Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ys 125 hakkında ne düşünüyorsunuzz

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben xmax 250 alırken de yıllarca binerim buna diyerek sıfır almıştım. 3-5 bin km kullandıktan sonra arada otobana da çıkınca daha büyüklere gözüm kaydı ama bir forza 750 falan gibi daha büyük scooterlar fezi pahalnınca mecburen daha 3-5 yıl daha binerim buna diyorum. ama şimdi bütçem olsa anında satar büyük bir şey alırdım. Ama yine de küçükle başlamak iyi.
    Abi maceraya gerek yok,bin motoruna,yeter sana,varsin 130-140 yapsin,çiçek gibi makina.elindekinin kiymetini bil,alacagin 2.el motor tamamen kapali kutu,ne sürpriz cikaracagini bilemezsin,en azindan kendi motorunun huyunu suyunu ögrendin..

Xmax250
    Forza 250
    Ve diger 250 maxi ler istanbul trafigi için biçilmiş kaftan..

Ben istanbulda yaşasam alacagim motor daelim s3 advance 250
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi maceraya gerek yok,bin motoruna,yeter sana,varsin 130-140 yapsin,çiçek gibi makina.elindekinin kiymetini bil,alacagin 2.el motor tamamen kapali kutu,ne sürpriz cikaracagini bilemezsin,en azindan kendi motorunun huyunu suyunu ögrendin..

Xmax250
    Forza 250
    Ve diger 250 maxi ler istanbul trafigi için biçilmiş kaftan..

Ben istanbulda yaşasam alacagim motor daelim s3 advance 250
    Haklısın. Mantıklı düşününce 250cc bir maxi scooter İstanbul trafiğinde her ortamda rahat. Çok kalabalık sıkışık yerlerde aralara falan girmekte zor olsa da ben de zaten o kadar sıkışık trafiğe her gün girmiyorum. Uzun yolda da idare ediyor. Ama işte insan hep daha güçlüsünü istiyor, istemenin sonu yok ama mantıklı düşünüp daha büyük cc motorun masrafını vergisini falan düşününce vazgeçiyorum. Zaten ikinci el almam sanırım, sıfırları da alınacak gibi değil bu ortamda.

İşe gidip geleyim diye alınacak en mantıklı motorlar 125cc ya da 250cc motorlar bu ortamda. Daha büyükler için ancak para çoksa ve haftasonları keyif için geziliyorsa almak mantıklı.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın. Mantıklı düşününce 250cc bir maxi scooter İstanbul trafiğinde her ortamda rahat. Çok kalabalık sıkışık yerlerde aralara falan girmekte zor olsa da ben de zaten o kadar sıkışık trafiğe her gün girmiyorum. Uzun yolda da idare ediyor. Ama işte insan hep daha güçlüsünü istiyor, istemenin sonu yok ama mantıklı düşünüp daha büyük cc motorun masrafını vergisini falan düşününce vazgeçiyorum. Zaten ikinci el almam sanırım, sıfırları da alınacak gibi değil bu ortamda.

İşe gidip geleyim diye alınacak en mantıklı motorlar 125cc ya da 250cc motorlar bu ortamda. Daha büyükler için ancak para çoksa ve haftasonları keyif için geziliyorsa almak mantıklı.
    2007-2008,1 sene kadar istanbul da yaşadim,o yillar da şimdiki gibi iki teker yoğunluğu yoktu hatta ciddi anlamda çok azdi,aracla mesaiye gidiyordum(ümraniye/tuzla),kisaca istanbul trafigi 4 tekerle çekilecek dert degil.avrupa yakasindan bahsetmiyorum bile.

110-120 km/h lara rahat çikan her turlu iki teker makbuldur.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese foruma yeni üye oldum yakın zamanda a ehliyet almayı planlıyorum biraz para geçincede elime ys 125 almayı düşünüyorum.Forumda veya piyasada çok alan kişi yokmuş fiyatı olsun kampana arka fren veya abs siz olması.Normalde kendi aracım var ama bu motor hevesin 7 yıldır vardı gerek aile gerek kendi çekincelerimden almamıştım ehliyeti ama bu kez kafaya koydum alıcam ama motor hakkında beklentilerim genellikle sorunsuz kronik arızasız az yakması ve kalite odaklı bajaj veya çinliker cf gibi çok fazla sorun çıkartıyor diye okudum.Ben bakımını yaptıkdan sonra daha hiçbirşeyle kaza vs olmadıkdan sonra uğraşmak istemiyorum.Ortalama hergün Üsküdar Çekmeköy arası mesafe yapıcam yani günde 70 80 km ye yakın bir git gelim olucak.Siz ne düşünüyorsunuz bu motor hakkında amacım az yakması sorunsuz ve kaliteli olması.Kafamda ekipman dahil 35 36 bin tl harcamak var şu günün piyasasında.Bana deneyimleriniz ve tavsiyelerinizi vermeniz daha hiç motor sürmemiş birisi olarak çok işime yarıcaktır.Lastik olarakda aldığımda direkt olarak michelin city pro takmak kafamda var bunun hakkındada fikirlerinizi merak ediyorum.Otoyolda 80 100 arası rahat gitsin götürsün beni yeterli.Zaten heryer trafij olmuş.Bide yokuşta götürsün beni zorlanmasın istiyorum.Kilom 82 boy 1.75 25 yaşındayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Bu arada 2. El hiçbirşekilde bakmıyorum motoru alınca otomobil gibi 100.000 km sürüp satma gibi bi düşüncem var

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Ekipman olarakda kask olsun diğer günlük ekipman olsun tavsiyelerinizi merak ediyorum motor dahil 35 36 bin tl harcıcam

Benim düşüncem Commuter modelleri genellikle orta yaş gurubundaki hız ve ivmelenme aramayan insanlar uzun yıllar kullanıyor.
    Dayanıklılık ve yakıt ekonomisi daha çok ön plana çıkıyor.
    Yaşınız genç ise sürüş teknikleriniz geliştiğinde muhtemelen 250 ve üzeri modellere geçmek isteyeceksiniz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)