Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

B ehliyetten A2 ehliyetemi geçmeliyiz A ehliyetemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Sizce direk A ehliyetmi almalıyız yoksa A2 mi.İki teker olarak sadece bisiklet sürdüm.Hiöbir deneyimim yok yaşım 25.Bu dediğim alıcağım motorun cc sini yükseltmek için değil hertürlü 125 lik alıcam.İleride tekrar masrafa girmemek için düşündüğüm birşey.Sizce a sınavında probşem yaşarmıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A ehliyeti almak A2'den daha kolay.

A2'de parkurda düşük cc nedeniyle vites değişimi ile ugrasırken A alırken 1. viteste parkurun cogunu yapıyorsun.

A2 ile ugrasmaya degmez.
    espresso bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    24 yaşından büyükseniz tabiki A. Sonuçta A sınıfı ile küçük cc de kullanabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben scooter kullanıyorum ama direkt A almıştım bir daha uğraşmamak için. Fiyatı da çok farketmiyordu.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende sıfır tecrübeyle ehliyet sınavına girmiş A sınıf almıştım.Benellinin 600tnt modelinle girmiştim sınava.Parkurda biraz zorlansamda trafikte daha rahat kullanmıştım.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Ben ilk A2 aldım. Acemiyken bana yeter, 600-700cc yi ne yapacağım diyordum. Sonra İntegra 750 ye geçince paşa paşa tekrardan para verip A ehliyeti aldım. Şartlarınız tutuyorsa kesinlikle direkt A alın.
    espresso bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    A sınıfını almanızı öneririm, birçok yönden avantajlı olursunuz. İsterseniz 100cc scooter sürün, yine de ileriyi de düşünerek A sınıfı almanız sizi daha ileriki dönemlerde birçok sorundan kurtaracaktır. Arkadaşların da belirttiği gibi sınavında da zorluk çekmezsiniz, belki eğitim kısmında biraz daha fazla ders almanız gerekebilir. Ücret konusunda ise dişe dokunur bir fark olmadığını belirtmek isterim, o farka fazlasıyla değeceğine emin olabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce direk A ehliyetmi almalıyız yoksa A2 mi.İki teker olarak sadece bisiklet sürdüm.Hiöbir deneyimim yok yaşım 25.Bu dediğim alıcağım motorun cc sini yükseltmek için değil hertürlü 125 lik alıcam.İleride tekrar masrafa girmemek için düşündüğüm birşey.Sizce a sınavında probşem yaşarmıyım.
    bende A2 almıstım zamanında bana dedıler kı A ehlıyet al Sonra Pişman olma bende 300₺ çıkışmadığı için alamamıstım şimdi A ehliyetine başvurdum Harçlarıyla beraber 1800₺ farkını Ödüyorum A Alman en ama en mantıklısı

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yaşınız tutuyorsa A1/A2 almak için hiç bir sebep yok. Aradaki fiyat farkı fazla değil. Eğitim ve direksiyon sınavı tıpa tıp aynı. Büyük motosikletle parkuru tamamlamak daha kolay.

Yav ben n'apacam büyük motoru demeyin. 250cc'nin 1 cc üstünü süremezsiniz. Bir kere bulaşınca ille de biraz daha güçlü bir şey sürelim diye aklınızdan geçecektir.

Sırf denemek için bile olsa bir arkadaşınız motosikletine binemezsiniz. Ben şahsen abimi motoruma bindiremiyorum, bana sormadan gitmiş A2 ehliyete yazılmış. Biri gelse arkadan çarpsa ehliyet olmadığı için direkt suçlu konumuna düşecek.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yaş tutuyorsa A tabii ki. Prosedür kolay olsa, A2A yükseltme farkı makul olsa A2 önerilebilir. Ama bu şartlarda hakkınız varsa direkt A almak en mantıklısı.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Deneyimsizken A sınıfı motosikletler zor geliyor ama şunu söyleyebilirim hemen alışıyorsun kullanmaya yaş vs tutuyorsa A ya başvur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)