Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 Aşırı Benzin Tüketimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar...
    Elimde 2006 model Yamaha YBR 125 motosiklet var. Aynı motordan yakın bir arkadaşımın da var, onun motoru 2007 model. İkimizde aynı anda benzin alıyoruz ve depoyu fullüyoruz. Depo tamamen bitesiye kadar ikimizde motorları kullandık. Arkadaş 13 litrelik benzin ile 410 km yol yaptı ve benden daha agresif kullanıyor. Ben daha 210 km yol yaptım motor yedeğe düştü, yedek depo 2.7 litre. Motosiklet aşırı fazla yakıyor. Karbüratör ayarında herhangi bir sıkıntı yok. Benzin kaçırmıyor. Motor kapalı alanda durduğu için benzin kaçırıp kaçırmadığını anlayabiliyorum. Motorum temiz 46000 km' de. Buji değişeli 1 ay, motor yağı değişeli 2-3 ay oldu. Yıl içerisinde karbüratörü ve hava filtresini de temizledim. Geçen sene de deponun benzin filtrelerini temizlemiştim. Sebebi nedir bir fikri olan varsa yardım edebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı suleyman_er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar...
    Elimde 2006 model Yamaha YBR 125 motosiklet var. Aynı motordan yakın bir arkadaşımın da var, onun motoru 2007 model. İkimizde aynı anda benzin alıyoruz ve depoyu fullüyoruz. Depo tamamen bitesiye kadar ikimizde motorları kullandık. Arkadaş 13 litrelik benzin ile 410 km yol yaptı ve benden daha agresif kullanıyor. Ben daha 210 km yol yaptım motor yedeğe düştü, yedek depo 2.7 litre. Motosiklet aşırı fazla yakıyor. Karbüratör ayarında herhangi bir sıkıntı yok. Benzin kaçırmıyor. Motor kapalı alanda durduğu için benzin kaçırıp kaçırmadığını anlayabiliyorum. Motorum temiz 46000 km' de. Buji değişeli 1 ay, motor yağı değişeli 2-3 ay oldu. Yıl içerisinde karbüratörü ve hava filtresini de temizledim. Geçen sene de deponun benzin filtrelerini temizlemiştim. Sebebi nedir bir fikri olan varsa yardım edebilir mi?
    Karbüratör ayarınızda sıkıntı yoksa bir subaplarıza bakmanızı öneririm.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2008 Kawasaki Er6F gibi yakıyorsun neredeyse. 5 lt/100 km. Arada 60 bg fark var. Hava filtreni temizleme, değiştir. Subap ayarı gerekebilir, karbüratörü temizlemişsin ama yine de iyi bir ustaya baktır. Lastikti ,rulmandı, zincir dişliydi bunlar ne durumda? Agresif kullanım var mı?

Lastikler 3 yıla bir değiştirildi, zincir iyi durumda fakat alındığından beri değişmedi, dişlilerin durumuda iyi. Agresif kullanılmadı bakımları yapıldı fakat motor şu anda eski verimine döndü. Galiba o an depoya konan yakıt çok kalitesizmiş

Bendede var 2014 model kurye motoru olarak kullanıyorum 12 litre aldım geçen full bitmişti 350 km sonra yedek depoya geçti önceki ybr 2010 su 450 km götürüyordu yedek hariç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler