .. dostum gerçekçi ol, sen de kaza yapabilirsin, bunun bakımı var, günü gelir lastiği var zinciri var ... o para kenarda hep olmalı zaten .. ne demişler ? " paran varken aldığın mal, senin için en ucuz maldır " ...

Niyetim de akıl vermek değil, bir ağabey/kardeş tavsiyesi, yaşanmışlıklar silsilesinin özeti gibi düşünebilirsin ...

Not ; Bir de dikkat ettim, motosikletin arkadan fotoğrafı yok, niyetliysen onu da iste .. kuyruk kolay yamuluyor çünkü .. ama özellikle üstten çekilen fotoğrafta sol koruma takozuna bak ..
    pea bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Rektefiyeli motor alınır alınmaz onu bilmemde bu motor alınmaz net.Adamın motorun parmaklamadığı yeri kalmamaış.Ben bukadar modifiyeli ne motor alırım ne de araba.

Hor kullanmış her türlü akrobasi hareketler yapılmış gibi büyük ihtimal elinde kalacak

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    şans bu işler 10 bin tl verip motoru yaptırıp servisle akraba olan arkadaşlarım var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)