Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bakımı düzenli yapılmış yüksek km motor alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arazide canını çıkar(ama)dığım wr250r motosikletimi 50bin km ye yakın bir km de sattım. Sattığım arkadaş benim gibi full arazide kullanmasa da ara sıra o da giriyormuş araziye, şu an motosiklet 70bin km de. Ama hemen hemen herşeyi servis kılavuzuna uygun, hatta kılavuzun belirttiği km den önce yapıldı.
    Velhasıl kelam bazı şeyleri göze alırsan her motosiklet alınır. O bazı şeyleri göze aldığın için başına gelirse zaten bekliyordum der masrafa katlanırsın, başına gelmezse adamlar sağlam motosiklet yapmış der binmeye devam edersin

Burada dikkat etmen gereken şey parçası, ustası bulunmayan - zor bulunan motosiklete bulaşmamak. Böyle bir motosikletin sorununu paranla dahi çözemez rezil olursun ki r125 bu sınıfta değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    Bakımdan çok kullanıcı önemli olan nasıl kullanıyor nerde saklıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi yerde izlemiştim adet olmuş arabayı 100 bin km olunca değiştirmek 100 bin de parçalar daha yeni birbirine alışıyor demişti
    Ne biçim adetmiş o? Araba değiştirmek için bahane bence.

2003 Honda Accord'un yağ ve filtre değişimi dışında ilk sıradışı bakımı 170 bin km'de. O vakte kadar bujisi bile değişmiyor. Trigger kayışına dokunulmuyor, ki zincir zaten.

Anladığım o ki arabalar sorun çıkardığı için değiştirmiyoruz. Sorun bizde olduğu için değiştiriyoruz.

raqqa31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 Classic
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkürler. R125'in bakımları servis kayıtlı değilse koşarak uzaklaşmalı mıyım o halde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Mesela örnek vermek gerekirse bu ilandaki motor da mı alınmaz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51897562/detay
    Bune la çöp o motor. Düşük CC yüksek KM alınmaz ama şöyle örnek veriyim arkadaşımın Mondial Evosu var 2016 model 32bin km de. Çocuk kendinden iyi bakıyo motora. Emekli gibi sürüyo yavaş sakin sürüyo. O motor alınır bi 30bin KM daha yapar. Böyle de nadir örnek motorlar elbette vardır. Yeterki kullanıcısı velet ergen tayfası değil düzgün bakmış ve maaşlı çalışan parası olan,babasına yalvarıp yalvarıp binen tayfa olmasın. Bilmem ne kadar düzgün anlatabildim ama yeni uyandım affola :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok tartışmaya acık bir konu değil. varsayımlarla örnek veriyorsunuz yanlıs yönlendiriyorsunuz.

Servis bakımı kadar aracın zorlanıp zorlanmaması da önemli bir kriter. ve düşük cc'de bu tamamen risktir.

Bizim insanımız ne kadar ahlaklı dürüst namuslu bunu düşün sonrası sana kalmış

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)